Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Zrób to sam(a) - ozdoby do kuchni i nie tylko

  • Autor: emiloos Data: 2005-02-21 12:29:59

    Chciałam zaproponować ozdobę do kuchni którą można zrobić samemu a wygląda bardzo efektownie i dekoracyjnie:

    Potrzebne rekwizyty:
    - 4 białe butelki po winie, occie itp różnych kształtów
    - ok 20 cm x 20 cm jakiejś tkaniny w kolorze jaki nam się podoba lub kolorystycznie pasuje do kuchni (najlepszy worek po kartoflach taki brązowy)
    - 0.5 m kolorowej tasiemki lub sznurka
    - kartka papieru, gazety bądz tekturki
    - groch połówki zielony, żółty jaki ta macie czy chcecie
    - fasola czerwona, brązowa, kolorowa, biała i jaką tam jeszcze chcecie
    - ryż, kasza gryczana
    - cieciorka, soczewica zielona, czerwona opcjonalnie

    Do dobrze umytej i wysuszonej butelki wsypywać za pomocą zgiętej kartki ziarna po 4 cm-owe warstwy do butelki na przemian (np: fasola-groch-ryż-cieciorka-soczewica-kasza). Najlepiej wyglądają różnej wielkości ziarna ale ja wykorzystuję fasolę takiej samej wielkości tylko w różnych kolorach przynajmniej do 1 butelki bo jak mi się znudzi to po prostu wędruje do gara. Jak już wypełnimy butelki warstwamy ziaren, wykrawamy z tkaniny 4 kwadraciki 10x10cm, przykrywamy butelkę i obwiązujemy sznurkiem bądź tasiemką robiąc kokardkę.
    Takie butle fajnie wyglądają na meblach w kuchni bądź jadalni a wykonanie jest łatwe i niedrogie...


    Druga propozycja dotyczy ozdoby do przedpokoju ale tylko takiego oświetlonego bądź tarasu:

    Potrzebne rekwizyty:
    - stare buty takie typu sznurowane do kostek (stare dziurawe trapery najlepsze, im bardziej rozczłapane i rozlazłe tym lepsze)
    - sznurek konopny bądź kolorowa tasiemka
    - farba w spray-u dowolnego koloru (zawsze coś mężowie mają w garażu fajnie wyglądają niebieskie i czerwone)
    - doniczka z kwiatkiem (dobrze wyglądają fiołki, narcyzy, krokusy i prymulki)

    Myjemy stare buty bardzo dokładnie żeby usunąć piach i pastę do butów bo kiepsko się będzie malować. Wkładamy do mokrych butów bardzo dużą ilość gazety żeby je rozepchnąć i rozszerzyć do szerokości doniczki, bierzemy oprócz tego coś ciężkiego i kładziemy na buta żeby go spłaszczyć. Suszymy na kaloryferze. Możemy takie buty pomalować lub zostawić w naturalnym kolorze. Wyciągamy gazety. Kiedy malujemy, to suche buty pokrywamy dokładnie sprayem i z powrotem na kaloryfer albo na balkon jak jest sucho (śmierdzi w mieszkaniu ale da się przeżyć). Kiedy farba będzie już całkiem sucha w szlufki wkładamy luźno sznurek bądź kolorową tasiemkę, nie wiążemy tylko zostawiamy ok 3-4 cm zwisy... hehe... nie wiem jak to inaczej nazwać. Wkładamy kwiatka do butów i stawiamy gdzie mamy ochotę .
    Fajnie wygląda para butów, każdy w innym kolorze z takim samym gatunkiem kwiatka tylko w innym kolorze.

    Jeżeli macie jakieś fajne pomysły na ozdoby do kuchni, jadalni bądź innej części mieszkania to podzielcie się, chętna jestem na wszystkie propozycje bo lubię majsterkować i kombinować... hehe... mówcie od dzisiaj na mnie Kombinerka hihihiiii...

    Pozdrawiam i życzę przyjemego majsterkowania,
    emiloos

  • Autor: inka21 Data: 2005-02-22 08:07:50

    u mnie w domu w kuchni na meblach też stoi butelka przygptpwana w ten sam sposob jaki podajesz - w mojej butelce są nieśmiertelniki - pieknie się komponuja we wnętrzu butelki , a buty w środku ktorych" rosna" kwiatki ma szwagier na swojej dzialce- wyglada to bardzo efektownie. Dobrze,że zaczęlaś ten wątek bo może ktoś rownież poda jakieś fajne pomysly do skopiowania :), inka21

  • Autor: kropka1976 Data: 2005-03-21 13:46:41

    heheh...
    Kombinatorko.. mam jedno pytanie.. śmierdzi od butów ( stere ,feeee, fujj ) czy od malowania?! hihhih
    to oczywiście żart...
    pozdrawiam. kropka
    ps. jak juz napisałam moje zasadzone stokrotki zaczęły kiełkować.... o dalszych etapach poinformuję..

  • Autor: manja Data: 2005-03-31 16:34:50

    Dzień dobry,

    jestem tu pierwszy raz :)
    Ja w kuchni mam bardzo nieatrakcyjną rurę od wyciągu. Zasłoniłam ją dużymi 2l słoikami z przetworami (gruszki, śliwki w occie, brzoskwinie w syropie, wiśnie w kompocie itp.) Na każdy słoik nałożyłam kwadrat z płótna jutowego (to właśnie takie jak worek na ziemniaki) i obwiązałam surowym sznurkiem.
    Wygląda to świetnie :)

    Mam jeszcze latarenkę zrobioną ze słoika po kawie Nescafe. Ucięłam dwa kawałki sznurka takie, żeby sięgały od dna słoika w górę ok 10 cm powyżej górnego brzegu i z powrotem. Związałam oba kawałki w pętlę i ułożyłam je pod dnem słoika na krzyż. To są "uszy" latarenki. Okleiłam słoik od dołu do 1/3 wysokości sznurkiem tak, żeby uszy znalazły się pod spodem. Od góry też przykleiłam kilka zwojów sznurka, też tak żeby złapać te uszy. Do słoika wsypałam kaszkę kukurydzianą do wys. oklejenia i tam włożyłam świeczkę tealight. Nie uzywam tego, stoi sobie jako ozdoba.

    Można też zrobić w jakichś ładnych butelkach oliwę z ziołami. Powkładać gałązki rozmarynu, bazylię, czosnek, papryczki chili i nie wiem co tam jeszcze i zalać oliwą. Ładnie to wygląda a oliwa przechodzi aromatem dodatków :)

    Pozdrawiam serdecznie
    manja

  • Autor: manja Data: 2005-04-07 23:02:18

    Cześć :)

    Postaram się zrobić zdjęcia w przyszłym tygodniu. Nie mam aparatu cyfrowego i będę musiała pożyczyć.
    A czy tu można gdzieś wklejać zdjęcia czy mam Ci na mail wysłać?

    pozdrawiam
    manja

  • Autor: mariam Data: 2005-04-08 21:42:39

    takie ozdoby mam na działce.dwie stare jak świat konewki ,takie zwyczajne metalowe a w nich kwiatki,albo wiaderko.tez metalowe,tylko trzeba dziurki zrobić w denkach żeby woda mogła wypływać po podlaniu.widziałam tez u sasiadów bardzo smieszny kwietnik z muszli klo....bardzo fajnie to wyglada!!!pomysł z butami na pewno wykorzystam.

  • Autor: manja Data: 2005-04-11 14:16:23

    Mam już zdjęcia, jeśli ktoś chce zobaczyć to proszę podać mail.
    manja@poczta.onet.pl

    Acha, jeśli ktoś nie ma stałego łącza to mówić, wyślę mniejsze pliki :)
    pozdrawiam
    manja

  • Autor: kaśka1 Data: 2005-04-11 17:10:17

    Ja bardzo chętnie obejrzę Twoje pomysły. Adres już wysłałam, ale jeszcze raz podaję tutaj i czekam.Z góry dziekuję i pozdrawiam.

  • Autor: kaśka1 Data: 2005-04-11 17:11:05

    Użytkownik kaśka1 napisał w wiadomości:
    > Ja bardzo chętnie obejrzę Twoje pomysły. Adres już wysłałam, ale jeszcze raz
    > podaję tutaj i czekam.Z góry dziekuję i pozdrawiam.Zapomniałam adresu, już piszę: marcin-1295@wp.pl

  • Autor: manja Data: 2005-04-11 22:45:39

    Kasia, wysłałam zdjęcia.
    pozdrawiam
    manja

  • Autor: dorka Data: 2005-04-12 10:57:57

    I ja poproszę na dorka62@vp.pl

    Dzięki z góry

  • Autor: manja Data: 2005-04-12 11:25:15

    Dorka, już powinnaś mieć :)

  • Autor: baska Data: 2005-04-13 02:39:12

    Ja tez ci wyslalam email z prosba o zdjecia, i te lepsze i te troszke gorsze. Baska

  • Autor: pika15 Data: 2005-04-15 10:01:15

    Użytkownik manja napisał w wiadomości:
    > Mam już zdjęcia, jeśli ktoś chce zobaczyć to proszę podać mail.
    Jestem ciekawa i prosze o przeslanie na adres: marcia30@tenbit.pl

Przejdź do pełnej wersji serwisu