Forum

Kuchenne porady

Gulasz w chlebku

  • Autor: ira Data: 2005-04-26 12:29:33

    Czy ktoś może mi podać przepis na gulasz w okrągłym chlebku?Ostatnio takie danie widziałam w serialu M jak miłość.

  • Autor: inka21 Data: 2005-04-26 12:34:16

    w takim chlebku podaje się rownież zurek śląski - pycha, a chlebek mozna kupic w sklepie lub samemu upiec, odkroic należy gorną częśc , wydrążyc środek , napełnic go gulaszem lub zurkiem i zjeśc ze smakiem, inka21

  • Autor: ira Data: 2005-04-26 12:45:07

    Dzięki ci Ineczko.Ale mam jeszcze jedno pytnko.Czy do tego rodzaju potrawy nadaje się każdy chlebek?

  • Autor: Edwars Data: 2005-05-03 09:20:53

    Użytkownik inka21 napisał w wiadomości:
    > w takim chlebku podaje się rownież zurek śląski - pycha

    I to nie przecieka?

  • Autor: marinik Data: 2005-04-26 12:44:47

    jadlem rozne zupy w takich chlebkach- zawsze w restauracjach. Danie wyglada bardzo efektownie, mnie jednak zraza do niego jedna sprawa. Chyba w polskiej tradycji jest wyjatkowe poszanowanie chleba. Nie powiem  - u mnie w domu stary chleb sie marnuje, ale nigdy wyrzucany nie jest (zbierany dla wlascicieli zwierzat hodowlanych). Znam osobiscie takie rodziny, kiedy czerstwy chleb zjadany jest do ostatniego okrucha i dopiero wtedy napoczynany jest nowy bochenek. Stad tez mam mieszane uczucia co do stosowania chleba jako talerza. Ktos powie,ze mozna go zjesc - no pewnie, ale przynajmniej moje mozliwosci to by przekraczalo

  • Autor: ekkore Data: 2005-04-26 12:54:50

    Marnować sie nie musi - jadłam bigos w chlebku - był on wielkości większej bułki. Także porcja zmieściła się w całości.

  • Autor: Uretan Data: 2005-04-26 17:26:33

    Pewnie, że nie musi się marnować. Wyjęty miąższ można ususzyć, schować w papierowejh torebce, a gdy nadejdzie potrzeba zrobienia mielonych kotletów lub innej potrawy tego typu, namoczyć w mleczku, odcisnąć i dodać!

  • Autor: Kwiryna Data: 2005-04-28 13:53:59

    Też mam mieszne uczucia co do naczynia z chleba,które się potem wyrzuca?! Chyba,że naczynie jest tej wielkości,że po spożyciu potrawy można je jeszcze skonsumować.
    U mnie w domu jeżeli zostaje chleb to dostają go ptaki, bułki suszę do mielonego.

  • Autor: Leoniq Data: 2005-05-01 17:26:20

    Ja zapiekam potrwe razem z miseczka.
    Wszystko jest pyszne, gorace i nie przemaka.
    A co do wyrzucania chlebka, to jest to oczywiscie niedopuszczalne, wiec trzeba wszystko tak zaplanowac zeby miseczka tez byla zjedzona. Np. Ultimatum, ze deser dostepny tylko po zjedzeniu miseczki :) hahahaha
    Pozdrawiam

  • Autor: Uretan Data: 2005-04-29 14:09:24

    Ale miąższ ususzony z Chlebka naszego powszedniego żytniego też się nadaje do kotlecików mielonych i farszów innych rozlicznych, nie tylko bułeczka pszenna. Chlebuś lekko kwaskowy jest i dodanie go do mieleniny zadziwiające efekty sprawia. Proponuję spróbować, głową własną odpowiadając za powodzenie.

  • Autor: Kwiryna Data: 2005-05-05 13:59:36

    Na pewno spróbuję! Jak już to uczynię napiszę jak smakowało :-)

  • Autor: szyszunia6 Data: 2005-05-07 22:21:05

    jestem dosc poczatkujaca kucharka ale ostatnio gotowanie tzn proby gotowania bardzo mnie wciagnely i staram sie poglebiac moja wiedze teoretyczna i praktyczna w tej dziedzinie.chcialabym zapytac o ten gulasz w chlebku.chleb jak rozumiem moze byc najzwyklejszy powinien byc tylko niezbyt duzy,natomiast chcialabymzeby ktos podal mi przepis na gulasz ktorym napelnia sie taki chlebek:)pozdrawiam!

  • Autor: miaow Data: 2005-08-12 12:43:47

    zeby taki chebek nie pzreciekal smarujemy go z wierzchu-bialkiem i zapiekamy w piekarniku az bedzie ''chrupiacy''
    ze srodka mozna zrobic pyszne zapiekanki -czyli srodek miesza sie z farszem pieczarkowym itp albo np wysuszyc i zmieszac z bulka tarta -tz jak sie bedzie ja robic dac tego suchego chlebka
    efekt jest serio super
    :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu