Forum

Kuchenne porady

Szukam przepisu !!!!!

  • Autor: Krolka2 Data: 2005-06-17 09:17:44

    Bedac kiedys na Slasku jadlam golabki , ktore jak mi sie wydaje byly zaprawione octem. Po prostu smakowaly " na kwasno". Czy ktos zna moze te golabki, to prosze o przepis.

  • Autor: inka21 Data: 2005-06-17 09:22:18

    wiesz Krolka 2 jestem ze Śląska i często przyrządzam golabki jednak pierwszy raz slysze o tym aby smakowaly na kwaśno???, może mieso bylo nieświeże ? bo nic innego nie przychodzi mi do glowy, a może dla odmiany sprobuj przygotowac golabki z kukurydzy przepis8317, zycze smacznego :), inka21

  • Autor: klarax Data: 2005-06-17 10:35:35

    Zamiast świeżej kapusty, bierzesz kapustę kiszoną w głowach.
    Ot i cała tajemnica.
    Ale gdzie ją w Polsce dostaniesz, to jest - przynajmniej dla mnie, bo jej nigdy w kraju nie widziałem - tajemnica.

  • Autor: shoffix Data: 2005-06-17 10:53:05

    Też nie widziałem do dostania w kraju, ale można zakisić ;) Niektórzy ułatwiają sobie sprawę - nie kwasząc całych główek - a same liście, przekładając szatkowaną kapuchą.

    Robiłem ostatnio "ptaki" dając do duszy (tradycyjnej) kwaszonej szatkowanej kapuchy, a dodatkowo na wierch dećko. I tak się dusiły "ptaki" - w smaku właśnie miały lekko kapuściano - kwaśny smak.

    A ten octowy to może od sosu słodko-kwaśnego (na occie)?

    pozdrawiam,
    shiludek


    \/
    /..\
    ---o00- \-00o---
    == shoffix ==

  • Autor: Uretan Data: 2005-06-17 11:29:33

    Ostatnio (wczesną wiosną) spotkałem kapustę kiszoną w głowach na targu w Kaliszu. Może tam tradycyjnie jest?.

  • Autor: irena sikora Data: 2005-06-17 12:23:11

    Nie mieszkam na Śląsku (Podkarpacie), ale pewnie robię takie gołąbki.Cały sekret tkwi w tym, że przed wstawieniem gołąbków do duszenia skrapiam je lekko octem, maggą , wegetą i zalewam wodą lub bulionem z kostki.
    Prawdopodobnie zapobiega to zbytniemu rozgotowaniu się liści (szczególnie młodych) podczas duszenia.
    Spróbuj więc swoje gołąbki w ten spośób potraktować, a zobaczysz , że to może będzie to czego szukasz.
    Pozdrawiam !

  • Autor: klarax Data: 2005-06-17 12:16:42

    Kapusta kiszona w głowach ma trochę brutalniejszy smak od normalnej, szatkowanej - przypomina trochę bardziej chińskie kiszonki.
    Można i samemu całe liście zakisić - solanka 7% -, jak za dużo wyjdzie, po sąsiadach rozdać!

  • Autor: inka21 Data: 2005-06-17 15:10:59

    hehehe, gdzie kucharek sześc tam.... mnostwa przepisow, SIUP Wasze zdrowie, inka21

Przejdź do pełnej wersji serwisu