Forum

Kuchenne porady

ROCZEK mojego dziecka

  • Autor: wpromyczek Data: 2005-06-26 10:49:16

    Bardzo was proszę pomózcie mi w przygotowaniu roczku mojego dziecka nie mam pomysłu co podac z wyjatkiem tortu oczywiscie.Bedzie 15 osób i chciałabym nie popełnic jakiejs gafy nio i zaskoczyc gosci smacznymi daniami Dziekuje i błagam POMÓZCIE!!!!!!!!!!

  • Autor: inka21 Data: 2005-06-26 11:39:57

    poprzeglądaj ten wątek - jest on wprawdzie komunijny ale dużo w nim porad dotyczących jedzenia na taka ( roczkową myślę też ) sytuację, Forum - Dania na komunię, inka21

  • Autor: wpromyczek Data: 2005-06-26 16:49:46

    dziękuję ci inka a czy te dania znajde u ciebie?

  • Autor: inka21 Data: 2005-06-26 21:42:00

    oczywiście pod inka21

  • Autor: klio Data: 2005-06-27 14:46:08

    Ja na takie imprezy zawsze robie jedno ciepłe danie, najczesciej bogracz
    jeśli nie masz wprawy z gotowaniem kup inne mięsko niż wołowe (szybiej zmięknie wieprzowinka a cielecinka jest droższa choć szybciutko mięknie). Do tego zimna płyta. Sałatki ja wpisałam swoją z pory do grzanych kiełbasek.
    Sałatki z regóły mam 2 lub 3. Zobacz jakie warzywa są teraz tanie i do nich poszukaj przepisu :))

    No chyba, że chcesz zaplanować cały obiad.
    Klio
    ~(*_*)~

  • Autor: wpromyczek Data: 2005-06-27 18:35:55

    dziekuje raczej musze zrobic z obiadem bo goscie przyjezdni nio i ciepła kolacja a tak poza tym to co to ta zimna płyta?klio?

  • Autor: klio Data: 2005-06-28 10:00:27

    Zimna płyta to poprostu wędliny, koreszki  i takie tam różne.
    Menu dyżurne:
    Rosół z makaronem lub barszczyk, na drugie udka pieczone, rolady, kotlety schabowe lub z kurczaka, kapusta czerwona na ciepło, kapusta zasmarzana, buraczki czerwone lub surówka z pekińskiej, kluski jane, ciemne, ziemniaczki, ryż w curry.
    Ciasto: sernik , ciasto z owocami (pleśniak, szarlotka.... ) lub biszkopt z galaretką lub/i tort, jakieś cukierki, ciastka różnej maści, coś do chrupania.

    Kolacja: bogracz lub strogonof lub inne gulaszowe, wędliny 3 rodzaje (coś chudego coś tłusego np: boczek rolowany), kiełbaski na ciepło najcześćiej frankfuterki, sery żółte, papryka, pomidory, ogórek zielony, czasem jakieś pasty do kanapek, jakieś marynaty (ogóreczki, pieczarki ...) śledziki (koreczki najczęściej), sałatki 2-3 rodzaje, pieczywko, masełko zwykłe lub mieszane z ziołami.
     
     No mniej więcej od tego zaczynam planowanie. Oczywiście nie wszystko co napisałam ale w obrębie tego się najczęściej obracam. 

    Klio
    ~(*_*)~ 

  • Autor: wpromyczek Data: 2005-06-28 10:04:33

    dziękuje ci klio strasznie sie boje tej imprezy bo to pierwsza taka w moim domciu i chciałabym aby wszystko grało i zeby ludziska nie wyszli ode mnie głodni haha a raczej byli zadowoleni i pochwalili moje przygotowanie

  • Autor: klio Data: 2005-06-28 10:24:38

    Na pewno Ci się uda! Masz jeszcze troche czasu więc możesz niktóre przepisy sprawdzić wcześniej zrobić taką probe generalną. Ja też miałam takie stresy tym bardziej, że moja teściowa chyba sie w kuchni urodziła.  Na początku byłam strasznie wrażliwa na jej uwagi ale teraz ona do mnie po przepisy przylatuje :))))) wszystko w swoim czasie.
    A jedzenia jak zawsze zostanie o to się nie martw. Dobra rada: co się da przygotuj sobie wcześniej włącznie z krojeniem serów czy wędlin czy dekorowaniem półmisków bo potem to jest wariactwo nie wiesz w co masz ręce włożyć :D. A do tego roczek więc i maleństwo będzie się dopominać uwagi. Na pewno znajdą się chętni do pomagania w kuchnii. Nie zawsze za tym przepadam bo wytrącają mnie z rytmu i potem nie wiem co chciałam zrobić ;)
    Będzie dobrze. :).


    Klio
    ~(*_*)~

  • Autor: wpromyczek Data: 2005-06-28 10:41:43

    dziekuje za miłe słowa ja gotuje dopiero od niedawna bo wyprowadzilismy sie na swoje mieszkanko mieszkałam z mama i jak mi było dobrze
    a teraz to gotowanie nie sadziłam ze to tak wielka sztuka dobrze gotowac ale na szczescie mam wspanialego meza który zrzedzi i je nawet jak mu nie smakuje i wiele razy zdazyło mu sie zjesc cos przesolonego np.a potem wypijał z 3 litry wody ale aby mnie nie zrazic do gotowania mówil ze mu smakowało i w takich własnie chwilach najbardziej go kocham

  • Autor: klio Data: 2005-06-28 10:58:18

    Wiem coś o tym :). Największe problemy przysparzały mi ciasta ale już nie robie zakalców hihiiii a to dzięki pomocy ludzi na tej stronie (jeszcze raz dzięki wszystkim za dobre słowo i pomoc :) ).
    Pamiętam, że na początku małżeństwa jak ognia unikałam robienia potraw, które robiła teściowa. Chciałam uniknąc uwag w stylu "moja mama robi to inaczej czemu nie zadzwonisz do niej i się nie zapytasz?"  to byłaby ostatnia rzecz na jaką miałabym ochotę :DDDD

    Klio
    ~(*_*)~

Przejdź do pełnej wersji serwisu