Forum

Kuchenne porady

coby nie przepłacać..

  • Autor: kropka1976 Data: 2005-05-16 13:41:20

    Mam taki zwyczaj, że jak kupuję jakąś "podrubkę" , to sprawdzam, kto ją wyprodukował. Dlatego
    proponuję stworzyć listę tanich produktów, które watro jest kupić:
    - kukurydza w puszce z Biedronki wyczytałam że robi ją Bonduelle Węgry na zlecenie Bondulle Polska. Jest smaczna i naprawdę słodka. Mniam
    - keczup Biedronkowy - gęsty i smaczny
    - przecier pomidorowy w słoiczku Biedronkowy - też niczego sobie
    - keczup Albertowy - ja lubię bardzo ten pikantny - jest gęściutki
    - dla tych co lubią chipsy mogę delikatnie polecić te biedronkowe - ale broń Boże paprykowe - te są błeee. dobre są cebulowe lub słone...

    Co wy na to ? macie jakieś takie swoje wypróbowane produkty ?
    czekam i pozdrawiam
    Bazylia

  • Autor: renataz36 Data: 2005-05-16 14:10:59

    Dołaczam sie do dyskucji :ja popromuję PLUSA kupuję tam ketchup do kilku miesięcy jest pyszny, przed tem był faktycznie wodnisty i blleee teraz jest innnych pycha i tani. Kupuję również w PLUSIE majonez ELEKT, w smaku przypomina WINIARY. No i oczywiście "smarowanie" do chlebka o nazwie PYSZTY DUET jest mniamniuśne, w smaku przypomina MAS MIX. tylko cena o niebo niższa

  • Autor: emiloos Data: 2005-05-16 14:18:05

    Hmmm.... zgadzam się z tobą. Zawsze należy sprawdzać kto dany produkt wyprodukował.

    - chrupki kukurydziane orzechowe w plusie, hypernovej, minimalu i w innych marketach: bingo, bongo itp. Wszystkie jak na razie to te same chrupki: z Otmuchowa. Są przepyszne. Niestety ceną się specjalnie nie różnią :-( te z Otmuchowa kosztują 1,10 pln a te z plusa 0,99 pln.
    - płatki kukurydziane: tu można pooszczędzać 0,5 kg płatków otmuchowskich kosztuje prawie tyle samo co 250 g tych z Nestle, też są bardzo dobre i nie płaci się za kolorowe opakowanie ani za reklamę w tv.
    - ketchup: kupuję tylko taki bez konserwantów, gęsty i nieprzeźroczysty, niestety moim kryteriom odpowiada Pudliszki i Heinz a one są drogie, nie znalazłam tanich odpowiedników które mnie zadowalają
    - majonez: tylko Winiary,także nie znalazłam smacznych odpowiedników
    - śmietana: w plusie całkiem niezła, każda
    - jogurty: niestety tylko bakoma, jak kupiłam z minimala "vivi" i do ciasta dodałam bo przepis na krem był na jogurcie to oczywiście cały krem poszedł do śmietnika
    - ser żółty z plusa marki łowicz bardzo pyszny
    - soki w kartoniku marki hypernova najczęściej są produkowane przez znanych producentów tylko pakowane przez hypernovą, bardzo dobre i tanie

    Poza tym moja koronna zasada: nigdy nie kupuj produktu na którym nie pisze kto go wyprodukował.

    Słyszałam, że jak pisze na opakowaniu: Wyprodukowano dla... przez... to są to produkty 2 kategorii. Co o tym sądzicie??

    Pozdrawiam,
    emiloos

  • Autor: kropka1976 Data: 2005-05-16 14:35:11

    >
    > Słyszałam, że jak pisze na opakowaniu: Wyprodukowano dla... przez... to są to
    > produkty 2 kategorii. Co o tym sądzicie??

    Na studiach nas uczono, że czasami duzi producenci również produkują i sprzedają w opakowaniach "podrabianych" typu Biedronka czy Plus i to wcale nie są gorsze produkty..
    Ale całego sensu już nie pamiętam.. cała otoczka i teoria gdzies mi się w pamięci zatarła..
    Sprzedają to po prostu chyba na "ilość" - czyli żeby sprzedawać a nie zarabiać na tym.. zarabiają na tych w "markowym" opakowaniu...
    chyba coś takiego nam wykładali, ale pewna nie jestem..
    Bazylia


  • Autor: matyldusia Data: 2005-05-16 20:01:41

    oj, leserowało się, leserowało ...

  • Autor: astae Data: 2005-09-03 10:54:45

    A co powiecie na Ketchup produkowany przez Gospodarstwo P.-H.Folwark? Na opakowaniu pisze 'ketchup do frytek' i jest dość gęsty, w smaku też niezłe (a co do ketchupu to jestem wymagająca;) ) cena też całkiem całkiem. Z tego co pamiętam to nie widziałam tam "E" w składzie.

    pozdrawiam

  • Autor: klio Data: 2005-05-16 14:45:31

    Hmmmm....
    Ja mogę polecić w Lidlu kulki zbożowe czekoladowe do mleka niecałe 2zł. Wg mnie śmiało mogą konkurować z Nestle.
    W swoim czasie kupowałam chusteczki dla niemowląt niecałe 6 zł. (różowo niebieskie opakowanie). Ze względu na dużą wilgotność (największą jaką spotkałam ) były bardzo ekonomiczne w użyciu no i nie trafiły mi się uczulenia (sprawdzone na trójce dzieciaków).
    Mleko kondensowane słodzone producent ten sam co to standardowe(porównywałam skład % ten sam) a kasztuje ok. 3,80zł.puszka. No i smakowo niczym się nie różni.

    Albert: Deser cappucino 1l ok 4,70 zł. Pycha!

    Tyle mi się przypomniało na razie.

    Klio
    ~(*_*)~

  • Autor: ekkore Data: 2005-05-16 14:55:24

    Ja korzystam z biedronki (do tej mam najbliżej) i Leader price (to są dwa markety u nas. Zawsze czytam producenta - w wielu wypadkach produkt nie różni się niczym od drogiego oryginału (z wyjątkami).

    Mogę polecić z czystym sumieniem -
    -kostkę toaletową agent - biedronka - produkowaną przez Rokitę z Brzegu Dolnego - czyści lepiej niż domestos
    -mleczko do czyszczenia (leader price - cena niecałe 2 zł) - byłam i jestem z niego bardziej zadowolona niż z cifa
    -proszek do zmywarek (leader price) - tylko po tym proszku (wypróbowałam chyba wszystkie tańsze odpowiedniki calgonitu) szklanki nie pokrywają się białym nalotem. Ale i tak co 3-4 mycia używam oryginalnego drogiego proszku
    - pomidory w puszce - biedronka

    Na razie nic mi się nie przypomina więcej

  • Autor: klio Data: 2005-05-16 15:05:01

    Coś mi się zdaje, że wątek bedzie ddlluuuggiiii.... :)
    Lidl: mandarynki w puszce ok. 1,80zł. - bez skórki i są przepyszne.

    Klio
    ~(*_*)~

  • Autor: ania70 Data: 2005-05-16 14:49:33

    Dołączę swoje trzy grosze. Często kupuję w Real-u. Ich marka firmowa to TIP.
    Z tej serii polecam płatki kukurydziane zwykłe i słodkie. Produkowane przez Bruggen Polska. Bardzo podobne w smaku do Nestle, a conajmniej o połowę tańsze.
    Również rewelacyjny mają sok jabłkowy 1 litr za mniej niż 2 zł.
    I jeszcze mleko 3,2% w kartoniku.
    Pozdrawiam.

  • Autor: kropka1976 Data: 2005-05-16 15:01:33

    przypomniało mi się jeszcze:
    - mleko w Biedronce też jest ok i tanie, bo ok. 1,5 zł za 1 l w kartoniku
    - ostatnio kupiłam Musli egzotyczne Biedronkowe ( w kartonie zamykane)- świeże i chrupiące..

    Bazylia

  • Autor: ekkore Data: 2005-05-16 15:55:44

    Egzotycznych nie lubię, bo śmierdzą mocno kokosem. Ale te drugie są super - to na nich próbowałam jedzenie "trocin".

    Przypomniałam sobie jeszcze serki do smarowania z leader price - nazywają się fromaggino - kupuję czosnkowy i naturalny (inne były błee). Nie jest to co prawda almette - ale zdecydowanie bardziej mi smakuje od innych serków naszych rodzimych firm.

    No i polecam piwo - to też leader price- morawski leżak (czeskie piwo rozlewane dla nas)i jak traficie to czteropak piwa ze Starej Paki - podejrzewam jednak, że wycofali.

  • Autor: emiloos Data: 2005-05-17 10:44:41

    Nie przepadam za "liderprajsem" bo jak czytam skład ichtych np. serków topionych to mnie odrzuca, połowa to wypełniacze, guma arabska i inne badziewia a serka w nich mało, ale jak cena jest za niska to też trzeba się zastanowić co się właściwie je. Jakoś do tego marketu nie mogę się przekonać :-(

    emiloos

  • Autor: Mandaryna Data: 2005-05-17 12:15:52

    Zgadzam sie z emiloos.Raz zrobiłam zakupy w Lieder Price i więcej tego nie zrobię.Wprawdzie ceny są zachęcające , jednak jakość produktów pozostawia wiele do życzenia.

  • Autor: bahus Data: 2005-05-16 23:24:08

    Bardzo się cieszę że taki wątek powstał...wreszcie będzie wiadomo co kupować tanio. Wkrótce dołączę swoje uwagi.
    Bahus

  • Autor: Animozja Data: 2005-05-17 13:25:53

    Użytkownik kropka1976 napisał w wiadomości:
    > chipsy mogę delikatnie polecić te biedronkowe - ale broń
    > Boże paprykowe - te są błeee. dobre są cebulowe lub słone...
    Zgadzam się, chipsy cebulowe są grzechu warte Poza tym orzeszki solone - specjalnie po nie chodzę.

    Odradzam natomiast kisiele i budynie wyprodukowane dla Biedronki przez Gellwe (kiedyś były pakowane po 3, później po 2 szt). Czy Gellwe ma dwie linie produkcyjne? Ohyda!

    Kupuję majonez ARO - nie tylko ze względu na cenę, smak mi odpowiada. W składzie ma jajka (!) i trochę mniej tłuszczu niż inne majonezy (i nie reklamuje się tym, dziwne, dziwne).

  • Autor: Słodka Niunia Data: 2005-05-18 21:33:42

    W Plusie są orzeszki solone, takie duże opakowania. Kosztuje to 3 złote z groszami i zazwyczaj są bardzo dobre, choć trochę zależy od partii. Używałam ich nawet do pesto (zamiast piniowych), płukałam tylko lekko z soli.
    Płatki kukurydziane z Plusa (normalne cornflakes) są świetne.
    Beznadziejny jest za to chrzan i jakaś "ichnia" musztarda, majonez też mnie jakoś nie bierze... (to o Plusie, bo mam najbliżej)
    Makaron spaghetii (robione dla Plusa) - ok. (nie pamiętam producenta, bo kluchy w słoiku)
    Z Lidla jadłam konfitury z czarnych jagód (zupełnie dobre) i dżem truskawkowy (dobry); natomiast z Biedronki konfiturę z wiśni, z całymi owocami i była rewelacyjna (była, więc nie sprawdzę producenta, ale na pewno robiona dla Biedronki).
    A i jeszcze w Plusie jest dobry papier toaletowy, może to trochę uwaga nie na miejscu, ale... nic co ludzkie - biały z niebieskim wzorkiem, taki solidniejszy...
    To tyle co mi się przypomniało, następnym razem będę spisywać producentów. Pozdrowienia, naprawdę fajny pomysł z tym wątkiem.

  • Autor: matyldusia Data: 2005-05-18 22:01:31


    > A i jeszcze w Plusie jest dobry papier toaletowy, może to trochę uwaga nie na
    > miejscu, ale...
    .
    Dlaczego nie na miejscu, jakby nie było to przecież drugi koniec przewodu pokarmowego...

  • Autor: Słodka Niunia Data: 2005-05-19 13:33:31

    Niby tak, ale przy "Wielkim Żarciu" może lepiej o tym nie myśleć... Tak czy inaczej - polecam.

  • Autor: Animozja Data: 2005-05-23 16:02:31

    Twarda prawda życiowa: "Kucharza praca w g... się obraca." Tekst o papierze jest jak najbardziej na miejscu.

  • Autor: shoffix Data: 2005-05-23 14:28:13

    > Odradzam natomiast kisiele i budynie wyprodukowane dla Biedronki przez Gellwe ...

    Dla mnie produkty Gellwe to jedne z najgorszych na rynku. Poza tym nie ufam firmie Gellwe, bo podaje błędne informacje na temat swoich produktów.

    pozdrawiam WuŻetowcóW,
    shiludek


    \/
    /..\
    ---o00- \-00o---
    == shoffix ==

  • Autor: Animozja Data: 2005-05-23 15:58:04

    Użytkownik shoffix napisał w wiadomości:

    > Dla mnie produkty Gellwe to jedne z najgorszych na rynku. Poza tym nie ufam
    > firmie Gellwe, bo podaje błędne informacje na temat swoich produktów.
    >
    ???? możesz rozwinąć myśl ????

  • Autor: bobo_gumi Data: 2005-09-05 21:55:04

    Ja tez czesto kupuje produkty z tanszych sklepow.Polecam Z Biedronki : keczup i chipsy bekonowe( smakuja jak te balhsena a sa o niebo tansze), a a auchana soki pomaranczowe-pycha i niedrogo.pozdrawiam i musze stwierdzic ze swietny watek :)

  • Autor: Cewa2 Data: 2005-09-06 10:35:46

    Ja najczęściej kupuję w Lidlu, mogę śmiało polecić kukurydzę konserwową i fasolę czerwoną z puszki. Zawsze zaopatruję się w te rzeczy "hurtowo" i jeszcze nigdy nie zepsuły smaku sałatki czy innej potrawy. Pyszne i tanie są tam też soki: pomarańczowy i jabłkowy (broń Boże nie nektar, tylko sok), kosztują coś około 1,40 za litr.

  • Autor: Cewa2 Data: 2005-09-06 10:38:48

    A majonez "Kielecki" produkowany przez Społem dla mnie nie ma równych siebie odpowiedników, przede wszystkim nie "zalatuje" octem jak Winiary albo Babuni.

  • Autor: ABA Data: 2005-09-08 17:32:27

    dla mnie i mojej całej rodziny jest najlepszy majonez Świdnicki.
    Przede wszystkim nie ma konserwantów i jest naprawde smaczny. Innego nie używam.
    Bardzo zwracam uwage na wkład chemiczny do produktów i cenę.

  • Autor: Duniasza Data: 2005-09-06 19:36:27

    Zapraszam zainteresowanych na forum gazeta.pl OSZCZĘDZAMY!!!. Z forumowiczkami też prowadziłyśmy taki wątek o tanich zamiennikach. Dzięki temu pewne rzeczy drogie zamieniłam bez szkody na jakości. Dla mnie najważniejsze oczywiście były oczczędności "jedzeniowe" - te właśnie o których piszecie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu