Forum

Zdrowie i uroda

porady zdrowotne- łuszczyca, osteoporoza, wzmocnienie włosów

  • Autor: inka21 Data: 2004-10-26 19:52:29

    ŁUSZCZYCA: ziele przytulii (galium aparine) do kupienia w aptece lub w sklepie zielarskim- 3 łyżki stołowe zalac 2 litrami wody i odstawić pod przykryciem na 1/2 godziny, pić po 1/2 szkl. 1 raz dziennie. drugim sposobem jest zastosowanie nalewki nagietkowej, przygotowujemy ją z: 1 litr wódki zalewamy garścią kwiatów z nagietka (można kupic w zielarskim sklepie suszony), zostawiamy na 2 tygodnie, następnie przecedzamy i filtrujemy. pijemy 1/2 kieliszka 1 raz dziennie na czczo. Trzecim sposobem jest
    zastosowanie maści nagietkowej. przygotowujemy ją z: W maszynce do mięsa mielimy 30dkg sadła świni, przemielone rozgrzewamy jak do smażenia kotletów teraz dodajemy 4 garście kwiatu nagietka , gasimy gaz, odstawiamy pod przykryciem na 1 dzień.następnielekko podgrzać na gazie i następnie przecedzamy przez lnianą ściereczkę. smarować chore miejsca.

    OSTEOPOROZA: W dużym słoju z szerokim dnem na jego spodzie ułożyć na stojąco tyle wyszorowanych oparzonych wrzątkiem jaj ile sie zmieści. jaja zalac sokiem z cytryn (bez pestek) tak aby sok całkowicie zakrył jajka. zakrecic słój i odstawic na 10 dni. po czasie oczekiwania, zawartośc słoja przecedzić, dodac 1/2 litra miodu, resztę powierzchni słoja zapełnic po brzegi "byczym winem" (do kupienia w sklepach monopolowych). pić 1/2 kieliszka dziennie, kurację można powtarzać systematycznie.

    WZMOCNIENIE WŁOSÓW: dla włosów jasnych - po 2 łyżki kłącza tataraku i łopianu, oraz 1 łyzka koszyczka rumianku zalać 1 litrem wody i gotować na małym ogniu przez 5 minut, przecedzić i systematycznie płukać włosy; dla włosów ciemnych - po 2 łyżki kłącza tataraku i liści orzecha włoskiego, oraz po łyżce korzenia łopianu i owocni orzecha włoskiego - zalać 1 litrem wody ,zagotowac przez 5 minut, przecedzić i płukać systematycznie włosy.inka21

  • Autor: kamaxyz Data: 2004-11-04 15:01:23

    {angel}poznałam Ciebie dzisiaj inka21 na chat - przeczytałam- dzisiaj porady zdrowotne super- powiedz mi czy są sprawdzone czy mozna polecić mojej znajomej, która ma rzeczywiście problem ze swoimi kośćmi, są łamliwe więc wydrukowałam Twoja poradę ,przekażę dla osoby, która prawdę mówiąc cierpi mocno
    chcę podziękować za tę poradę jestes super inka21
    pozdrawiam - BEZETKA
    jedno mam prośbę jeżeli bedziesz czytała moje przepisy proszę o surową krytykę
    kamnaxyz{behead}

  • Autor: inka21 Data: 2004-11-04 15:15:59

    kochana Basieńko! oł mojej rodziny to lekarze i pielęgniarki- pisze to po to żeby cie uspokoic , ponadto jeżeli chodzi o łuszczyce to choruje na nia mój kolega i na nim wypróbowalismy ten przepis, ze skutkiem pozytywnym bo miejsca chore zbledły znacznie, ale pamiętaj że przy tej chorobie musisz kontaktowac sie z lekarzem dermatologiem i ważne jest aby stosować dietę. co sie tyczy osteoporozy to przepismam od mojej cioci zakonnicy- tam z zakonie w którym przebywa w ten sposób leczy się to schorzenie- jest bardzo skutecznym przepisem i ciocia męża która miała 68procent ubytku masy szpikowej po dwukrotnym stosowaniu tej mikstury i po przeprowadzonych ponownie badaniach ma tylko 30 procent ubytku i teraz niczego nie łamie sobie, tak jak wcześniej miało to miejsce. przepis na wzmocnienie włosów stosowałam z przepisu p. dermatolog u mojej córki, która chorowała w wieku lat 4 na łysienie plackowate i był to jedyny specyfik, który jej pomógł.
    co sie tyczy twoich przepisów to już je czytałam , sa fajne i 2 sobie przesłałam do ulubionych, ale jak otworzyłam fantastik"udka" to sie zdziwiłam bo oprócz nazwy niczego tam nie ma- brak przepisu.Poxza tym jest ok i nie masz się czego wstydzić. pozdrawiam inka21

  • Autor: kamaxyz Data: 2004-11-05 12:11:47

    {argue} O kurde
    Kochana Inko zobaczyłam FANTASTYK UDKA -- Nie ma!!! co się stało? bladego pojęcia nie mam ale dowiem się gdzie zginęły są super a jak nie odnaję to napiszę jeszcze raz doprawdy Ineczko. Nie wiem co się dzieje z nimi
    Jeszcze raz dziękuję Tobie za przepis tj. porady zdrowotne
    mam do Ciebie Inko pokorną prośbę w imieniu mojej drogiej przyjaciółki
    jeżeli masz możliwość zdobycia coś z przepisów zdrowotnych to postaraj się o przepis / mam nadzieję że dla mojej przyjaciólki będzie bardzo ważną i podtrzymującą ją na duchu psychicznym sparwą/----- chodzi o bielactwo nabyte w tej chwili nie jest jeszcze tak widoczne ale juz pokazują sie białe plamy na ręku.Chcę jej pomóc nie wiem jak myślę że pomożesz za co ogromnie Tobie będę wdzięczna.
    Całuję mocno doprawdy bardzo mocno a przepis na FANTASTYK UDKA masz u mnie jak w banku pa{anxious}{beadyeyes2}

  • Autor: kamaxyz Data: 2004-11-05 14:29:04

    Przepudka z kurczaka
    podudzia
    mięso mielone
    1 ziemniak
    pieczarki duże
    przyprawy - bułka tarta - "vegeta"
    olej
    same udka na noc
    należy dokładnie umyć delikatnie obciągnąć z kości tak, żeby mięso było na wierzchu - nie należy rozcinać przecinać udek itp.
    - udka natrzeć pieprzem,solą majerankiem czosnkiem odrobina przyprawy "kucharek" ewentualnie "vegeta"
    oddzielnie przygotować należy
    mięso mielone
    przyrządzić tak jak na kotlety mielone w/g gustu gospodyni ---- ja dodaję jeszcze odrobinę cukru do przypraw i aby to mięso nabrało soczystości dodaje koniecznie jeden ziemniak starty na drobnej tartce tak jak na placki ziemniaczane
    UDKA I MIĘSO PRZYGOTOWAĆ NA NOC aby nabrały w pełni smaku
    Na drugi dzień
    udka odwrócić-tak aby skórka była na wierzchu
    przygotowanym miesem mielonym nadziać udka - nadać odpowiedni
    kształt
    otoczyć w oleju a nastepnie w bułce tartej
    ułożyć na blasze piec w piekarniku około 1,20 min tem.170 stopni włączyć nawiew,aby pięknie zarumieniły się
    podawać z ryżem lub z ziemniakami

    Podudzia z kurczaka tak samo przygotowuję na noc tj. odpowiednio z przyprawami
    i potem razem z udkami piekę w piekarniku, wcześniej smaruję olejem i posypuję bułką tartą i tak wychodzą mi dwa dania podudzia i udka
    z mięsa mielonego które mi pozostaje robię kotlety mielone z farszem w środku z pieczarkami/ wcześniej pieczarki kroję drobno i podsmażam z cebulką i przprawami na oleju/
    a jak jeszcze mi zostanie mięso mielone ----faszeruję nim pieczarki no i zobaczcie sami 4 dania w jednym - czy to nie fantastyk no powiedzcie sami
    papapa do zobaczenia

    smacznego

    raszam ineczko ale tutaj daję Tobie przepis na te udka

  • Autor: inka21 Data: 2004-11-05 21:04:37

    dzięki przepis jest fantastyczny i na pewno z niego skorzystam, a co do bielactwa to zapytam kuzyna jest lekarzem, tylko to troche potrwa bo jest obecnie na szkoleniu. buziaczki, inka21

  • Autor: kamaxyz Data: 2004-11-12 10:19:07

    {gorgeous} ( Ineczko" Jestem kobietą pracującą żadnej pracy sie nie boję?"ale zbliżają sie moje imieniny i zarazem urodziny proszę pomóż mi
    a własciwie to proszę o przepis
    na
    ciasto
    zaskakujące kuszące i smakowite

    ale nie wymagającego dużego nakładu pracy

    będę wdzięczna serdecznie Ciebie pozdrawiam BASIA*-BEZETKA

    i jeszce jedno Inuś jakie jest Twoje prawdziwe imię
    całuski papapa{angel}{rifle}

  • Autor: Sandey Data: 2004-11-07 18:46:17

    To ja jeszcze zapytam, czy masz może coś na wzmocnienie paznokci?
    Bo ostatnio mam z nimi kłopoty i łamią mi się jak zapałki albo łatwiej :)

  • Autor: inka21 Data: 2004-11-07 19:42:57

    tableteczki ze skrzypu polnego skutkują, a poza tym witaminy z grupy B, polecam. inka21

  • Autor: 555 Data: 2004-11-13 21:12:25

    mnie kosmetyczka polecila kapiele w takiej mieszance:
    podgrzana oliwa z oliwek
    kilka kropli wit. A + E
    sok z cytryny

    dlonie zanurza sie na ok. 10 minut, a potem myje ciepla woda

    a od srodka rzeczywiscie pomagaja specyfiki ze skrzypem i witaminami z grupy B..

    pozdrawiam

  • Autor: inka21 Data: 2004-11-12 12:19:02

    kamaxyz zobacz w przepisach"inka21", a moje imie brzmi Ewelina, pozdrawiam!

  • Autor: madzina Data: 2005-01-14 21:02:38

    Użytkownik inka21 napisał w wiadomości:
    > ŁUSZCZYCA: ziele przytulii (galium aparine) do kupienia w aptece lub w sklepie
    > zielarskim- 3 łyżki stołowe zalac 2 litrami wody i odstawić pod przykryciem na
    > 1/2 godziny, pić po 1/2 szkl. 1 raz dziennie. drugim sposobem jest
    > zastosowanie nalewki nagietkowej, przygotowujemy ją z: 1 litr wódki zalewamy
    > garścią kwiatów z nagietka (można kupic w zielarskim sklepie suszony),
    > zostawiamy na 2 tygodnie, następnie przecedzamy i filtrujemy. pijemy 1/2
    > kieliszka 1 raz dziennie na czczo. Trzecim sposobem jest
    > zastosowanie maści nagietkowej. przygotowujemy ją z: W maszynce do mięsa
    > mielimy 30dkg sadła świni, przemielone rozgrzewamy jak do smażenia kotletów
    > teraz dodajemy 4 garście kwiatu nagietka , gasimy gaz, odstawiamy pod
    > przykryciem na 1 dzień.następnielekko podgrzać na gazie i następnie
    > przecedzamy przez lnianą ściereczkę. smarować chore miejsca.
    >
    > OSTEOPOROZA: W dużym słoju z szerokim dnem na jego spodzie ułożyć na stojąco
    > tyle wyszorowanych oparzonych wrzątkiem jaj ile sie zmieści. jaja zalac sokiem
    > z cytryn (bez pestek) tak aby sok całkowicie zakrył jajka. zakrecic słój i
    > odstawic na 10 dni. po czasie oczekiwania, zawartośc słoja przecedzić, dodac
    > 1/2 litra miodu, resztę powierzchni słoja zapełnic po brzegi "byczym winem"
    > (do kupienia w sklepach monopolowych). pić 1/2 kieliszka dziennie, kurację
    > można powtarzać systematycznie.
    >
    > WZMOCNIENIE WŁOSÓW: dla włosów jasnych - po 2 łyżki kłącza tataraku i łopianu,
    > oraz 1 łyzka koszyczka rumianku zalać 1 litrem wody i gotować na małym ogniu
    > przez 5 minut, przecedzić i systematycznie płukać włosy; dla włosów ciemnych -
    > po 2 łyżki kłącza tataraku i liści orzecha włoskiego, oraz po łyżce korzenia
    > łopianu i owocni orzecha włoskiego - zalać 1 litrem wody ,zagotowac przez 5
    > minut, przecedzić i płukać systematycznie włosy.inka21
    inko jajka całe czy tylko skorupki madzina

  • Autor: inka21 Data: 2005-01-15 16:35:00

    całe jajka mają by, inka21

  • Autor: ekkore Data: 2005-01-22 09:33:28

    Na włosy (ich wypadanie, szczególnie po trwałych, farbowaniach itp.) najlepszy jest skrzyp polny. Nie wiem jak działają tabletki, ja stosuję herbatę.
    Trzeba zakupić całe opakowanie.
    Przez pierwszy tydzień parzyć po 2 torebki, a potem do końca opakowania po jednej.

    Dla mnie to świństwo, piję duszkiem po wystygnieciu, ale działa rewelacyjnie. Jeszcze przed końcem kuracji widać efekty- zamiast szczotki pełnej włosów tylko 2 -3.

  • Autor: esob1 Data: 2005-02-05 16:10:53

    Użytkownik inka21 napisał w wiadomości:
    > ŁUSZCZYCA: ziele przytulii (galium aparine) do kupienia w aptece lub w sklepie
    > zielarskim- 3 łyżki stołowe zalac 2 litrami wody i odstawić pod przykryciem na
    > 1/2 godziny, pić po 1/2 szkl. 1 raz dziennie. drugim sposobem jest
    > zastosowanie nalewki nagietkowej, przygotowujemy ją z: 1 litr wódki zalewamy
    > garścią kwiatów z nagietka (można kupic w zielarskim sklepie suszony),
    > zostawiamy na 2 tygodnie, następnie przecedzamy i filtrujemy. pijemy 1/2
    > kieliszka 1 raz dziennie na czczo. Trzecim sposobem jest
    > zastosowanie maści nagietkowej. przygotowujemy ją z: W maszynce do mięsa
    > mielimy 30dkg sadła świni, przemielone rozgrzewamy jak do smażenia kotletów
    > teraz dodajemy 4 garście kwiatu nagietka , gasimy gaz, odstawiamy pod
    > przykryciem na 1 dzień.następnielekko podgrzać na gazie i następnie
    > przecedzamy przez lnianą ściereczkę. smarować chore miejsca.
    >
    > OSTEOPOROZA: W dużym słoju z szerokim dnem na jego spodzie ułożyć na stojąco
    > tyle wyszorowanych oparzonych wrzątkiem jaj ile sie zmieści. jaja zalac sokiem
    > z cytryn (bez pestek) tak aby sok całkowicie zakrył jajka. zakrecic słój i
    > odstawic na 10 dni. po czasie oczekiwania, zawartośc słoja przecedzić, dodac
    > 1/2 litra miodu, resztę powierzchni słoja zapełnic po brzegi "byczym winem"
    > (do kupienia w sklepach monopolowych). pić 1/2 kieliszka dziennie, kurację
    > można powtarzać systematycznie.
    >
    > WZMOCNIENIE WŁOSÓW: dla włosów jasnych - po 2 łyżki kłącza tataraku i łopianu,
    > oraz 1 łyzka koszyczka rumianku zalać 1 litrem wody i gotować na małym ogniu
    > przez 5 minut, przecedzić i systematycznie płukać włosy; dla włosów ciemnych -
    > po 2 łyżki kłącza tataraku i liści orzecha włoskiego, oraz po łyżce korzenia
    > łopianu i owocni orzecha włoskiego - zalać 1 litrem wody ,zagotowac przez 5
    > minut, przecedzić i płukać systematycznie włosy.inka21


    Inko, wyjaśnij mi i jeśli możesz, to prześlij esob1@wp.pl jak najszybciej wiadomość, albo odpowiedz na tym forum. Nie rozumiem przepisu na osteoporozę, a potrzebne jest wzmocnienie organizmu młodej dziewczyny, która po chemioterapii nabawiła się osteoporozy.
    1. Gdzie przechowywać zakręcony słój - lodówka, temp. pokojwa, miejsce ciemne, itd.
    2. Czy pół litra miodu dodaje się do odcedzonego soku, czy do jaj? Jeśli do soku, to co zrobić z jajami?
    3. Co znaczy "resztę powierzchni słoja zapełnic po brzegi ", bo słój to raczej objętość a nie powierzchnia..
    4. Do czego wlewa się wino, czyżby do pozostałych jaj?
    6. Jeśli słój jest wysoki, to określenie "po brzegi" może oznaczać i litr, i dwa, i trzy litry...
    Czyżby chodziło o to,że po odcedzeniu soku od jaj, brakującą objętość jaj uzupełnić winem? No ale jeśli tak, to dlaczego "zapełnić po brzegi"? Oświeć mnie, proszę....

  • Autor: inka21 Data: 2005-02-05 20:23:10

    ebosie 1 wysłąląm ci meila, inak21

Przejdź do pełnej wersji serwisu