Forum

Kuchenne porady

pasteryzowanie

  • Autor: moni77 Data: 2004-09-08 12:51:49

    zrobiłam gruszki w occie i po pasteryzacji, przy wyciąganiu sloików niewktóre zakretki "puściły", usłyszalam psss i po przechyleniu wylewal się zawartośc. poardźcie mi co mam z tym fantem zrobić?zoastwic bo nei zpesują sie, zmienic zakrętki i zapasteryzować ponownie ?tylko czy mi się to w końcu nie rozgotuje??help

  • Autor: IK Data: 2004-09-08 13:31:28

    Ja bym ponownie pateryzowała. Z innymi zakrętkami. Jest ryzyko, że się rozgotują, ale pozostawić z dostępem powietrza to jeszcze bardziej ryzykowne. Ja przed pasteryzacją płynnych przetworów od razu sprawdzam, czy nie leje się ze słoika.

  • Autor: moni77 Data: 2004-09-08 13:36:00

    no problem ze się nie lały a jak wyciągałam to zaczeły syczec, wyciągałam jak zwyjkle łapiąc za zakrętke...rozciągnęły się czy jak???

  • Autor: klio Data: 2004-09-08 13:48:25

    ktos tu na formum mowil ze mozna wlac pol lyzki spirytusu podpalic i zakrecic
    powinno sie zassac w ten sposob unikniesz gotowania

    Kliopu

  • Autor: moni77 Data: 2004-09-08 13:53:05

    dobra podoba mi się ten pomysł bo rozgotowane gruszki w occie to raczej nie bedzie smaczne i co z tego ze nie zespute...może nie puszcze chałupy z dymem i nie ulegne poparzeniom

  • Autor: zosia-k Data: 2004-09-08 15:48:42

    według mnie należało tylko podokręcać ja syczały i odwrócić do góry dnam

  • Autor: bahus Data: 2004-09-08 23:40:03

    Nie znam co prawda przepisu jaki zastosowałaś, ale gruszki w occie
    wystarczy tylko zagotować i gorące zakręcić. Nie trzeba pasteryzować.
    A jeszcze tak apropos twistów. Są dwa rodzaje 6 i 4 gwintowe. Jeśli pomylisz nakrętki
    to słoik się nigdy nie zamknie.
    Bahus

  • Autor: shoffix Data: 2004-09-09 00:40:01

    Użytkownik Bahus napisał w wiadomości:
    > A jeszcze tak apropos twistów. Są dwa rodzaje 6 i 4 gwintowe. Jeśli pomylisz
    > nakrętki
    > to słoik się nigdy nie zamknie.
    > Bahus

    haha tez mi sie to nasunelo na mysl.
    A w ogole to czasem warto poczekac az sloiki przestygna i wtedy zobaczyc czy sie zassaly. Pokrywka powinna sie wessac.

    pozdrawiam,
    shiludzik

    ......... \/ .........
    ........ /..\ ........
    .--o00- \-00o--.
    ......................
    ..... shoffix .....
    ......................

  • Autor: moni77 Data: 2004-09-13 13:19:47

    >
    > haha tez mi sie to nasunelo na mysl.
    > A w ogole to czasem warto poczekac az sloiki przestygna i wtedy zobaczyc czy
    > sie zassaly. Pokrywka powinna sie wessac.
    >
    > i tak też sie stało AMEN

    i tak na marginesie mam takie na 5:)

  • Autor: moni77 Data: 2004-09-13 13:17:50

    Oczywiście Bahusie że są takie i jeszcze na 5....ale to ni był ten problem:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu