Forum

Kuchenne porady

Jeszcze o mrożeniu.. ;-)

  • Autor: KasiaHeród Data: 2005-06-03 15:49:24

    Słyszałam, że zupy można zamrozić...

    Często zdarza mi się ugotowac za dużo, a nie lubimy jeść dwa dni pod rząd tego samego ;) więc pomysł mi się podoba...
    Nie wiem jednak jak to zrobić? w czym? Jakie zupki się nadają do mrożenia, no i jak je rozmrozić... a przede wszystkim... dobre są?

  • Autor: tinaa Data: 2005-06-03 15:52:37

    No wlasnie ja tez tak kiedys slyszalam i sama wyprobowalam... Mroze prawie kazda zupe i naprawde smakuje prawie tak samo jak swiezo ugotowana.... a mroze je albo w pudelkach do mrozenia ja mam z tupperware albo w specjalnych woreczkach do mrozenia kupisz je w kazdym sklepie...kiedys tez mi sie kwasily zupy a teraz je wszystkie zjadamy co do kropelki...pozdrawiam

  • Autor: Uretan Data: 2005-06-03 15:58:56

    Jeżeli zupkę zamrozisz niedługo po ugotowaniu, to po rozmrożeniu nie będzie się niczym różniła od świeżej, pod warunkiem, że nie będzie zawierała ziemniaków (wyłowić co do jednego) - ziemniaki po rozmrożeniu są niesmaczne. Ja zupy zamrażam w woreczkach foliowych. Na forum któraś z dziewczyn zapodała, że używa do tego celu pudełek po lodach. Bardzo sensowne jest zamrażanie rosołu, z którego później można zrobić większość zup. Uwaga!, jeżeli zupa zawiera śmietanę, to musi być to bardzo tłusta śmietana, żeby po rozmrożeniu nie zrobiła się z niej kaszka, a najlepiej używać wtedy śmietany roślinnej (pokazała się w sprzedaży taka Rama do gotowania), która się nie warzy po rozmrożeniu.

  • Autor: hoja Data: 2005-06-03 20:16:00

    Ja np. mrożę fasolkę po bretońsku. Mój mąż uwielbia fasolkę, dlatego gotuję zawsze z kilograma fasoli - a mrożę w pudełkach po margarynie roślinnej oraz w wiaderkach po lodach i jak do tej pory nic się nie dzieje ani zupa smaku nie zmienia!!!

  • Autor: jagoda85 Data: 2005-06-16 19:30:36

    Jest tylko, jeden problem, jeśli jest to zupa z ziemniakami, to po rozmrożeniu ziemniaki w zupie nie są smaczne.

Przejdź do pełnej wersji serwisu