Forum

Kuchenne porady

Kolega otwiera knajpkę

  • Autor: Animozja Data: 2005-01-20 10:16:08

    ...i myśli nad menu na otwarcie. Poprosił mnie o pomoc, a ja proszę Was. To ma być mały, klimatyczny pubik, z różnistymi mapojami, alkoholowymi i nie, na zimno i gorąco (np grzanym miodem :) ) i jednym, góra dwoma ciastkami do wyboru, dobrą muzyką, galerią na ścianach i występem jakiegoś artysty raz na jakiś czas. Na otwarcie przewidziano wizytę kilku oficjeli. Kolega uparł się na czerwone wino i występ artysty - piosenkarza. Co do tego?

  • Autor: marinik Data: 2005-01-20 10:24:11

    Ha - trudne zadanie. Wg mnie menu zalezne powinno byc wlasnie od charakteru impery inaugurujacej, charakteru gosci, i klimatu samej knajpki.
    Ale moge powiedziec, ze bylem na bardzo wykwintnym i oficjalnym przyjeciu gdzie furore robil wiejski chleb ze smalcem i twarozek

  • Autor: Animozja Data: 2005-01-20 10:49:47

    ten pomysł już był. nieee. nie ten klimat.

  • Autor: Animozja Data: 2005-01-20 10:56:54

    Aaa, zapomniałam: otwarcie jest o 20 - tej.

  • Autor: 555 Data: 2005-01-20 12:49:30

    do czerwonego wina to deska serow i patera z owocami (glownie ciemne i jasne winogrona, pokrojone jabłka), moze w miseczkach solone orzechy (rozmaite) i migdaly..?

    pozdrawiam

  • Autor: inka21 Data: 2005-01-20 13:36:05

    a może chcialby mnie zatrudnić? szukam pracy:) inka21

  • Autor: Animozja Data: 2005-01-20 13:41:05

    Inka, tam będzie 6 (sześć) stolików. Właściciel, zdaje się, uznał, że sam poradzi, choć zapytać mogę :)

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2005-01-20 14:43:01

    Żeby ten artysta nie śpiewał do kotleta to może jakiś gulaszyk wegierski,albo strogonoff?W podgrzewanym kociołku,eh?Jako,że jedynym punktem zaczepienia jest czerwone wino,wyszperałam w ksiaż eczce B.Pilarka "wina i potrawy z winem":

    1.Szynka marynowana,do podania na grubych grzankach z bułki.
    2.Polędwica duszona z winem,z rożna ,mozliwa do wykonania na oczach oficjeli i artysty.
    3.Wołowe ozory,wydaje mi się dosyć oryginalne,ewentualnie nerki (interesujące choc nie jadam).
    4.Galareta z nóżek (cielęcych!) z winem.
    5.Potrawka z sosem kawoirowym (z cielęciny zadniej)
    6.Wątróbka duszona z winem.
    7.Dziczyzna???
    8.Kaczka.
    9.Sos z powideł do pieczeni (do dziczyzny lub kaczki)
    10.Ciasteczka trójkątne z konfiturami.

    Jeśli coś Cię interesuje podam przepisy.

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2005-01-20 15:18:34

    Kontynuując,jak czerwone wino,to moze cos z kuchni sródziemnomorskiej?Jakies sałatki,makarony,gołabki z lisci winogron?Mogę czegos poszukać.

  • Autor: 555 Data: 2005-01-20 17:58:54

    jak rozumie, to tam ma byc docelowo jedno (gora dwa) ciasta, to takie gotowanie wielkie na otwarcie mija sie chyba troche z celem :/

  • Autor: inka21 Data: 2005-01-20 19:39:38

    dzieki:), inka21

  • Autor: Animozja Data: 2005-01-21 10:05:39

    Właściciel chce uniknąć sytuacji, że wokalista się produkuje, a oficjele całkowicie go zignorują i obstąpią stół. Bywały już takie przypadki...

    Deska serów i winogrona się spodobały. Co nie zmienia faktu, że nadal zbieramy pomysły: dziekujemy za już i prosimy o jeszcze :)

  • Autor: Monishia Data: 2005-01-21 20:51:08

    Mozecie podac, kotlet na to pieczarki posypac serem i zapiec w kuchence mikrofalowej do tego frytki, surowka i sosy [ u nas w knajpie daja do tego 3 sosy cacyki, meksykanski, a tego 3 nie pamietam :P ) Na prawde pyszne danie ;) Jako przystawka ziemniaki z maslem czosnkowym albo ziemniaki jedne sa z miesem mielonym , drugie z pieczarkami na wierzch ser a trzecie z masłem tez pyszneeee ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu