Forum

Kuchenne porady

Co z białkami zrobić mam????

  • Autor: g.paula Data: 2005-05-23 21:04:47

    Zostały mi 4 białka po zrobieniu ciasta. Co mozna z nich zrobić żeby się nie zmarnowały? Czekam na propozycje i dziekuję z góry :D

  • Autor: kaj Data: 2005-05-23 22:44:07

    Witam.
    Gdy mi zostają białka to wykorzystuję je na kokosanki.A robię to tak : ubijam białka na sztywno,dodaję ok.3/4 szkl. cukru i mocno ubijam.Następnie wsypuję wiórki kokosowe(najlepiej jak najgrubsze) i bardzo delikatnie mieszam łyżką.Na wysmarowaną blaszkę łyżką nakładam małe kleksy i piekę (suszę) przy lekko uchylonych dzwiczkach piekarnika na złoty kolor.Ilość kokosu,cukru dobieram w zależności do ilości białek jakie mi pozostały.Beziki kokosowe lub jak kto woli kokosanki chętnie pałaszują goście do kawki lub herbatki.Polecam,mam nadzieję że będzie smakowało.

  • Autor: till Data: 2005-05-23 23:05:35

    Brutti ma buoni, czyli brzydkie ale dobre. 20 dkg cukru pudru, 30dkg zmielonych orzechów laskowych, 3 białka, 2 łyzki masła do smarowania blachy.. Białka ubić na sztywną pianę, delikatnie wymieszać z cukrem pudrem i orzechami. Nałożyć na blachę, formując małe ciasteczka. Piec ok.5 min. w 200 st. Wyjąć brzydactwa , ostudzić, jeść, jeść ,jeść.... Udać się po następne białka...

  • Autor: kaj Data: 2005-05-24 13:12:42

    Przepraszam lecz zapomniałam podac temperatury ,więc naprawiam błąd.Suszę w temperaturze ok 180-200 stopni obserwując kolor nie mierzę czasu.Jeśli masz piec z termoobiegiem to polecam go włączyc.Pozdrawiam.

  • Autor: strampek Data: 2005-05-26 10:12:25

    Zrób bezy.Ubij pianę dodaj niecałą szklankę cukru cały czas ubijając.Po rozpuszczeniu cukru wykładać pianę za pomocą łyżeczki lub szprycy(można włożyć całą pianę do torebki foliowej i przez wycięty otwór wyciskać) na blaszkę i suszyć(nie piec) w temp. około 80 * C. Ja dodaję nieraz wiórki kokosowe w ilości "na oko" Suszyć trzeba około 6h najlepiej w piekarniku elektrycznym.Pycha do kawy!

  • Autor: Joanna-61 Data: 2005-05-27 23:02:09

    Można też ugotować białka w lekko zakwaszonej wodzie i wykorzystać do różnych potraw, np. sałatek, szpinaku, past, szparagów itp.

  • Autor: Uretan Data: 2005-05-28 13:05:33

    A ja lekko ubijam białka, wrzucam trochę siekanych pieczarek, siekanej cebulki, ewentualnie siekanej wędliny, dodaję łyżkę mąki, solę, pieprzę i smażę na patelni na masełku pyszny (i niskokaloryczny) omlet zwany "Blady Olek"

Przejdź do pełnej wersji serwisu