Forum

Kuchenne porady

Jak najlepiej przechowywać świeży imbir?

  • Autor: Słodka Niunia Data: 2005-03-06 12:06:39

    Na pewno ktoś z Was wie, jak najlepiej przechowywać świeży imbir? Ostatnio trzymałam go w lodówce w woreczku foliowym, ale niestety zaczął się lekko psuć. Bez lodówki też się boję - wyschnie pewnie szybko. Może jest jakaś "sztuczka", żeby korzeń długo zachował świeżość?

  • Autor: matyldusia Data: 2005-03-06 12:49:21

    ja go po prostu wrzucam w woreczku do zamrażalnika i bez trudu "wytrzymuje" kilka miesięcy.
    Można go tylko wcześniej obrać, bo potem strasznie marzną ręce przy obieraniu i krojeniu takiego zmrożonego

  • Autor: krista Data: 2005-03-07 02:54:01

    Imbir mozna przechowywac w lodowce 2-3tygodnie; owinac imbir w papierowy recznik i wlozyc do woreczka plastikowego. Nieobrany imbir mozna przechowywac w zamrazarce przez 2 m-ce, nalezy go dokladnie opakowac w folie i wlozyc do woreczka foliowego. Imbir mozna takze przechowywac w oleju slonecznikowym, w ten sposob mozna go przechowywac w lodowce przez 6 tygodni.

  • Autor: emiloos Data: 2005-03-07 07:21:57

    Obrany imbir kroję w plasterki grubości 2 mm, suszę ok 30 minut i zamrażam w plastikowym pojemniku. Jak potrzebuję to wyciągam tyle plastrów ile akurat chcę zużyć, chwilę czekam aż odmarzną i kroję w kosteczkę. Ręce nie marzną a łatwiej wymierzyć tyle ile się chce zużyć bez odmrażania całości.
    Pozdrawiam,
    emiloos

  • Autor: Słodka Niunia Data: 2005-03-11 18:16:00

    No dzięki Wam, jak nie wiem co! Wszystko już teraz wiem. Pozdrawiam.

  • Autor: seruś Data: 2005-03-13 12:42:54

    Wiem ,że to nie dotyczy przechowania imbiru lecz jego wychodowania,świeży imbir połozyć w doniczce i lekko przykryć ziemią i podlewac ,wyrośnie nam śliczna dość spora roślina,która ozdobna jest z liści polecam i pozdrawiam Lola

  • Autor: Skored Data: 2005-04-18 14:19:43

    Mądre książki podają że imbir należy orzechowywać w wilgotnym piasku. (Niestety nie wiem jak długo da się go tak przechować. Raczej nie kupuje na zapas).

  • Autor: Skored Data: 2005-04-18 14:22:05

    Errata: Powinno być: przechowywać.

Przejdź do pełnej wersji serwisu