Forum

Kuchenne porady

Imprezowe sałatki

  • Autor: magda1711 Data: 2004-10-25 17:38:10

    Może polecicie mi jakieś imprezowe sałatki. Szybkie , nieskomplikowane, no i przede wszystkim dobreee :))
    Czeka mnie za dwa tygodnie roczek mojego brzdąca , a za trzy tyg. sama mam ur , także przydałoby się czymś zabłysnąć :D

  • Autor: 555 Data: 2004-10-25 18:21:51

    polecam salatke wartwowa:
    http://wielkiezarcie.com/przepis3527.html

    swietna na imprezy, jesli ktos lubi takie polaczenia :))

  • Autor: agee Data: 2004-10-26 09:52:57

    Droga Magdo, myślę że w tym portalu jest tak duzo sałatek, że na pewno coś się znajdzie. Osobiście polecam Tobie wszelkiego rodzaju sałatki z fetą, bo uważam że są najlepsze. Życzę Tobie przyjemnego szukania.Ojej mi to już ślinka cieknie.

  • Autor: magda1711 Data: 2004-10-26 17:24:25

    Użytkownik agee napisał w wiadomości:
    > Droga Magdo, myślę że w tym portalu jest tak duzo sałatek, że na pewno coś się
    > znajdzie. Osobiście polecam Tobie wszelkiego rodzaju sałatki z fetą, bo uważam
    > że są najlepsze. Życzę Tobie przyjemnego szukania.Ojej mi to już ślinka
    > cieknie.

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Już dawno przejrzałam sałatki zamieszczone tutaj, ale jest ich tak dużooo a ja taka nie zdecydowana jestem , że nie mam pojęcia na którą się skusić, dlatego założyłam wątek w nadzieji że ktoś mi poleci jakąś sparwdzoną (?) :))

    Pozdrawiam!

    Ps.Kupiłam dzisiaj składniki na "Imprezową sałatkę Agusi" i będę ją "testować"dziś wieczorem na kolacje :D
    Zobaczymy co mi wyjdzie:)

  • Autor: agee Data: 2004-10-27 16:57:04

    Według mnie dobre są także sałki z tuńczukiem, ale podaję Tobie przepis na inna. Zrobiłam ją pewnego wieczoru, na spotkanie znajomych i (daję słowo) zniknęła w ciagu pół godziny i wszyscy zachwalali. Aoto składniki:
    1 słoik selera konserowego,5 jajek ugotowanych na twardo (pokroić w kostkę), 4-5 grubszych plasterków wędlinki drobiowej szynkowpodobnej (w kostkę), biała część pora (pokroić drobno ,liść według uznania).Wszystko zmieszać dodając majonez, no i oczywiście sól, pieprz do smaku.
    Sałatkę tę można urozmaicić papryką koneswową, lub groszkiem, lub kukurydzą. SMACZNOŚCI. papatki

  • Autor: agee Data: 2004-10-27 16:58:50

    AAAAAA
    Ps. Imprezowa sałatka....to nie mój przepis, ale napisz proszę jak się udała i czy dobra, to sama ją także zrobię. pozdrowienia.

  • Autor: Liducha Data: 2004-10-26 22:30:56

  • Autor: madzina Data: 2004-10-27 09:55:26

    Podaje Ci bardzo prosty i nie skąplikowany przepis;1 puszka kukurydzy,1 puszka selera, 1 puszka czerwonej fasoli, 1 puszka zielonego groszku , 1 słoik dobrego majonezu; to wszystko razem po odcedzeniu puszek wymieszać.Jest fajna szybka ,wyprubój!!!

  • Autor: inka21 Data: 2004-10-27 11:56:58

    zaraz zabieram się do wklepywania sałatek imprezowych - wpiszę: sałatkę kuskus- alpejską, sałatkę meksykańską, sałatkę szwedzką,sałatkę skandynawską, sałatkę magiczną( tę szeczególnie ci polecam), sałatke śląską-jarzynowa no i jak mi się cos jeszcze przypomni to napiszę ale teraz lecę do lekarza bo się spóźnie pa pa inka21

  • Autor: jola_mm Data: 2004-10-28 13:54:59

    Ja też mam roczek za 3 tygodnie i ten sam problem. A chciałabym czymś nowym się wykazać
    A może by tak wymienić sie sałatkami?
    Podam ci te które u mnie zazwyczaj robią furorę, może coś ci się przyda
    1. Z uszek
    paczka uszek gotujemy
    2 ogórki surowe kroimy w kostke
    kukurydza
    wędlina kroimy w kostke
    majonez + przyprawy i gotowe
    2. z makaronu (ja go nazywam ryżowym bo wygląda jak ryż)
    składniki jak poprzednia tylko dajemy 1 ogórka i ze 2 pomidory w kostkę, dopraiwamy
    3. warstwowa albo nie
    podaję warstwami
    piersi z kurczaka smażymy w przyprawie GYROS
    na ostudzone dajemy cabulkę w kostkę, smarujemy ketchupem, na to ogórek konserwowy w kosteczkę i smarujemy majonezem, na to kukurydza i znów ketchup, potem kapusta pekińska i odrobina majonezu a na koniec papryka w kostkę.
    mozna też wszystko wymieszać i tez jest pycha
    4 Ryżowa
    ryż długoziarnisty - płuczemy aż woda będzie czysta i gotujemy w dużej ilości wody osolonej żeby sie nie posklejał, odcedzamy jak będzie miękki ale nie rozlatujący się
    cebulka w kostkę
    papryka surowa w kostkę
    tuńczyk w sosie własnym
    rodzynki namaczamy
    kukurydza
    składniki mieszamy a z sosu z tuńczyka robimy sos : dajemy odrobinę soku z cytryny i dowolny sos do sałatek knora i mieszamy z sałatką
    5.imprezowa
    kukurydza
    ser żółty na tarce
    wędlina w paski
    ananas w paski
    majonez
    No tyle może wystarczy, nie podawałam ilości bo to zależy od upodobań i możńa sobie te ilości regulować. Myślę też że przynajmniej niektóre z tych sałatek są w serwisie, ale rzeczywiście ciężko jest tutaj wybrać coś dla siebie.
    Mam nadzieję że ci pomogłam choć troche.

  • Autor: agee Data: 2004-10-28 16:47:03

    mniam, mniam brzmią pysznie. Myślę że spróbuję a zwłaszcza tę warstwową i z uszkami. pozdrowionka.

  • Autor: kamilagogo Data: 2005-02-19 09:33:27

    Proponuję sałatki tuńczykowe te dwie wypróbowałam są pychotka!

    -woreczek ryżu
    -1 puszka tuńczyka w oleju
    -1 puszka kukurydzy
    -1 puszka zielonego groszku
    -1 puszka fasolki czerownej
    -4 ogórki konserwowe
    -1 cebula
    -majonez, sól,pieprz


    i druga:
    -majonez do smaku
    -cytryna do smaku,sól, pieprz,
    -1 jabłko
    -1 jajko gotowane
    -4 ogórki konserwowe
    -1 puszka kukurydzy
    -1 puszka tuńczyka w oleju
    -100-150 makaronu świderki

    PYCHA!

  • Autor: ekkore Data: 2005-02-19 10:40:15

    Moją specjalnością są sałatki - wszyscy znajomi na nie przychodzą. Wszystkie przepisy sprawdzone.
    Ostatnio furorę robi ta z wodą po ogórach przepis7336 - choć może nie należy gościom pokazywać przygotowywania sosu do sałatki (mój mąż jak zobaczył co mieszam wykrzyknął czyś oszalał, dobrze, że nie dodał babo, a potem wcinał aż mu się uszy trzęsły.)

    Bardzo prosta w wykonaniu jest sałatka "helenka" przepis7284 - niestety dosyć kosztowna.

    A moja ulubiona to sałatka diabelska przepis7721. No i pomidorowo ziemniaczana przepis7718 - choć przepis może wydawać się prozaiczny. Przy pierwszym wykonaniu pełna micha zniknęła w kilka minut - i to na dwie osoby.

    Moje sałatki mają zdecydowany smak, choć może nie używam za dużo soli, niekiedy nie dodaję jej wcale, ale sporo ostrych przypraw.

  • Autor: agus2404 Data: 2009-11-06 11:53:04

    A ja polecam salatke http://wielkiezarcie.com/recipe50239.html jajeczna... u mnie zawsze robi furore- i zazwyczaj pierwsza znika ze stolu.

  • Autor: piszczalka Data: 2009-11-08 19:36:28

  • Autor: PATI :) Data: 2009-11-10 05:45:46

    http://wielkiezarcie.com/recipe45275.html

  • Autor: majolika Data: 2009-11-10 05:57:56

    Moja (zawsze wywołująca zachwyt) sałatka to podpatrzona w jakiejś knajpie sałatka krabowa.
    Robi się ja w 5 minut!!!
    Składniki
    paczka250g rozmrozonych i pociętych w kostke paluszków surimi.
    kukurydza z puszki|(odsączona)-wg upodobań
    kilka plastrów (pokrojonych w kostkę) ananasa
    Drobno posiekana 1/2 czerwonej papryki
    drobniuteńko posiekany czosnek-wg smaku.Ja lubię duuużo.
    majonez(można poł na poł z jogurtem)
    pieprz
    I to wszystko. Wg mnie nawet soli nie trzeba.
    Zawsze robię ja w przypadku niespodziewanych gości.
    A na imprezach, obok śledzi z czosnkiem i majerankiem jest główną atrakcją.
    Prosta. Szybka i zaskakująca dobrym smakiem.

  • Autor: łasekk Data: 2009-11-21 22:16:05

    ja za to uwielbiam salatki z krewetkami, ale sam nie wiem jak sie robi, zonka umie, jakby ktos chcial sie dowiedziec, to piszcie tylko, zapytam ją.
    a poza tym lubie z tunczykiem, prosta jak drut. ugotowac ryz, wrzucic puszke tunczyka moze byc neptun, moze byc jakas inna, kukurydza, majonez, por, moze byc jajko ugotowane i groszek, ale ja wole bez tych dwoch ostatnich. do lodowki i po godzinie do jedzenia :D

  • Autor: Armenika Data: 2014-12-01 13:58:33

    Moja ulubiona to sałatka z tuńczyka, bardzo szybka i pyszna. Pod warunkiem, że lubisz tuńczyka:) Przesyłam mój http://nozeberghoff.pl/salatka-z-tunczyka/

Przejdź do pełnej wersji serwisu