Forum

Rozmowy wolne i frywolne

plagiaty??????

  • Autor: marinik Data: 2005-06-10 08:12:44

    chcecie to wierzcie, chcecie to nie wierzcie - 2 ponizsze przepisy powstaly calkiem niezaleznie:

    1. smalec bahusa:
    80 dag chudego surowego boczku,1 kwaśne jabłko,2 średnie cebule,2 ząbki czosnku,1 łyżka przyprawy maggi sól i pieprz
    Boczek pokroić w drobniutką kosteczkę. Wrzucić do głębokiego rondla. Dodaćsól i maggi. Smażyć na małym ogniu często mieszając. Pod koniec smażeniadodać cebulę i jabłko pokrojone w drobną kostkę oraz przeciśnięty przezpraskę czosnek. Posolić i popieprzyć. Przelać do odpowiedniego naczynia(najlepsze kamionkowe) i pozostawić do stężenia.

    2. smalec marinika:- 70 dag chudego surowego boczku,
    - duża cebula,
    - twarde jabłko,
    - 2 ząbki czosnku,
    - łyżka maggi (ja mowie - magia - bo bardzo ja lubię i uważam, ze znakomicie podkreśla smak potraw)),
    - sól,
    - pieprz
    Boczek kroję drobniutka kosteczkę, wrzucam do gara, dodaję sól i magię i smaże, smażę powolutku, często mieszając. W międzyczasie kroję cebulę w drobniutkie wiórki, jabłko także w drobne wiórki (najchętniej przeciskam przez takie kółko z drucikami), i czosnek miażdżę. Pod sam koniec smażenia, kiedy skwareczki są juz niemal chrupiące - dodaję jabłko, cebulę i czosnek, a juz na samym końcu- pieprz.
    To wszystko.



    I co Wy na to???????

  • Autor: kamaxyz Data: 2005-06-10 08:16:12

    Ja też tak samo robię smalczyk - chociaż swego przepisu nie wklepywałam!!!!!!! nie to nie plagiat spoko
    pozdrawiam serdecznie kochanych żarłowiczów

  • Autor: alman Data: 2005-06-10 08:29:04

    I nic Mariniku! Tak samo robię smalec, mimo, że nie korzystałam z żadnego z tych przepisów, a prawdę mówiąc nawet nie miałam pojęcia, że gdzieś takie zamieściliście. Wczoraj właśnie robilam . Robię tak od lat wg wskazówek udzielonych mi kiedyś przez starszą ode mnie koleżankę z pracy. To tylko dowodzi, że te wszystkie "dyskusje" na temat ew.plagiatów nie miały sensu !
    Pozdrawiam serdecznie!

Przejdź do pełnej wersji serwisu