Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Ozdoby świąteczne

  • Autor: Pampas Data: 2004-12-13 12:51:50

    Czy robicie sami jakieś ozdoby świątezne?
    Jeżeli tak to podzielcie się doświadczeniami. Napiszcie co robicie i jak. Zdjęcia też są bardzo mile widziane.

    A oto kilka przykładów ozdób i kartek świątecznych wykonanych prze WKN:






    Na razie tyle. Więcej zdjęc zamieszcze troche później.

    pozdrowienia
    Pampas

  • Autor: Sandey Data: 2004-12-13 15:28:21

    Świetne, Pampasie, pogratulować! A ja poproszę aniołka, bo zbieram :)

  • Autor: 555 Data: 2004-12-13 16:11:18

    z ozdob swiatecznych robie:
    - zabawki na choinke z papieru i slomki
    - gwiazdki z paskow - zawieszam na choince lub wypelniam nimi szklana kule i stawiam na stole
    - figurki z ciasta solnego (maluje farbkami) lub z piernika/ciasta kruchego do zjedzenia
    - kartki swiateczne i karneciki do prezentow z kartonu, tektury, kolorowych papierow i klejow brokatowych
    - stroiki z galazek iglakow, bombek, wstazek itd
    - obraczki do serwetek ze wstazek, galazek i przypraw (cynamon lub wanilia), jednorazowego uzytku
    - wycinanki do zawieszenia na scianie lub oknie, mozna z nich zrobic malutkie lichtarzyki itp.

    tyle pamietam na dzisiaj :))
    tylko, niestety, ze zdjeciami u mnie krucho :((
    ale zainteresowanym sluze instrukcjami pisanymi :))

    pozdrawiam

  • Autor: Lusy Data: 2004-12-13 19:09:20

    Uwielbiam stroić cały dom a przede wszystkim stół . Staram sie wykonać wszystko sama . Wcześniej zbieram wszystko co sie da, gałązki , szyszki , suszę kwiaty itp. Jestem tzw zbieraczem. Według mnie wszystko jest ładne. Nie ,żebym się chwaliła ale to co zrobię wprowadza nastrój ciepła i miłości. Ponieważ mieszkanko mam małe, to nie mogę zrobić wszystkiego co bym chciała. Na Boże Narodzenie piekę chatkę z piernika. Na Wielkanoc koszyczek do jajek . Nie tylko święta wyglądają u mnie w domu prawie jak z bajki . Ponieważ na sylwestra nigdy nie chodzę , dlatego też mieszkanie moje wygląda jak sala balowa, ok. 50 balonów i multum serpentyn a dla gości , którzy przyjdą robię małe kapelusiki.Mam parę zdjęć ale niestety z przesłaniem ich mam kłopot , tak że nie mogę uwiarygodnić tego co robię. Nawet sucha kromka chleba odpowiednio podana będzie lepiej smakować jak kawał szynki na talerzu bez wyrazu. Trzeba koniecznie coś zrobić by te dni naprawdę zostały nam w pamięci , by ta kolacja stała się jakimś odzwierciedleniem tego co przeżywamy. Ktoś może powiedzieć , że by coś przeżyć nie trzeba oprawy ale troszkę bajkowej nutki .....i święta staną się magią.

  • Autor: Asiolek Data: 2004-12-14 16:58:42

    Ale mnie ten temat ucieszył. Widzę Pampasie ze nasza rozmowa powoli sie realizuje :) ale super. nic nie pisałaś mi że dałeś już fotki :(
    no to widzę że czas robić zdjątka tego co się stworzy lub chociaż opisać pomysły. ja się na to piszę jak najbardziej.
    pozdrawiam wszystkich milusio i gorąco

  • Autor: Ifasia Data: 2004-12-14 15:35:31

    Bardzo ślczne ozdoby na hoinkę,myślałam że już nikt nie robi ozdób na hoinkę a jedna,to śię chwali
    bo jak się słyszy od starszych ludzi że wszystkie tradycje sie powoli zacierają to żeczywiście dlatego jest przyjemnie ogląda tak śliczne ozdubki,ja tylko robię z tasków białych na choimkę gwiazdki terz bardzo ładnie się prezętują

  • Autor: mariam Data: 2004-12-15 14:22:40

    No pewnie!!!!Moja mama robi na szydełku aniołki do powieszenia na choince.A ja np;kartonowe zwierzatka,wysuszone owoce np.pomarańcze w plastry krojone i suszone,albo grapefruity,mozna płyty powiesic compaktowe.To ładnie połyskuje jak sie podklei jeszcze jakies wzorki z folii aluminiowej.Pamietam jak moja ciocia kiedys ubrała choinke w malutkie portreciki całej rodzinki,zdjęcia w takie kartonowe "medaliony' powklejała.bardzo było to fajne bo zdjęcia z róznych okresów życia naszej familji,ale to wymaga czasu.Pozdrawiam.

  • Autor: Pampas Data: 2004-12-19 12:54:15

    A tu kolejny drobiazg który może ozdobić świąteczny stół
    A tu kolejny drobiazg który może ozdobić świąteczny stół


    A tutaj znajdzecie przepis jak je wykonać.

  • Autor: mariam Data: 2004-12-19 18:42:47

    A pieknie równiez wyglada pomarańcza ponabijana gożdzikami.i pięknie pachnie w domu

  • Autor: aniae Data: 2004-12-20 04:13:20

    prosze podajcie mi przepis na ciasto solne bym mogla sobie zrobic takie same aniolki
    dzieki i wesolych swiat

  • Autor: 555 Data: 2004-12-20 21:31:59

    zobacz tutaj

Przejdź do pełnej wersji serwisu