Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

niejadek

  • Autor: gabi Data: 2005-04-23 21:08:12

    Czy ktoś mi powie co może jeść 15-miesięczne dziecko oprócz:kanapek,mleka,jogurtów itp.???

  • Autor: matyldusia Data: 2005-04-23 22:46:23

    W zasadzie wszystko jak dorosły na diecie lekkostrawnej - może tylko trochę bardziej rozdrobnione.
    Najlepiej gotuj tak, jak dla wszystkich, dzieci chcą zwykle jeść to, co wszyscy (niestety wtedy wszyscy jedzą dość mdławo, albo można doprawiać na talerzu).
    Nie namawiaj dziecka do jedzenia, pozwól mu samemu jeść - to naprawdę działa (oczywiście nie zawsze, ale trzeba próbować).
    Mam dwa małe bąki i obydwa mięsożerne - bardzo lubią makarony (tylko nie spagetti!!) z warzywami i mięsem, mięsko pieczone z kurczaka (nogi najlepsze, bo to ciemne mięso), rybkę czasem, młodsza uwielbia sam twaróg, obydwoje nie cierpią budyniu. Dobre są też płatki śniadaniowe (takie jak Nesquick) - moi to jadają często na kolację.
    Poza tym klopsiki mięsno-warzywne, gulasze (podmiksowane ewentualnie), warzywa gotowane z masłem lub olejem (fasolka), placki z cukinii (już niedługo) i wiele innych rzeczy. Pizzę domową uwielbiają!!

Przejdź do pełnej wersji serwisu