Forum

Kuchenne porady

sos stołówkowy do sztuki mięsa wieprzowego - gotowanego

  • Autor: halisa Data: 2005-04-21 12:19:37

    W marcu poszukiwałam na forum przepisu na sos j.w. I nic. Dziękuję tylko za wiadomość ,że taki sos nie tylko ja pamiętam. Jest to sos koloru żółtawo-beżowego,aksamitny na podniebieniu. Może tym razem mi ktoś podpowie przepis ?

  • Autor: marinik Data: 2005-04-21 12:39:52

    prawde mowiac- mam skojarzenia z NAJZWYKLEJSZYM beszamelem.

  • Autor: Uretan Data: 2005-04-21 17:02:41

    Może taki: Na oleju zrumienić lekko bardzo drobno pokrojoną cebulę, dodać pół litra wywaru z gotowania mięsa (ostatecznie rosołek z kostki) i 1 namoczony suszony grzyb, pogotować 15 min. Trzy łyżki gęstej śmietany wymieszać z 2 łyżeczkami mąki krupczatki, dodać do sosu, szybko wymieszać i zagotować. Przyprawić solą i pieprzem.
    Albo taki: trzy łyżeczki mąki zasmażyć na lekko żółto na 2 łyżkach masła, rozprowadzić zimnym wywarem jak wyżej, zagotować, przyprawić solą i pieprzem, ewentualnie dodać łyżkę śmietany. Obydwa sosiki są proste (właśnie stołówkowe) i smaczne. Pozdrawiam.

  • Autor: Uretan Data: 2005-04-21 17:07:10

    Wiesz Halisa, ja wątpię, czy to beszamel, bo kto robi w stołówce gotowane mięsko pod beszamelem, poza tym beszamel najczęściej się zapieka, nie? Jeżeli nie wystarczą Ci przepisy powyżej, to napisz na uretan@wp.pl, prześlę Ci więcej. Pozdrówka

Przejdź do pełnej wersji serwisu