Forum

Kuchenne porady

Tortilla

  • Autor: domeldoom Data: 2005-05-19 13:58:57

    Witam!!
    Jak zrobić tortille (dotychczas próbowałem wg. przepisów zamieszczonych w grupie: Kuchnia Meksykańska), tak by wychodziły nalesniki, które będę mógł zwinąć, a nie tak jak dotychczas okrągłe mniej lub bardziej "deseczki"??
    Będę wdzięczy za pomoc
    pozdrawiam
    domeldoom

  • Autor: krista Data: 2005-05-19 14:55:29

    Ja mam taki oto przepis /ale nie probowalam/:
    4 szklanki zwyklej maki
    2 lyzeczki soli
    4 lyzeczki proszku do pieczenia
    2 lyzki oleju roslinnego
    1 1/2 szklanki wody lub wiecej
    W duzej misce zmieszac make, sol i proszek do pieczenia. Dodac pozostale skladniki i wyrobic dokladnie ciasto. Dodac tyle wody aby ciasto bylo "miekkie" ale nie "lepkie". Przelozyc na stolnice posypana maka, i zagniatac /wyrabiac/ przez 5 min. Podzielic ciasto na 12 porcji. Kazda porcje rozwalkowac na placek o grubosci 2-3 mm. Piec na goracej ale suchej patelni, na jasno brazowy kolor z obu stron. Placki trzymac w cieple, najlepiej w nagrzanym reczniku frotte. Pozdrawiam i smacznego.

  • Autor: bahus Data: 2005-05-19 17:12:50

    Pomieszałeś pojęcia: tortille to są placki jajeczno ziemniaczane z różnymi dodatkami. Tego się nie da zwinąć....Chodzi Ci pewnie o cieniutkie tortillas...oto przepis: kliknij_tutaj

  • Autor: domeldoom Data: 2005-05-20 09:24:38

    OK pomieszłame pojęcia, faktycznie chodziło mi o tortillas i własnie neistety robiąc wg tego przepisu:
    wielkiezarcie.com - przepis6816
    wychodzą "deseczki" :-(

  • Autor: bahus Data: 2005-05-20 11:14:14

    To do ciasta dodaj wody, aby było "luźniejsze" i wtedy rób naleśniki....myślę, że wtedy będzie można je zwijać
    Bahus

Przejdź do pełnej wersji serwisu