Forum

Kuchenne porady

przepis na batonik BAJECZNY

  • Autor: Liluet Data: 2005-01-24 10:34:51

    Witam. Czy ktoś z was zna przepis na batonik BAJECZNY Wedla lub PIERROT? Są to moje ulubione batoniki i myślalam o zrobieniu czegoś na wzór ciasta SNICKERS, który podala Nutella, za który bardzo jej dziękuję. Jestem lasuchem i kocham miazgę czekoladową ...

  • Autor: bahus Data: 2005-01-24 16:56:04

    Nie ma sprawy....jeden telefonik do Wedla i masz recepturkę "w kieszeni"...tylko musisz się powołać na mnie :))))))
    Bahus

  • Autor: Liluet Data: 2005-01-24 20:50:29

    :-))) pięknie, pięknie, żarty was się trzymają :-))) Domyślam się, że to nie takie proste. Podejrzewam, że taką miazgę kakaową robi się pewnie na bazie zmielonego bloku czekoladowego z orzechami. Zastanawialam się tylko czy może już ktoś spróbowal stworzyć takie cudo. Ktoś, kto ma większą wyobraźnię kulinarną ode mnie, bo kucharka ze mnie taka sobie :-)))

  • Autor: aniae Data: 2005-01-25 04:16:07

    Ja takze chetnie sie dowiem jak zrobic to CUDO !!!!!! oj ile ja bym dala za tego batonika........szkoda ze tu go nie maja oj szkoda

  • Autor: bahus Data: 2005-01-25 13:28:32

    A ile byś dała? W końcu można podesłać :)))
    Bahus

  • Autor: Liluet Data: 2005-01-25 16:15:46

    A czego oczekujesz w zamian za przepis? :-)

  • Autor: bahus Data: 2005-01-25 20:43:52

    Autes no wiesz...no coś Ty?.....:)))))))))))))))))) A skąd wiedziałaś? :))))))))
    Bahus

  • Autor: nutella Data: 2005-01-25 20:09:08

    Przepis na NUGAT CZEKOLADOWY jest trochę podobny. Uprzedzam, że nie jest to dokładnie to samo co batoniki ale to coś w tym rodzaju:)))
    - 3 tabliczki gorzkiej czekolady
    - 0,75 l skondensowanego mleka z cukrem
    - 3/4 szkl. orzechów laskowych uprażonych i zmielonych
    - 15 dag posiekanych migdałów
    - 3/4 szkl. cukru
    - 1 łyżeczka soku z cytryny
    - 100 g płatków migdałowych
    a tu jest dokładny przepis: wielkiezarcie.com/przepis3374
    może Ci zasmakuje:)

  • Autor: Liluet Data: 2005-01-25 20:20:50

    Nutella: serdeczne dzięki !!! Ponieważ mam zawody w maju, więc do tego czasu jestem na bardzo ścislej diecie. Ale zapewniam, że zaraz po zawodach pierwsze co sobie sama przygotuję to wlaśnie będzie nugat czekoladowy. To będzie moja nagroda za miesiące wyrzeczeń :-)
    Bahus: domyślam się jaka jest twoja moneta :-))) , ale nic nie napisaleś o sobie, nawet to ile masz lat, więc muszę grubo się zastanowić czy mi się to oplaca. Może taniej będzie po prostu kupić pudelko Bajecznych...

  • Autor: bahus Data: 2005-01-26 01:08:56

    Oj chyba masz rację....napewno bardziej Ci się kalkuluje jednak, kupić nawet 10 kartoników :))))))))
    Bahus

Przejdź do pełnej wersji serwisu