Forum

Kuchenne porady

sposób na wątróbkę

  • Autor: zigi Data: 2005-02-08 16:15:47

    kupiłam wątróbkę wieprzową podobno jest bardzo zdrowa nie wiem jednak co począć z nią dalej.
    Ratunku pomóżcie jak ją przyrządzić poszukuje przepisu???????????????
    czekam ja i nieszczęsna wątróbka
    Pozdrawiam:):):):):)

  • Autor: 555 Data: 2005-02-08 17:07:13

    tutaj znajdziesz moj przepis dotyczacy watrobki, co prawda drobiowej, ale z wieprzowa postepuje sie tak samo, tyle, ze trzeba ja pokroic.. :))
    pozdrawiam i zycze smacznego

  • Autor: emiloos Data: 2005-02-08 17:52:10

    Polecam wątróbkę wieprzową z sosem pomidorowym i tymiankiem. Naprawde dobra.
    Sposób przygotowania:
    Pokrojony w kosteczkę boczuś podsmażasz na złoto na patelni. Wyławiasz skwarki boczusiowe, wątrobę kroisz na skośne plastry grubości 1 cm i obsmażasz na złoto z obu stron na tłuszczu z boczku każdy plaster uprzedniu posypawszy pieprzem. Nie solisz. Usmażone plastry trzymasz w cieple np na talerzu nad gotującą sie zupą, wątrobka przykrywką przykryta. Na tej patelni gdzie byla wątróbka smażona smażysz pokrojoną w kosteczkę cebulkę, dodajesz potem skwarki boczkowe, przecier pomidorowy, sporą szczyptę tymianku i szczyptę wegety. Dusisz do miekkości wątróbki dolewając co jakiś czas wody aby sie nie przypaliło. Solisz potrawę na końcu. Podajesz z ziemniakami i sałatką (dowolną) z sosem vinegret.
    Bardzo dobre, łatwe i sprawdzone. Przepis jest z jakiejś książki kucharskiej z Readest Digest.
    Pozdrawiam,
    emiloos

  • Autor: panterra Data: 2005-02-09 12:50:43

    przylaczam sie do polecania bo tez tak kiedys robilam i zajadalam sie na calego:)
    pozdrawiam

  • Autor: annadebicka Data: 2005-02-08 18:56:11

    namocz wątróbkę w słodkim mleku,ok.30 min.Osusz i smaż na maśle najlepiej klarowanym.Jabłko najlepiej Szara Reneta obierz,podziel na cząstki posyp majerankiem i smaż na maśle.Przełożyć na wątróbkę.Obsmażyć cebulkę i położyć na jabka.Dusić.Solić na talerzu.

  • Autor: mada-chicago Data: 2005-02-08 23:59:18

    najwazniejsza rzecz z watrobka to moczyc ja po pokrojeniu na cienkie kawalki w mleku pol godzinki co najmniej;
    potem tylko obtoczyc w mace i na goracy tluszcz na patelnie
    szybko zrumienic z kazdej strony ( NIE SOLIC PRZED I W TRAKCIE SMAZENIA) i juz gotowa do jedzenia
    podawac z ziemniaczkami, duszona cebulka i ogorkiem kiszonym :):):):)
    smacznego

Przejdź do pełnej wersji serwisu