Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Dieta south beach- czy można jeść jogurty owocowe?

  • Autor: nutella Data: 2005-02-26 21:40:05

    Czy w pierwszej fazie można jeść jogurty owocowe- normalne tzn. o.k. 3,5% tłuszczu. Jeżeli wiecie, proszę napiszcie

  • Autor: 555 Data: 2005-02-26 23:27:03

    nie mozna, bo:
    1. jogurty sa raczej niewskazane (ja w ogole unikalam sfermentowanego mleka: kefiru, maslanki, jogurtu itp);
    2. owoce sa zabronione;
    3. te jogurty sa zazwyczaj dosladzane cukrem, ktory rowniez jest zabroniony.

    przez co najmniej 14 dni zapomnij o owocach i cukrze..
    pozdrawiam

  • Autor: nutella Data: 2005-02-27 18:56:44

    :(((( tak myślałam... ale wolałam się upewnić. dzięki za odpowiedz:)

  • Autor: nutella Data: 2005-02-28 16:34:46

    a orzechy?

  • Autor: 555 Data: 2005-03-01 01:21:44

    orzechy mozna w ilosci 15 sztuk na raz..
    niesolone..
    najlepiej sobie samemu lupac, wtedy szybciej sie najesz :))

  • Autor: tinaa Data: 2005-03-07 20:40:01

    Czy mozecie mi powiedziec co to za dijeta??
    Ja wlasnie jestem w trakcie robienia dijety kopenhaskiej i moge powiedziec ze ze skutkiem...
    powiedzcie co to za south beach moze tez sie skusze:-)

  • Autor: 555 Data: 2005-03-07 22:06:13

    opisalam ja dosyc szczegolowo tutaj

  • Autor: baska Data: 2005-03-08 23:14:52

    555 ma racje. Mam Przyjaciolke ktora stosuje ta diete i jest bardzo zadowolona. Lepiej sie czuje, i nie jest ciagle glodna. Poza tym to jest to troche kosztowna dieta i wymaga dosyc duzo czasu do przygotowania posilkow. Zycze powodzenia.

  • Autor: 555 Data: 2005-03-08 23:33:45

    Basiu, wszystko zalezy co sie je i jak sie potrafi 'kombinowac'.. u mnie w domu sie nie przelewa, wiec nie moglabym sobie pozwolic na zbyt kosztowna diete :))

    pozdrawiam

  • Autor: baska Data: 2005-03-09 03:52:57

    Ja mowie o scislej diecie z ksiazki, ktora mowi ci dokladnie co jesc. Nie wiem jakie sa ceny w Polsce na lososia, steki, piersi z kurczaka czy szparagi, ale u nas nie sa to najtansze potrawy.

  • Autor: 555 Data: 2005-03-09 19:31:10

    masz racje, przepisy z ksiazki nie sa na przecietna polska kieszen, zwlaszcza zima.. ale przeciez to tylko przykladowe menu, mozna stosowac swoje.. :))

  • Autor: gosipiet Data: 2005-03-16 07:49:25

    Witam piateczki :)
    Od dzis jestem na south beach, zakupilam i przeczytalam ksiazke i poradnik.
    Mozesz mi powiedziec, czy w 1 fazie jest dozwolony sok z marchewki? - nigdzie tego nie znalazlam, i czy kupowalas nabial z serii figura np. serek turek figura (o obnizonej zawartosci tluszczu), i czy te ptodukty o obnizonej zawartosci tluszczu sa zeczywiscie light? bo roznie o nich pisza.
    Co z kielkami rodkiewki - czy je probowalas?
    Bardzo chetnie bym z Toba porozmawiala na ten temat - przez gadulca - jesli mozna :)
    Pozdrowka
    Ja musze zrzucic 10 kilo - ale po 1 fazie zamierzam trzymac diete 2 fazy tak dlugo, az pozbede sie tego obrzydliwego balastu ktorego sie dopuscilo moje cialo :(
    Gosia

  • Autor: 555 Data: 2005-03-17 18:58:40

    troche dawno tutaj nie zagladalam, wiec dopiero teraz odpowiadam:
    1. sok z marchewki jest podobno zabroniony - ale ja gdzies czytalam, ze mozna go dodawac do potraw, wiec od czasu do czasu pilam (ok. szklanki na raz)
    2. nienawidze chudego nabialu i nie wierze w rzeczy 'light' - jadlam normalne tluste sery biale i homogenizowane, nawet czasem zolte (w zapiekankach itp). zanim kupisz wersje 'light' porownaj, czy zamiast tluszczy nie dodano weglowodanow - w tej diecie mamy przede wszystkim unikac weglowodanow
    3. kielki, jesli lubisz, mozesz spokojnie wlaczyc do diety
    4. nie mam, niestety, ani gg, ani niczego takiego, a chat mi nie dziala (nie przechodzi przez zabezpieczenia) :(( ale postaram sie codziennie zagladac na forum, wspierac Cie i w miare mozliwosci rozwiewac Twoje watpliwosci..
    5. ja teraz do swiat bede w "rozszerzonej" tylko o owoce pierwszej fazie.. czuje sie najlepiej.. razem zrzucilam mniej wiecej 15 kg.. na swieta 'dyspensa', a potem zobaczymy.. wiosna i duzo warzyw sprzyjaja tej diecie, prawda..? :))

    pozdrawiam :))

  • Autor: gosipiet Data: 2005-03-17 19:32:56

    Dzieki za odpowiedz, tak myslalam ze nie zagladasz na to forum :). jestem dzis drugi dzien - czuje sie dobrze i przestrzegam reguł. Gorzej z cwieczeniami - nie lubie cwiczyc, co nie znaczy, ze jestem slimakiem :). Niech no tylko stopnieje i wsiaknie woda na mojej dzialce - od razu ruszam do boju:). Wzielam sie za siebie ostro, zmienilam fryzure, poszlam pare razy na solarium, zostalo mi jeszcze pozbyc sie tluszczyku - nie dam sie!!!!!
    Acha, przesylam Ci link z forum gdzie pisza ludzie bedacy wylacznie na SB. popatrz tam - warto forum.gazeta.pl
    3maj sie cieplutko -papa

  • Autor: 555 Data: 2005-03-17 21:19:47

    ostatnio w ogole nie mam czasu, dzisiaj nadrabiam kilkudniowe zaleglosci, a co bedzie jutro - nie wiem.. :((
    dziekuje za linka, widze, ze jest wiele ciekawych tematow :))
    a jesli chodzi o gimnastyke, to ja jestem po operacji kregoslupa i mam specjalnie dobrany zestaw cwiczen wzmacniajacych miesnie grzbietu i brzucha - dzialaja swietnie i nie obciazaja kregoslupa.. jesli masz ochote, to Ci je szerzej opisze.. :))

    widze, ze mamy cos wspolnego :)) ja tez jutro ide do fryzjera (na razie bez szalenstw ;)) ) i wybieram sie do solarium (hihihi)..
    a w ramach wymiany garderoby polakomilam sie na cos rozowego :))

    pozdrawiam

  • Autor: gosipiet Data: 2005-03-25 12:13:21

    Witaj. Dziś 25 i juz kilkanascie dni na diecie - bez grzeszków :). schudlam, ale nie wiem ile bo nie waze sie. Wchodze lekko w spodnie, jeszcze mam daleka droge - najwazniejsze ze sa efekty. Wspieraja mnie dziewczyny z forum ktore Ci wczesniej podalam.
    Pozdrawiam Gosia

  • Autor: nutella Data: 2005-04-04 20:41:35

    15 kg? wow- super, całkiem sporo:))) a ile czasu Ci to zajęło?
    Mam też pytanie do nabiału- biały ser jest dozwolony w 1. fazie?

  • Autor: nutella Data: 2005-04-04 20:43:51

    aha, chciałam też napisać, że poleciłam tę dietę koleżance i w 1. etapie schudała aż 6 kg!!!! Jest zachwycona, bo podobno nie ograniczała "dozwolonych" produktów tzn, jadła ich tyle, żeby nie być głodna. Ja zaczęłam dzisiaj. Oby starczyło mi silnej woli... :DDD

  • Autor: gosipiet Data: 2005-04-13 21:42:42

    witam - zapraszm Ciebie i kolezanke na plaze :) sprawdz sama
    http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20960

Przejdź do pełnej wersji serwisu