Forum

Kuchenne porady

Menu na chrzciny

  • Autor: kasia007 Data: 2005-04-24 16:04:43

    Poratujcie mnie proszę!!! 15 maja czeka mnie chrzest maluszka. Będzie tylko najbliższa rodzinka, którą chce podjąć uroczystym obiadem z deserem ..... tylko nie mam pomysłu żadnego na coś niebanalnego i dobrego. Podrzućcie proszę jakieś dobre menu, poratujcie :-)
    magda

  • Autor: Uretan Data: 2005-04-24 16:24:49

    Magda. Nie panikuj. Zrób normalny krajowy obiad, tyle że z 4 dań. Najpierw przekąski, koniecznie kwaśne, żeby nie zapchały przed głównymi daniami, Parę marynat warzywnych (Firma Rolnik robi ostatnio genialną pieczoną paprykę w lekkim occie), grzybki, czosnek marynowany itp. śledzik, kapary - tylko te duże, prawdziwe. Przydałoby się po kieliszku zamrożonej czystej wódki (idealnie robi apetyt) ale podejście do alkoholu na chrzcinach zostawiam do Twojej decyzji. Do tego cienkie kromki bułki z masłem i trochę krojonych wędlin. Potem normalna zupa, na drugie może być nawet zwykły schabowy, tylko KONIECZNIE zrobiony "dopiero co", z zasmażaną kapustą, albo surówką z marchewki, ogórków kiszonych i słodkiej papryki. Na deser zrób tort z gotowych biszkoptów z kremem pomysłu mojej szwagierki, tzn. z masła z 2 - 3 żółtkami i dżemem z jagód albo czarnych porzeczek (jest fioletowy, ale wbrew pozorom wygląda pięknie). Najlepsze życzenia dla Dziecinka. Pozdrawiam. Jurek. Gdybyś potrzebowała szczególów napisz na uretan@wp.pl. Odpowiem.

  • Autor: Edwars Data: 2005-04-25 19:21:31

    Użytkownik Uretan napisał w wiadomości:
    > Magda. Nie panikuj. Zrób normalny krajowy obiad, tyle że z 4 dań. Najpierw
    > przekąski, koniecznie kwaśne, żeby nie zapchały przed głównymi daniami, Parę
    > marynat warzywnych (Firma Rolnik robi ostatnio genialną pieczoną paprykę w
    > lekkim occie), grzybki, czosnek marynowany itp. śledzik, kapary - tylko te
    > duże, prawdziwe. Przydałoby się po kieliszku zamrożonej czystej wódki
    > (idealnie robi apetyt) ale podejście do alkoholu na chrzcinach zostawiam do
    > Twojej decyzji. Do tego cienkie kromki bułki z masłem i trochę krojonych
    > wędlin. Potem normalna zupa, na drugie może być nawet zwykły schabowy, tylko
    > KONIECZNIE zrobiony "dopiero co", z zasmażaną kapustą, albo surówką z
    > marchewki, ogórków kiszonych i słodkiej papryki. Na deser zrób tort z gotowych
    > biszkoptów z kremem pomysłu mojej szwagierki, tzn. z masła z 2 - 3 żółtkami i
    > dżemem z jagód albo czarnych porzeczek (jest fioletowy, ale wbrew pozorom
    > wygląda pięknie). Najlepsze życzenia dla Dziecinka. Pozdrawiam. Jurek. Gdybyś
    > potrzebowała szczególów napisz na uretan@wp.pl. Odpowiem.

    Bez gorzałki?

  • Autor: Uretan Data: 2005-04-26 11:03:33

    Użytkownik Edwars napisał w wiadomości:
    > Bez gorzałki?
    Ostatnio coraz modniejsze (ja popieram) są chrzciny bez gorzałki. Pamiętam lat temu parę byłem ojcem chrzestnym, i jak rodzina wparowała do kościoła po śniadanku, to noworodkom aż oczy łzawiły od chuchu. Więc tendencja słuszna

Przejdź do pełnej wersji serwisu