Forum

Kuchenne porady

Niedzielny obiad!! propozycje?

  • Autor: AggusiA Data: 2005-02-25 10:56:08

    Witam wszystkich smacznie przed weekendem:)

    Czy ktoś może polecić jakiś swój ulubiony pomysł na niedzielne 2 danie?:) A może ktoś poleci przepis na farsz do pierogów z mięskiem?:)

    Ślicznie dziękuję z góry.

    AggusiA

  • Autor: emiloos Data: 2005-02-25 11:10:55

    To zalezy co lubisz...? U nas zapewne będą królować rolady albo gulasz wołowy z kaszą i surówka z kapuchy pekińskiej albo kiszonej.

    Przepis na dobry farsz do pierogów z mięchem:
    50 dkg mięcha (biodrówka, łopadka itp najlepsze z rosołu albo z dnia wcześniejszego z pieczeni)
    2 czerstwe bułki kajzerki rozmoczone w mleku
    1 duża cebula
    sól, pieprz
    Mięcho ugotować w rosole z dodatkiem warzyw, magi i soli. Przemielić przez maszynkę razem z wyciśniętymi rozmoczonymi kajzerkami. Cebulę pokroić w drobniutką kosteczkę, zeszklić na smalcu ze skwarkami na złoto i dodać do farszu. Wymieszać. Przyprawić solą oraz dużą ilością pieprzu. Pierogi polewać smalcem ze skwarkami... pycha...

    Pozdrawiam,
    emiloos

  • Autor: AggusiA Data: 2005-02-25 11:34:54

    Użytkownik emiloos napisał w wiadomości:
    > To zalezy co lubisz...? U nas zapewne będą królować rolady albo gulasz wołowy
    > z kaszą i surówka z kapuchy pekińskiej albo kiszonej.

    Witam i z góry dziękuję za przepis na pierogi. A co do tego co lubię to chyba ciężko określić. Wszystko co dobre stąd mój post na temat propozycji niedzielnego obiadku. Wszelkie propozycje z każdej kuchni świata mile widziane. :)

    Pozdrawiam

    AggusiA

  • Autor: inka21 Data: 2005-02-25 13:51:34

    witaj ja polecam pyszny przepis7981, potem: przepis6276, razem z: , do tego: przepis6982, po czym po malej przerwie lub spacerze: przepis6285, a do niej: przepis7635 lub bez pieczenia: przepis6051, to tyle , inka21

  • Autor: ekkore Data: 2005-02-25 16:48:29

    W tą niedzielę będę robić pieczeń z karkówki, do tego houskove knedliki i jakaś surówka. Zup nie robię, bo nie mają wzięcia (a dla mnie dwa dania za dużo). Ale do tego zestawu proponowałabym zupę czosnkową.

    Mięsny farsz do pierogów - ugotować odpowiednią ilość mięsa z włoszczyzną w osolonej wodzie (na wywarze potem zrobić zupę. Zmielić wystudzone warzywa i mięso przez maszynkę (uważać na ilosć selera i pora - bo nadają intensywny zapach i smak)Doprawić przyprawami do smaku, Jeżeli farsz wyjdzie za suchy dolać odrobinę wywaru, jeżeli za wodnisty przesuszyć na patelni. Można dodać jajo, ale nie ma potrzeby

  • Autor: mariam Data: 2005-02-25 19:22:09

    tradycyjny sląski obiadek-kluski szare,roladka wołowa i zasmażana kapustka.wszystkie przepisy znajdziesz w przepisach!!!!

  • Autor: mariam Data: 2005-02-25 19:22:43

    no i rosół z makaronikiem!!!! zapomniałam.

Przejdź do pełnej wersji serwisu