Forum

Kuchenne porady

Prawdziwy polski chleb...

  • Autor: Aniołka Data: 2005-04-17 10:59:02

    Witam wszystkich!
    Może moje pytanie wyda się dość naiwne ale czy w zwykłych, domowych warunkach można upiec prawdziwy polski chleb taki pachnący i z chrupiącą skórką jak z piekarni? Mój problem jest o tyle złożony, że niebawem jadę do Szwecji a tam zaznałam już tęsknoty za naszym chlebkiem więc bardzo bym chciała poznać tajniki wypieku jeśli ktoś dysponuje taką wiedzą. Z góry dziękuję za życzliwość, jestem tu "nowa" ale bardzo polubiłam tą miłą stronę. Pozdrowionka!

  • Autor: ekkore Data: 2005-04-17 12:19:32

    Ja chlebek piekę w piekarniku, wyrabiając ciasto siłą rąk własnych. I jakoś zakup sklepowego mnie już nie pociąga.

  • Autor: inka21 Data: 2005-04-17 15:20:46

    ja ci polecam tem przepis: wielkiezarcie.com/przepis2519, pieklam ten chleb wielokrotnie, domowym sposobem- nie mam maszyny do pieczenia chleba i wyrabiam ciasto wlasnymi rękami:), chleb jest przepyszny, polecam inka21

  • Autor: Aniołka Data: 2005-04-17 17:17:44

    Dziękuje wam jesteście kochani, od jutra zaczynam eksperymęty z polskim chlebem! Maszyny też nie mam ale każda okazja jest dobra żeby wzmocnić sobię mięśnie rąk... tym bardziej, że ponoć nie posiadam na rękach czegoś takiego jak mięśnie jak twierdzi mój brat.. Pozdrowionka i dziękuję za przepisy!

  • Autor: zosia-k Data: 2005-04-17 19:34:14

    w przepisach jest chleb czosnkowy Borgi jest przepyszny polecam!!

  • Autor: marinik Data: 2005-04-18 14:26:30

    W supermarketach pojawily sie kilogramowe torebki firmy Polskie Mlyny pod tytulem:
    - chleb z papryka,
    - chleb z cebula,
    - chleb ze slonecznikiem

    To takie gotowce niemal - potrzebna oprocz nich tylko woda i drozdze. Wyprobowalem wszystkie 3 i goraco Wam polecam.
    A moja przygode z Polskimi Mlynami opisze w osobnym watku.

Przejdź do pełnej wersji serwisu