Forum

Kuchenne porady

nie wiem co mam zrobić!

  • Autor: carolka19 Data: 2005-05-15 13:38:11

    Mam dużą pieść z kurczaka z nie wiem co z nią zrobić! Mam ochotę na coś co pasowałoby do frytek!Pomózcie proszę!!!1

  • Autor: bahus Data: 2005-05-15 13:52:21

    Najodpowiedniejsza by była: rękawica bokserska
    Bahus

  • Autor: hoja Data: 2005-05-15 14:04:04

    Nie wiem czy to będzie pasować do frytek ale ja od czasu do czasu robię filet w następujący sposób:Potrzebne będą płatki kukurydziane, jajko, przyprawa do kurczaka i olej do głębokiego smażenia no i oczywiście filet z kurczaka. Filet pokroić w trójkąty lub 3 cm paski posypać przyprawą do kurczaka lub Delikatem do mięs, skropić olejem(można jeszcz poprzekładać trochę cebulą lub czosnkiem aby nabrały aromatu)przemieszać i odstawić na jakieś pół godzinki(ale najlepiej marynować dzień wcześniej)do lodówki. Jajko rozmącić, płatki kukurydziane pokruszyć. Filet z kurczaka maczać w jajku a następnie obtaczać w płatkach kukurydzianych formując coś na kształt szyszek ( dosyć mocno wgniatać te płatki) i upiec w głębokim oleju. Szyszki są bardzo chrupiące i pyszne. Możesz spróbować - SMACZNEGO!!!

  • Autor: hoja Data: 2005-05-15 14:08:09

    Acha my takie szyszki zjadamy z sałatką ziemniaczaną lub makaronem z pieczarkami, chlebem a ty spróbuj z frytkami i jakąś surówką a potem się podziel czy smakowało. Myślę że tak!

Przejdź do pełnej wersji serwisu