Forum

Kuchenne porady

Przepis na dobrą kolacje przy świecach :)

  • Autor: jargomir Data: 2005-03-14 20:16:45

    Drogie panie bo Was tu pewnie wiekszość ,prosze Was o pomoc. Coś co moje koślawe rączki były wstanie zrobić. Jak na razie skorzystałem z jednego przepisu z waszego forumum "Chili con carne" - pyszne wiec i teraz moje życie oddaje w Wasze rece bo podobno przez żołądek do seca :). Jargomir

  • Autor: momat Data: 2005-03-15 11:04:08

    " Przez zaladek do serca"--to swieta prawda!!! Bardzo lubie 'pichcic' i czesto wymyslam na sobotnie wieczory COS innego. Proponuje dla delikatnego podniebienia:: poledwica na owocach +ziemniak pieczony w piekarniku z sosem smietankowym. Nic trudnego!!!!!!
    Duzy ziemniak na pol podzielony zawiniety w folie aluminiowa do piekarnika na 40-50min (temp.200-220°) Poledwica w plastrach grubosci ok 2-3cm lekko rozbita +sol+pieprz. odpoczywa w zimnym. yaurt naturalny +troszke smietanki kremowki +sol+pieprz+drobno pokrojony koperek (troszke) wymieszane i niech czeka w chlodnym. Gruszka, awokado , banan po kilka plasterkow podsmazyc (moze byc inny owoc -troche fantazji) i teraz do dziela Swiece na stol i.... ziemniaki wyciagnac z piekarnika i niech sobie leza w papierze. plastry poledwicy podsmazasz na tluszczu po owocach ( daje to inny smaczek) nie smaz dlugo on.4-5min. gdy widzisz ze juz nie jest krwista,ukladasz ziemniakana talerzu (bez folii) obok talary poledwicy i dekorujesz obok miesa owocami a sosik podajesz obok talerza w malej salatercz i wybierajac miaz ziemniaka polewaj go tym sosem . Do tego proponuje lampke czerwonego wina ( nie slotkiego) . Mam jeszcze cos ale.. to za chwile

  • Autor: jargomir Data: 2005-03-15 12:35:41

    Wielkie dzieki na samą myśl ślinka cieknie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu