Forum

Kuchenne porady

Mąka żytnia

  • Autor: ekkore Data: 2005-02-13 09:16:27

    narobiliście mi wszyscy smaka na własny chlebek - okazuje sie że mam sporo przepisów, których nigdy nie wypróbowywałam. Pytanie skąd wziać makę żytnią - u nas w sklepach nie widziałam (ale mieszkam w małym mieście). I skąd wziąć niezmielone zboże - do własnego zmielenia. Do młyna nie pójdę, bo mi sprzedadzą worek zarówno mąki, jak i zboża.
    Czy mąkę żytnią można kupić w hipermarketach? Czy muszę szukać sklepu z żywnością ekologiczną

  • Autor: shoffix Data: 2005-02-13 12:25:42

    Tak mi sie czasem wydaje, że najprostsze odpowiedzi są najtrudniejsze ;-)
    Dobrze kombinujesz z młynem... Pomyśl, gdzie korzystają z mąki żytniej, pszennej...? gdzie powstaje chleb?
    Ja żytnią biorę z piekarni. Jednak mam taki układ, że wcale tam nie muszę jeździć ;-) Umawiam się telefonicznie z szefem piekarni, że potrzebuję tyle i tyle mąki żytniej danego typu i przywożą mi ją do punktu, gdzie kupuję chleb. Proste, nie? :D A układ działa na zasadzie wymiany, ja daję pszenną 500, mi dają żytnią jakiego chcę typu, kilo za kilo.

    Użytkownik ekkore napisał w wiadomości:
    >I skąd wziąć niezmielone zboże - do własnego zmielenia. Do młyna nie pójdę, >bo mi sprzedadzą worek zarówno mąki, jak i zboża.

    Spróbuj, a może dadzą mniej? :-) Kto nie próbuje... ten nie ma :-)

    pozdrawiam,
    shiludek

    ......... \/ .........
    ........ /..\ ........
    .--o00- \-00o--.
    ......................
    ..... shoffix .....
    ......................

Przejdź do pełnej wersji serwisu