Forum

Kuchenne porady

mozarella

  • Autor: hanak Data: 2005-05-18 12:31:36

    chciałabym zrobić ser mozarellę, tylko jak?

  • Autor: jola_mm Data: 2005-05-18 13:18:20

    Najprościej na świecie jest tak: na liściach sałaty układać plastry pomidorka, na nich plastry mozarelli, na wierzch świeże listki bazylii, jeśli ktoś lubi to posypać nieco pieprzem i solą, wszystko skropić octem winnym i oliwą z oliwek....... i najlepsze z tego wszystkiech czyli pochłonąć. MMNNNNIIIIAAAAAAAMMMMMMMM

  • Autor: Słodka Niunia Data: 2005-05-19 13:38:46

    Zgadzam się z przedmówcą, ale czasem też mozarellę kroję w plastry, obtaczam w mące, jajku i tartej bułce i smażę na złoty kolor. Do tego koniecznie sałatka ze świezych pomidorów (nie tych plastikowych, tylko tych prawdziwych) z bazylią. Doskonała przystawka. A kiedy wziąć jeszcze do tego kawał bagietki i lampkę białego, schłodzonego wina to może wystarczyć za bardzo przyjemną kolację. Mozarella jest dość mdła w smaku, więc można ją wzbogacać ostrzejszymi dodatkami. Pozdrawiam

  • Autor: Mariusz po prostu gotuj Data: 2005-05-19 18:52:40

    A ja robię mozarellę panierowaną- jest SUUPER!! Panieruję kawałki w jajku i tartej bułce i smażę!!!! JEST EXTRA! Zwłaszcza z jakimś fajnym dipem np. czosnkowym albo z żurawinami. Super pasuje też do tego jakaś sałatka. POLECAM!

  • Autor: bahus Data: 2005-05-19 22:46:13

    Oj bardzo trudno będzie go zrobić, ten ser musi przejść specjalny proces technologiczny.....lepiej kupić gotowy
    Bahus

  • Autor: klarax Data: 2005-05-20 00:32:25

    technologia, to jedno;
    kto będzie robił za bawoła?

  • Autor: hanak Data: 2005-05-20 12:04:48

    że kupic można to ja wiem, z pomidorkiem i bazylią + ocet balsamiczny - uwielbiam, tylko kiedys rozmawiałam z pasterzem w Alpach i on sobie taki robił sam (w Niemczech można kupić jakieś takie bakteryjki w saszetkach) - a jak to zrobic w naszych polskich domowych warunkach - to jest problem, który mi spac nie daje :)!!

  • Autor: Uretan Data: 2005-05-20 14:10:24

    Robota jest potworna nawet jeśli się ma odpowiednie drobneustroje w saszetce Bo: 1. mleczko musi być super tłuste 2. trzeba je ścinać podpuszczką, a nie przez zwykłe zakwaszanie 3. odciekanie z serwatki musi się odbywać w chłodnym powietrzu o dużej wilgotności 3. przez 2 dni ociekające sery trzeba przewracać co 2 godziny 4. po ocieknięciu i wymieszaniu z kulturą drobnychustrojów musi być ściśle odpowiedni klimat przez cały czas dojrzewania. Samemu bym się nie podjął.

  • Autor: hanak Data: 2005-05-22 11:30:10

    dzięki bardzo :) może jednak kiedys spróbuję:)

  • Autor: klarax Data: 2005-05-22 15:57:28

    dowcip mozzarelli polega na tym, że ona jest robiona z bawolego, a nie krowiego mleka;
    jeśli by podliczyć ilość mozarelli na rynku, to by się okazało, że w oborach w prawie całej Europie stoją tylko bawoły; wniosek z tego prosty, tak samo jest z fetą i oscypkiem - większość jest produkowana z normalnego, krowiego mleka; technologia pomaga utrzymać tradycyjną konsystencję, ale różnice w smaku są duże, szkoda. -

  • Autor: matyldusia Data: 2005-05-20 23:02:54

    Może George W. Bush się podejmie?
    (przynajmniej wydojenia, bo taka sztuka przychodzi mu podobno z łatwością)

Przejdź do pełnej wersji serwisu