Forum

Gawędy o jedzeniu

popierniczymy?

  • Autor: Duniasza Data: 2004-10-23 18:38:54

    Witam miłośników piernikówi pierniczków.

    Tydzień temu znalazłam (upchniętą w czeluściach szafki) puszkę z piernikami mojej roboty z zeszłorocznych Świąt. Nie spleśniały, nie ześmierdły...no to delikatnie je ząbkami skrob, skrob i .....niebo w gębie: kruchutkie, mięciutkie, nic nie straciły, a wiele zyskały. Skończyło sie poszukiwaniami w całym domu zakopanych puszek i kilkoma sińcami, bo wyrywaliśmy sobie kawałki.

    Pomysł wydaje mi się dobry, tak zachomikować pierniki, by odnaleźć je w październiku....

    Co roku stroimy choinkę w pierniczki. Robię ich około setki. Obdarowuję rodzinę i znajomych. A jeszcze po łasuchowaniu świątecznym sporo zostaje....do października....



    D.

  • Autor: 555 Data: 2004-10-23 19:26:37

    ooo..
    a ja robie na choinke kruche ciasteczka, bo moj mily za pierniczkami nie bardzo.. :))
    a z jakiego ty przepisu je pieczesz, ze sa takie wytrzymale..?

    pozdrawiam

  • Autor: Duniasza Data: 2004-10-23 23:30:37

    Znajdę ten przepis i chętnie go udostępnię. Bodaj czy nie był drukowany w Poradniku domowym. Oczywiście podam żródło, bo taka zdolna nie jestem by sama coś wymyślić.

    D.

  • Autor: 555 Data: 2004-10-23 23:59:48

    bardzo sie ciesze, moze w tym roku kilka pierniczkow ozdobi nasze drzewko.. :))

    z przepisami na ciasta tak to zwykle jest, ze jakos sie do nas przyplatuja i zostaja.. a potem je sobie przywlaszczamy.. :))

    pozdrawiam serdecznie

  • Autor: almad Data: 2004-11-11 05:55:26

    Czy mogę się przypomnieć o przepis na tak długo wytrzymałe pierniczki? Już niedługo świeta i można byłoby zacząć coś robić. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Alina

Przejdź do pełnej wersji serwisu