Forum

Kuchenne porady

Przysmaki z dyni

  • Autor: TIRAMISU Data: 2004-10-11 11:09:24

    Hej !
    Trwa sezon na dynie.Kochani czy podzielicie sie ze mna jakimis fajnymi przepisami?
    Z gory dziekuje i pozdrawiam.

  • Autor: rysiu Data: 2004-10-12 10:21:33

    Ja robię tylko zupę z dyni i wszyscy się nią zajadają.Przepis na zupę jest w mojej książce,jeśli chcesz skorzystać to proszę zajrzyj.Pozdrawiam!

  • Autor: TIRAMISU Data: 2004-10-12 12:06:45

    dzieki Rysiu !

  • Autor: gosia34 Data: 2004-10-13 12:58:30

    witam ja tez robie zupe z dyni tylko moja zupa jest na ostro.Kroje dynie na kawalki obieram ze skory /pestki i lyko ze srodka odrzucam/ Obrane kawalki gotuje w malej ilosci wody az zmiekna miksuje dolewam mniej wiecej do 2ch litrow rozpuszczonego bulionu / ilosc bulionu zalerzy od ilosciu zmiksowanej dyni/Zupa nie moze by zbyt gesta / dorzucam lisc laurowy 2-3 rozgniecione zabki czosnku wegete,pieprz, zcieram na tarce 0,5 galki muszkatalowej,gotuje to na bardzo malym ogniu czesto mieszajac na koncu dolewam sok z cytryny i posiekana zielona pietruszka.Podaje z grzankami,groszkiem ptysiowym lub pieczywem czosnkowym.
    Zupe robie ze sredniej wielkosci dyni o mocno pomaranczowym kolorze.Jerzeli pozostawisz zupe na nastepny dzien musisz ponownie w czasie podgrzewania dodac bulinu lub wody poniewaz zupa po paru godzinach w lodowce moze zgestniec.Ta wersja zupy z dyni jest raczej dla osob doroslych.Jezeli nie przepadasz za czosnkim mozesz dodac mala papryczke chili ale wtedy musisz ja podgotowac razem z dynia i zmiksowac.Zupa smakuje rewelacyjnie i w gronie moich znajomych zrobila furore.
    Wiem ze mozna jeszcze zrobic zupe z dyni na slodko ale nigdy tego nie probowalam.
    pozdrawiam papatki

  • Autor: TIRAMISU Data: 2004-10-14 10:55:51

    dziekuje i pozdrawiam

  • Autor: Animozja Data: 2004-11-15 10:43:50

    Użytkownik gosia34 napisał w wiadomości:
    > witam ja tez robie zupe z dyni tylko moja zupa jest na ostro (...)
    Zrobiłam! Zjedli i żyją Zrobiłam wersję z papryczką, bo ostatnio czosnek do wszystkiego daję i zezem już na mnie patrzą I dosypałam ryżu, bo z pieczywem do grzanek było krucho - pychota!
    A z reszty dyni zrobiłam marmoladę: rozgotowałam ją w odrobinie wody, dodałam rodzynki, cynamon i kieliszek koniaku. Już mi się marzy do naleśników

    Pozdrawiam
    oleńka

  • Autor: IK Data: 2004-10-14 07:33:51

    Robię dżem z dyni, najlepsza jest pomarańczowa. Obraną, pokrojoną dynię duszę (bez wody - chyba, że bardzo sucha - to łyżkę, żeby się nie przypaliło na początku), dodaję trochę poszatkowanych kwaśnych jabłek, doprawiam cukrem, cytryną i cynamonem. Pod koniec dorzucam jeszcze odłożone wcześniej kostki dyni i krótko trzymam na ogniu, żeby zostały w całości w dżemie. Potem do słoiczków, 10 minut pasteryzacja.
    Na dynię marynowaną masz przepisy w WŻ.
    Kiedyś zamiast dyni użyłam cukinii - też wyszło.
    Pozdrawiam - Irena.

  • Autor: TIRAMISU Data: 2004-10-14 10:54:48

    Dziekuje Irenko!Napewno sprobuje zrobic taki dzem i mam nadzieje ,ze mi wyjdzie.Pozdrawiam

  • Autor: Kociando Data: 2004-10-16 20:15:45

    Tiramisu, a pierozki z nadzieniem z dyni robisz ? To przeca jeden z wloskich przysmakow, a dzieki Borgii, ktora podzielila sie przepisem, takze i moj.
    Borgia, robilam razy dwa i znowu mnie neca. Nawet lepienie mnie nie odstrasza, choc dla mego meza musze duuuzo zrobic, a i moja porcja nie jest o wiele mniejsza.
    Dzieki raz jeszcze za swietny przepisik. :-)

    pozdrawiam M.

  • Autor: Kociando Data: 2004-10-17 09:21:13

    Juz sie nie moge doczekac. :-)
    Ja robie zawsze klasyczne, raz zaszalalam, bo mialam duzo suszonych grzybow i zrobilam borowikowe. I musze powiedziec, ze byly calkiem, calkiem.
    A Twoje chwale i bede chwalic, bo dobre i mam nadzieje, ze ktos sie na nie skusi. :)

    pozdrawiam M.

  • Autor: TIRAMISU Data: 2004-10-18 10:37:26

    Robie i to jest moja najulubiensza potrawa.Ale najlepsze robi moja tesciowa, ktora dodaje do nadzienia amaretti, dzieki czemu maja niepowtarzalny slodkawy smak.Ale bym sobie zjadla "tortellini di zucca".Mniam mniam!!!

Przejdź do pełnej wersji serwisu