Forum

Kuchenne porady

PASTA na imprezowe kanapki

  • Autor: mabipa Data: 2005-03-16 21:45:51

    w niedzielę przygotowuję małą imprezę dla rodziny, dlatego bardzo proszę o przepisy na naprawde dobre pasty do pszennego pieczywa, z góry dziękuję

  • Autor: aldka Data: 2005-03-17 08:57:15

    Pasta, która na stałe zagościła w naszym rodzinnym menu to pasta z wędzonego tuńczyka. Dodaję do niej drobno pokrojoną, przelaną wrzątkiem cebulkę, posiekane jajko na twardo, natkę lub szczypiorek /dla ożywienia koloru/ a całość "sklejam" śmietaną wymieszaną z majonezem. Do tego odrobina pieprzu i soli - ale tej bardzo ostrożnie, bo tuńczyk jest słony. Można oczywiście dodać inne dodatki wg uznania. Pasta jest naprawdę dobra bo wędzony tuńczyk dla mnie jest nie do pobicia jeśli chodzi o smak i konsystencję mięska a poza tym ma duże ości i łatwo się ich pozbyć.
    Pozdrawiam Aldka.

  • Autor: mabipa Data: 2005-03-17 18:28:33

    dzieki bardzo, chyba mi podpasuje

  • Autor: emiloos Data: 2005-03-17 09:36:57

    Polecam: przepis6781 to jest pasta z tuńczyka z cebulką, czosnkiem i majonezem - bardzo pyszna a opróc tego wszelkie pasty jajeczne, twarożkowe i ostatnio jadłam u znajomej pastę z resztek wędlin. Resztki wędlin po imprezie były przemielone z papryką w proszku i jajkiem na twardo w maszynce do mięsa, wkrojona cebulka, majonez i przyprawione pieprzem. Całkiem niezłe i wygląda jak metka łososiowa a smakuje o niebo lepiej.
    Pozdrawiam,
    emiloos

Przejdź do pełnej wersji serwisu