Forum

Kuchenne porady

pomocy!!

  • Autor: badbor Data: 2004-10-17 17:45:59

    Ludziska,szukam przepisu na sos carbonara do pizzy i nigdzie nie moge znalezc .Pomozcie!Z gory dziekuje.

  • Autor: toro9 Data: 2004-10-17 18:16:31

    Masz tu co prawda przepis na makaron tagiatelle z tym sosem.
    pozdrawiam
    Tomek
    Tagliatele carbonarra

    Składniki
    4 żółtka jaja
    1 całe jajko
    2 ząbki czosnku
    200 g sera typu camembert
    1 łyżka startego parmezanu.
    500 ml śmietanki słodkiej 30%
    100 g wędzonego boczku
    200 g makaronu tagliatele lub spaghetti
    sałata roszponka lub natka pietruszki do dekoracji
    sól, pieprz, oliwa z oliwek
    Ziarenka Smaku
    Sposób przyrządzenia:
    Żółtka mieszamy trzepaczką rózgową, dodajemy połowę śmietany, sól i pieprz.
    Boczek kroimy w cienkie paski i smażymy na patelni, studzimy.
    Do zimnego rondla wlewamy śmietankę wymieszaną z żółtkami i podgrzewamy na małym ogniu ciągle mieszając.
    Gdy sos zaczyna gęstnieć dodajemy boczek i posiekany czosnek. Dalej podgrzewamy aż sos nabierze właściwej konsystencji. Musimy pamiętać o tym, że sos nie może się mocno gotować (bo zrobi się nam jajecznica).
    Makaron gotujemy na pół twardo (al dente), odcedzamy i mieszamy z sosem.
    Wykładamy na talerz i posypujemy świeżo tartym parmezanem. Dekorujemy natką pietruszki lub sałatą roszponką.

    Opcjonalnie: zamiast boczku możemy rozpuścić w śmietanie pokrojony w drobną kostkę ser typu camembert. Ser dodajemy do śmietany, podgrzewamy i na koniec dopiero dodajemy 1 całe jajo, pół łyżeczki Ziarenek Smaku i posiekany ząbek czosnku. Pamiętajmy, żeby ciągle sos mieszać, bo inaczej ser się przypali. W ten sposób otrzymamy smaczną wersję dania dla wegetarian.


  • Autor: TIRAMISU Data: 2004-10-18 12:44:28

    Nigdy nie slyszalam o sosie carbonara dodawanego do pizzy.Ja przygotowuje sos carbonara do makaronow.Ciao

  • Autor: 555 Data: 2004-10-18 15:46:23

    w Polsce w menu wielu pizzeri jest cos, co sie nazywa Pizza Carbonara, ale co to za cudo, to nie wiem.. mysle, ze stad sie wzielo pytanie..
    ja rowniez robie tylko makarony carbonara..

    pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu