Forum

Kuchenne porady

Urodzinki-łatwe,szybkie przepisy

  • Autor: gpat Data: 2005-02-06 23:04:26

    Chcę zrobić córeczkom 5-letniej i rocznej . Ze względu na ograniczony nieco czas oraz średnie zdolnośći kulinarne proszę o jakieś ekstra pomysły. Może jest jakiś łatwy, smaczny tort nawet bez pieczenia. Sałatka,coś na ciepło no i ten tort.
    Pomóżcie byle szybko bo to już 13 w niedzielę.

  • Autor: 555 Data: 2005-02-07 00:03:00

    ale moze troszke danych..?
    czy to dla Rodziny, czy dla dzieciakow..?
    i ile osob przewidujesz..?

  • Autor: gpat Data: 2005-02-07 12:24:20

    Tak z 10 dorosłych i 5 dzieci. Dzieci jak to dzieci na takich imprezkach przeważnie mało jedzą tylko piją. Nie czuję się na siłach robić wielką wyżerkę ale chcę aby gościom smakowało to co podam. Sama byłam na kinder-balu i niewiele co zostało zjedzone ale nie chciałabym powielać tamtego menu. A był tort oczywiście zamówiony w ciastkarni, krokiety z pieczarkami i barszczem cz.,galareta mięsna, szaszłyki, 4 sałatki w tym śledziowa, więcej nie pamiętam.
    Inka podała linki do przepisów, jeszcze nie przejrzałam ale proszę jeszcze mi je podsuwać.
    Będę wdzięczna.
    Grażyna

  • Autor: inka21 Data: 2005-02-07 07:52:13

    polecam pyszny deser- tort: przepis6051, lub przepis5949, lub przepis7441, lub przepis5951, lub przepis7467
    przepis6050, polecam jako strzal w 10 tke: przepis7195 a teraz zadecyduj czy cos ci się podoba i chcesz to zrobic dzieciom, powodzenia ,inka21

  • Autor: ekkore Data: 2005-02-07 13:41:56

    Tort - upiecz zwykły biszkop, jak urośnie mały to dwa. Albo jeszcze lepiej w płaskiej blszcze. Wytnij trzy koła różnej średnicy. Złoż piętrowy tort, przełożony albo bitą śmietaną, albo kremem budyniowym. Posmaruj tym samym po wierzchu. I najważniejsze - dekoracja - użyj lentilek, żelków miśków i innych kształtów, kinder czekolady opołamanej na cząstki - tort zachwyci dzieci (i dorosłych też.
    Jedzenie dla dzieci - to paluszki, cukierki i chipsy (chrupki) - oni i tak nic innego nie jedzą.

    A sałatki i coś na ciepło to musisz ustalić co kto lubi. Sałatki najprościej takie z warzyw puszkowych - nie trzeba nawet kroić lub bardzo niewiele (u mnie jest kilka przepisów).
    A na ciepło - zapiekane kiełbaski lub dla dzieci koziołki, dla dorosłych parówki faszerowane serem żółtym.

    I jak planujesz alkohol - polecam utopence - rewelacyjna przekąska.

Przejdź do pełnej wersji serwisu