Forum

Kuchenne porady

Co ugotować na "kolację przy świecach"?

  • Autor: Wilku11 Data: 2004-09-15 17:00:05

    Chciałbym ugotować dla mojej pani coś z Meksyku, np. Buritos.
    Nie wiem zbytnio jakie zaserwować do tego przystawki: czyli jakie sałatki,winko. No i oczywiście co na deser???

  • Autor: nutella Data: 2004-09-15 18:01:00

    ja zawsze w meksykańskich restauracjach na przystawki jadłam kukurydziane chipsy nachos z Avocado Guacamole- gęsty mus z awokado i cebuli bo poza zwykłymi sałatkami nic innego nie było. a co do deserów to nie mam pojęcia- zawsze były tylko lody z tequilą albo jakimś likierem, albo owoce.
    Guacamole robi się łatwo:
    1 avocado, 1 mała, drobno pokrojona cebula, sok z 1/2 cytryny, szczypta vegety, 1 mała łyżeczka oliwy, 2 łyżeczki posiekanej świeżej kolendry, połowa pomidora bez miąższu, odrobina śmietany, 1 papryczka jalapeno pokrojona w kostkę
    Avocado rozgniatamy, dodajemy wszyskie składniki i doprawiamy do smaku (ma być lekko pikantne i słonawe). Na koniec dodajemy pomidora pokrojonego w kostkę i całość dokładnie mieszamy.

    przepis na sos mam z internetu, jest b.dobry. Do tego kupuję Nachos i jest świetna przystawka- nie bardzo elegancka, bo kuchnia meksykańska nie jest tak wykwintna jak francuska, ale za to prawdziwie meksykańska:)))

  • Autor: Wilku11 Data: 2004-09-15 20:04:25

    A nie wiesz czasem jakie winko mogę do tego zapodać????

Przejdź do pełnej wersji serwisu