Forum

Kuchenne porady

Do czego można podać marynowaną dynię???

  • Autor: magda1711 Data: 2004-12-11 17:27:38

    Dostałam w słoikach robioną po domowemu dynię marynowaną.Tylko nie wiem do czego można podać taką dynię?Z czym ją zjeść?
    Do obiadu zamiast surówki????
    Jakieś sugestie?

  • Autor: trylobicik Data: 2004-12-11 18:31:38

    Jak najbardziej, ale raczej obok surówki (jeśli dynia jest z octem, a chyba tak). Możesz też potraktować taką dynię jako składnik surówki czy sałatki, będzie pięknie wyglądać, że o smaku nie wspomnę. Możesz też podawać na przyjęciach (i nie tylko) oprócz marynowanych grzybków czy innych korniszonów. Ja uwielbiam marynowaną dynię, tylko nigdy nie mam czasu, aby ją zrobić i najczęściej kupuję gotową. Też jest niezła.

  • Autor: magda1711 Data: 2004-12-11 19:06:13

    W sumie to teraz nawet nie wiem czy ona jest marynowana.Dostałam ją i właśnie mnie skusiło żeby ją otworzyć i spróbować.Dynia ta chyba jest jakoś robiona na wodzie( a nie na occie) i ma strasznie dużo danych gożdzików(naliczyłam aż 7!!!na jeden słoik),moim zdaniem to za dużo.Czuć tylko smak gożdzików :///// Chyba jeden , góra dwa by wystarczyły...

  • Autor: trylobicik Data: 2004-12-11 20:13:37

    Ooo... To bardziej jakaś kompotowa dynia. To chyba tylko do sałatek i surówek się nada. I to takich bardziej egzotycznych - może w połączeniu z pekińską i kukurydzą? Bo rzeczywiście dodaje się goździki, ale jak słusznie wyczułaś 2-3 góra. Spróbuj kupić marynowaną, jadłam niezłe z "Rolnika", to będziesz miała porównanie.

  • Autor: magda1711 Data: 2004-12-13 18:19:28

    Ponieważ otworzyła już słoik(o czym pisałam wcześniej) to musiałam ją jakoś wykorzystać i zrobiłam sałatkę wg wskazówki Trylobicika.Z kapustą pekińską i kukurydzą.Sądzę , że gdzybym miała normalną dynię a nie przegożdzikowaną to wyszła by super.Ogólnie ta którą zrobiłam wyszła ok, tylko te gożdżiki :/ Zabiły cały smak wszystkiego,grrr. Już nie chcę takiej dyni od teściowej
    No i zjadłam wszystko oprócz tej dyni, nie mogę znieść tych gożdzików....
    Kupię jutro w SKLEPIE , z ciekawości, taką dynię marynowaną, prawdziwie marynowaną:)) Musze sobie porównać:D
    Pozdrawiam!

Przejdź do pełnej wersji serwisu