Forum

Kuchenne porady

zupa..?

  • Autor: 555 Data: 2005-01-18 15:19:43

    w weekend mam zamiar goscic na obiedzie pare osob (moich Rodzicow i Tesciow i Ciocie-Babcie).. czesc menu juz opracowalam, natomiast meczy mnie pozycja zupa/przystawka..
    podam:
    - skrzydelka w bardzo pikantnym ziolowym pomidorowo-miodowym sosie;
    - piers kurczaka w panierce (a la McNuggets) z sosem slodko-kwasnym;
    - ryz na sypko;

    na deser:
    - sernik z brzoskwiniami;
    - salatka z owocow egzotycznych;
    - cukierki;
    - patera owocow

    no i jaka zupa (ewentualnie przystawka) do tego menu pasuje..? i czy podawac jakas surowke (w zasadzie goscie nie gustuja w surowkach)..?
    Mama zaproponowala mi zurek, ale wydaje mi sie, ze zupelnie nie pasuje..

    prosze o Wasze opinie..
    pozdrawiam :))

  • Autor: emiloos Data: 2005-01-18 15:27:53

    Może zupa-krem z brokułów z grzankami lub cebulowa na serkach topionych ze skwarkami boczkowymi i grzankami?
    Pozdrawiam,
    emiloos

  • Autor: madzina Data: 2005-01-18 19:51:47

    Może być zupka barszcz z uszkami pozdrowienia

  • Autor: wojTrek Data: 2005-01-19 00:02:41

    Serdecznie polecamy: wielkiezarcie.com/przepis6232
    Życzymy udanego spotkania

  • Autor: marinik Data: 2005-01-19 09:47:25

    piateczki- a czy zupa MUSI pasowac do drugiego i do deseru? nie wiem jakie kryteria tego dopasowania nalezaloby przyjac.
    Ja tez przewiduje gosci weekendowych i jako zupke mam zamiar zaserwowac cebulowa - te akurat mozna znalesc w nielicznych przepisach jakie mam tu w swojej ksiazce.
    Bedzie cebulowa i juz!!! A koncepcji drugiego i deseru nie ma jeszcze wcale he he.

  • Autor: 555 Data: 2005-01-19 11:30:39

    no, ba, Mariniku.. oczywista, ze MUSI ;))

    pozdrawiam wszystkich i dziekuje za odzew.. czekam na j e s z c z e.. ;))

  • Autor: Kwiryna Data: 2005-01-19 13:01:13

    A może po prostu czysty bulion posypany odrobiną zielonej pietruszki?! bo "ciąg dalszy" i tak jest bardzo rozbudowany.
    Pozdrawiam.

  • Autor: inka21 Data: 2005-01-19 14:49:06

    zaserwuj im porową z grzankami, inka21

  • Autor: krista Data: 2005-01-19 15:22:02

    caly zaoferowany zestaw jest na slodko, trzeba cos takiego aby to zrownowazyc, a w dodatku mamy zime, sadze, ze propozycja z zupa kremowa /pieczarkowa,brokulowa/ nie jest zla, a zrobisz tak jak Ci bedzie pasowalo.Pozdrawiam i smacznego.
    ps.do czesci ryzu dodalabym mrozony zielony groszek i ciut marchewki utartej na grubych oczkach, aby bylo kolorowo na talerzu, mala ilosc nie zmieni smaku ryzu.

Przejdź do pełnej wersji serwisu