Forum

Kuchenne porady

Jak zrobic TARTE WARZYWNA ?

  • Autor: aniae Data: 2005-01-04 22:01:49

    Czy ktos wie jak zrobic tarte warzywna. Warzywka dobiore sobie sama ale poszukuje przepis na tarte i pomysl jakim sosem mozna polac tarte.
    Za wszystkie przepisy dziekuje.

  • Autor: inka21 Data: 2005-01-05 14:08:02

    moja tarta: 1 szkl. mąki pszennej przesianej, 1 jajo całe, 1/2 kostki margaryny, 1 łyzka gęstej śmietany, 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia-szybko wyrobic ciasto, owinąć w folię, przełożyć do lodówki na 40 minut. inka21

  • Autor: małolatka Data: 2005-01-05 16:21:36

    TARTA Z TWAROGIEM I WARZYWAMI

    CIASTO:

    1. po 20 dag mąki i masła
    2. 4 łyżki śmietany
    3. żółtko
    4. szczypta soli

    MASA SEROWA:

    1. 25 DAG TWAROGU
    2. 2 JAJKA
    3. ŚWIEŻE ZIOŁA (tymianek, opregano)
    4. 1/2 KG MAŁYCH POMIDORKÓW
    5. MIESZANKA CHIŃSKA - mrożonka
    6. 15 DAG SERA ŻÓŁTEGO
    7. PIEPRZ, SÓL


    SPOSÓB PRZYRZĄDZENIA:1. mąkę posiekać z masłem i solą, dodać żółtko, śmietanę. Szybko zagnieść ciasto, uformować kulę owinąć w folię (włożyć na pół godz. do lodówki) 2. schłodzone ciasto rozwałkować na grubość 4mm, wylepić formę. piec 10 min. w temp. 200* C 3. mieszankę chińska przesmażyć na patelni, ostudzić. Twaróg utrzeć z jajkami, dodać chińskie jarzyny, sól i starty ser. Wymieszać 4. masę wyłożyć na upieczone ciacho i powciskać w nią pomidorki. Dołożyć świeże zioła. Przykryć folia aluminiową i piec 20 min. SMACZNEGO =)

  • Autor: aniae Data: 2005-01-05 17:54:46

    Dzieki za przepisy az mi slinka cieknie .Pewnie zrobie male tarty by mogla sobie wszystkie nadzienia sprobowac.

  • Autor: fruzielka Data: 2005-07-25 17:51:48

    Użytkownik borgia napisał w wiadomości:
    > http://www.marmiton.org/recettes/recherche_ok.cfm?criteria=Tarte%20&startr=1&ContenuRecherche=0&TypePlat=entr%C3%A9e
    > a to... żeby Ci za dobrze nie było...
    > A tak poważnie, to Aniu jeśli będziesz miała na coś ochotę - daj znać... bo
    > tart zatrzęsienie. Jeśli to będzie kilka, to przetłumaczę. Szkoda tylko, że
    > zdjęć nie ma. Wszystkie te przepisy są sprawdzone przez takich jak my, tyle
    > tylko, że w kraju trochę bogatszym w warzywa różnorakie. Coś niecoś jednak
    > można zrobić bez problemu. Oczywiście nie tylko z warzywami...
    > I jeszcze jedna uwaga... nie robiłam tarty podanej przez Autes. Tej tarty. Z
    > tej samej książki robiłam z tuńczykiem i pieczarkami, i chodzi mi tu ściślej
    > mówiąc o to, że ciasto było takie samo. Czyli dobre. Się sprawdza. Więc
    > polecam.

    Borgia
    jeśli możesz przetłumaczyć
    kilka przepasow z podanej przez ciebie stronki byłabym wdzięczne. szczególnie interesują mnie tarty mięsne, z tuńczykiem, serowe i z cukinią. pozdrawiam Fruzielka

  • Autor: fruzielka Data: 2005-07-28 03:37:36

    Użytkownik borgia napisał w wiadomości:
    > Tarta wegetwriańska z bakłażenem i cukinią
    > Tarte végétarienne aux aubergines et courgettes
    >
    > Przygotowanie : 1 godzina
    > Pieczenie : 20 - 30 min
    >
    > 4 porcje :
    >
    > Ciasto :
    > - 30 dag mąki
    > - 15 dag miękkiego masła
    > - 50 ml wody
    >
    > Sos :
    > - 3 duże pomidory
    > - 1 cebula
    > - 2 ząbki czosnku posiekane
    > - 4 łyżki oliwy
    > - zioła prowansalskie
    > - ostre curry lub miesznka 4 korzeni (mieszanka jest bardzo czesto wymieniana
    > w tych przepisach, niestety nie mam bladego pojęcia co tam wchodzi, ale
    > podejrzewam, że goździki, gałka muszkatołowa, cynamon, no i może imbir?)
    > - sól, pieprz
    > - oliwa
    >
    > Wierzch :
    > - 1 cukinia ze skórką
    > - 1 bakłażan
    > - 2 łyżki oliwy
    > - 1 kulka mozzarelli

    W misce wymieszać mąkę i masło, potem dodać wodę. Szybko zagnieść i odstawić aby odpoczęło, na conajmniej 1 godzinę.
    Uwaga: ciasto należy bardzo szybko zagniatać, aby nie straciło swej kruchości.

    Posiekać drobno cebulę i czosnek, pokroić na małe kawałki pomidory. W rondelku zeszklić na oliwie cebulę, następnie dodać pomidory i czosnek. Wymieszać i dodać łyżkę ziół prowansalskich (uuu, tu jest nawet duża łyżka), łyżeczkę do kawy curry lub mieszanki 4 korzeni, sól i pieprz. Przykryć i zostawić na delikatnym ogniu przez 30 minut.
    Pokroić cukinię i bakłażana w cienkie krążki. Obsmażyć przez 5 minut w rozgrzanej na patelni oliwie. Zdjąć z ognia i odłożyć.
    Nagrzać piekarnik do 220 stopni. Rozwałkować ciasto i wyłożyć nim natłuszczoną formę do tarty o średn. 30 cm.
    Rozłożyć na spodzie sos pomidorowy, równo rozsmarować. Na wierzchu ułożyć krążki cukini i bakłażana wg uznania. Pokroić na małe kawałki mozzarellę, i posypać wierzch tarty. Posypać ziołami prowansalskimi, posolić, popieprzyć i
    skropić odrobiną oliwy. Piec 20-30 minut.

    Fruzielka napisz proszę jakie Cię interesują (chodzi mi o składniki). A może masz jakieś konketnie na oku, po prostu...


    Borgia
    głownie interesują mnie różne TARTY W SKŁAD KTÓRYCH WSCHODZ A TUŃCZYK, ROZMAITE SERY, CUKINIA, BAKŁAŻNY,
    JEŚLI MOŻESZ PRZEŚLIJ KILKA. pozdrawiam Fruzielka

Przejdź do pełnej wersji serwisu