Forum

Kuchenne porady

maka kukurydziana

  • Autor: TIRAMISU Data: 2005-03-17 19:34:39

    Kochani, poszukuje jakis fajnych przepisow na ciasta lub chlebus z wykorzystaniem maki kukurydzianej.Dziekuje i pozdrawiam serdecznie

  • Autor: Joanna-61 Data: 2005-03-19 23:02:18

    W książce Jolanty Zdzienickiej "Karmimy małe dziecko " znalazłam przepisy na chleb z mąki kukurydzianej na drożdżach i drugi - na proszku do pieczenia, na placek kukurydziany, babkę drożdżową z mąki kukurydzianej i biszkopt z mąki kukurydzianej. Jeśli Cię jakiś zainteresuje, wpiszę.

  • Autor: Joanna-61 Data: 2005-03-19 23:14:19

    Znalazłam też przepisy w "Kuchni wegetariańskiej"S. Brown na chleb kukurydziany na jogurcie, deser - krem mleczny , polentę z sosem pomidorowym i tortille. Jeśli uznasz, że któryś z nich Ci się przyda, napisz.

  • Autor: TIRAMISU Data: 2005-03-21 12:26:17

    Hej!Wolalabym przepis na cos slodkiego.Pozdrawiam i z gory dziekuje.

  • Autor: Joanna-61 Data: 2005-03-21 12:53:09

    Biszkopt z mąki kukurydzianej
    składniki: 3 jaja, 90 g cukru, 90 - 120 g mąkia kukurydzianej
    Wykonanie: ubić jaja z cukrem na parze i po zdjęciu z paru - do przestygnięcia.Stopniowo dodawać mąkę.Wylać do wysmarowanej i wysypanej kaszą kukurydzianą małej formy. Wstawić do piekarnika, ogrzewać powoli i nie doprowadzać do wysokiej temperatury.
    Babka drożdżowa z mąką kukurydzianą
    1/2 kg mąki kukurydzianej
    3 łyżeczki glukozy
    4 jajka
    7 dag drożdży
    1/2 łyżeczki cukru do drożdży
    600 ml mleka
    masło do wysmarowania formy
    Z drożdży, cukru i części mleka sporządzić rozczyn.Mąkę połączyć z gorącym mlekiem, wystudzić.Utrzeć żółtka z glukozą. Ubić pianę z białek. Dodać po kolei do mąki rozczyn, żółtka i pianę.Piec w ciepłym piekarniku ok. 1 godziny.
    Przepisy pochodzą z wymienianej wcześniej przeze mnie książki o karmieniu dzieci, stąd pewnie ta glukoza......

Przejdź do pełnej wersji serwisu