Forum

Kuchenne porady

Jak zrobić smalec o róznych smakach i kolorach?

  • Autor: emiloos Data: 2005-02-18 12:50:05

    Ostatnio byłam u znajomego na urodzinkach i do piwka podane były ogóry kiszone i chleb. W salaterkach obok zaś kilka rodzajów smalcu o róznych kolorach i różnych smakach, z różnymi dodatkami. Był żółty, zielony, różowy, biały... każdy inaczej smakował ale nie potrafiłam rozpoznać dodatków chyba poza cebulą. Zapomniałam zapytać się co było w tych smalcusiach a teraz nie mam z tym kolega kontaktu :( Może ktoś z Was kochani robi takie różnokolorowe, różnosmakowe smalcusie? Mam urodzinki za niedługi czas i chciałabym coś podobnego podać...
    Pozdrawiam,
    emiloos

  • Autor: klio Data: 2005-02-18 14:03:17

    hmmm uwielbiam smalczyk ale jakoś nie przyszło mi do głowy żeby go koorować.
    Najczęściej daje cebule czosnek albo jabłuszko. No i łyżke dwie mleka żeby był bielszy.
    Jeśli to nie barwniki spożywcze to na czerwono z buraczkami - może tylko soczkiem.
    Na zielono wyciąg ze szpinaku. A na żółto to zależy czy ma być tylko kolor czy tez inny smak - kurkuma lub curry.

    klio
    ~(*_*)~

  • Autor: inka21 Data: 2005-02-18 20:33:16

    przepis5638 - to moja pyszna propozycja,inka21

  • Autor: emiloos Data: 2005-02-21 10:37:31

    Dzieki. Już wiem że żółty smalczyk był z curry i czosnkiem a biały tylko z cebulką. Szukajcie a będzie wam znalezione, jak mówiła moja nauczycielka do plastyki po kolejnej utracie pędzelka...
    Pozdrawiam kombinuję i szukam dalej,
    emiloos

Przejdź do pełnej wersji serwisu