Forum

Rozmowy wolne i frywolne

WIOSNA - w ogrodzie i na balkonie

  • Autor: marinik Data: 2005-04-15 10:25:14

    Polowa kwietnia - to juz najwyzsza pora na zasiewy rozniaste. Pochwalcie sie.
    uprawiacie jakies ziola w doniczkach i na balkonie? Ja zawsze mialem opory, bo w koncu jak potrzebuje natke pietruszki to jednorazowo musialbym zuzyc hodowany doniczkowy zbior. Jakbym wzial polowe, to to co by pozostalo mialoby bardzo watpliwe walory ozdobne. Co innego jak sie ma ogrodek.
    Tym niemniej w zeszlym roku po raz pierwszy sie pokusilem o balkonowa uprawe rukoli i bardzo sobie ja chwalilem (byly 2 zasiewy, a zbior pojedynczych listkow systematyczny - do poznej jesieni). Tak wiec rozszerzajac moje balkonowe uprawy mam znow wysiana rukole (juz wzeszla) i lubczyk i roszponke i melise i trybule i bazylii 2 rodzaje. W duzej donicy wsadzilem tez 2 ziarnka cukini - ta donica jeszcze stoi w domu, bo na balkonie na cukinie zbyt chlodno.
    To tyle z marinikowych upraw roslinek uzytkowych.

  • Autor: klio Data: 2005-04-15 10:29:48

    Właśnie sie zastanawiałam co posiać na balkonie.
    Dobrze, że napisałeś o tych ziołach. Już wiem co posadze.

    klio
    ~(*_*)~

  • Autor: matyldusia Data: 2005-04-18 21:49:23

    Doradzam też ogórecznik - liście ma pachnące ogórkiem świeżutkim, choć niestety dość włochate, ale jak dla mnie prawdziwym walorem tej rośliny są przepiękne kwiaty. Nadają się znakomicie do dekoracji deserów!!! (w zeszłym roku robiłam tak przystrojony tort i był piękny, nietuzinkowy i wszystkim sie podobał ) Że nie wspomnę o lodach...

Przejdź do pełnej wersji serwisu