Forum

Gawędy o jedzeniu

Vegeta, Potrawka i inne siajstwo

  • Autor: klarax Data: 2005-07-18 00:08:00

    Moje kochane i moi kochani,
    powiedzcie mi, czy wy dodajecie Vegetę, Potrawkę i inne siajstwa też do kawy i herbaty?
    Smakuje wam jeszcze woda mineralna bez glutaminanu sodu?
    Znacie jeszcze smak rosołu albo mocnego bulionu na kościach bez glutaminianu, czy tylko z kostki?
    Ja pytam, bo mnie to ciekawi...

  • Autor: marinik Data: 2005-07-18 09:14:51

    a myslcie sobie o mnie co chcecie, ale ja UZYWAM. sadze, ze klarax pytal o kawe i herbate, tudziez o mineralke wobec powszechnego uzycia tychze dodatkow. No- bez przesady- nie do mineralki, nie do kawy i nie do herbaty. Rosol prawdziwy to jako podstawa - kura tzw grzebiaca a nie jakis tam brojler z hodowli.
    Za to nie ukrywam, ze przyprawa typu Vegeta (Jarzynka, Kucharek, Warzywko) jest obecna w mojej kuchni i czesto nia podsmaczam rozne potrawy. Chemia nas otacza i tak wiec oporow nie mam.

  • Autor: ira Data: 2005-07-18 09:52:44

    życie bez chemii- to by nas chyba zabiło.Ekologiczna żywnośc, czyste powietrze, krystaliczna woda??
    A CO TO TAKIEGO! ?

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2005-07-18 11:22:04

    Ziemia jest tak przenawożona,że kury grzebiące i ich jajka sa jeszcze bardziej trujące niż te fermowe.Słyszałam,że niedawno Niemcy wycofali takie"ekologiczne" jajka z handlu.Ja Vegety itp. używam,Maggi tez,sa gorsze trutki.Rosołu nigdy nie robię na kościach,tylko pręga wolowa +drób+jakis podróbek.

  • Autor: till Data: 2005-07-18 13:17:50

    znam obydwie wersje rosołowe. Nie mam specjalnego nabożeństwa do kostek rosołowych i innych posypek , ale czasem inaczej sie nie da...z róznych przyczyn , głównie pozakulinarnych...
    Nie cierpię i nie piję napojów kolorowych - no , za wyjątkiem drinków , ale to już inny temat , tym bardziej że ostatniego piłam jakos tak w kwietniu zeszłego roku , wiec juz nic nie pamiętam własciwie....
    Herbata - taaaaaaak , ale bez cukru.
    Kawa - tylko w sprawdzonej kawiarni i bardzo rzadko. W domu praktycznie nigdy.
    Pozdrawiam

  • Autor: tamaka56 Data: 2005-07-18 13:43:58

    Smakuje i to bardzo, bez tych ulepszaczy potrawy maja swój niezapomniany oryginalny smak.Z vegetę wszystko (ale nie herbata i kawa0 ma niezły, ale jednakowy smak. Dlatego zdecydowanie wolę czyste zioła jako dodatek do potraw, a nie mieszanki wspomagane glutaminianem i innymi wynalazkami.A prawdziwy rosół z Wiejskiego kuraka to niezapomniany cymes. pozdrowienia.

Przejdź do pełnej wersji serwisu