Forum

Kuchenne porady

PIERWSZA ROCZNICA Ślubu!!

  • Autor: zigi Data: 2005-07-21 17:20:35

    Kochani niebawem obchodzę wraz z moim mężem pierwszą rocznicę ślubu. Chcę przygotowac wyśmienitą kolację przy świecach dla mojego ukochanego, który jest smakoszem potraw mięsnych, wszelakich makaronów i win. Chcę przyrządzić coś orginalnego ale brak mi pomysłu pomóżcie proszę!!!Pozdrawiam Dora

  • Autor: tomaska Data: 2005-07-21 18:18:44

    Cześć My obchodzilismy naszą pierwszą rocznicę miesiąc temu.. proponuję dziczyznę.. nalezy kupić mięso z dzika (najlepiej juz w porcjach na gulasz) pokroić cebulę w ilości m/w takiej jaka jest waga mięsa.. dodac warzywa: marchew, pietruszkę w korzeniu, seler, por.. czyli co pod ręką ;o)
    Najlepiej zetrzeć to wszystko na tarce o duzych oczkach.. dodać liść laurowy, kulkę ziela angielskiego lub dwie... posolic, popierzyc albo dodac pieprz w ziarnach..
    dodac rozgnieciony czosnek (jeśli ktoś lubi) i dusić pod przykryciem aż mięso będzie miękkie.. w szybkowarze ok 45 min. ;) aha można od razu suto podlać czerwonym winem... dodatki do gotowego wedle uznania.. ryz.. kasza.. co kto lubi... a przepis zrodził się z przypadku ;) smacznego proste a Mąż oblizywał się cały wieczór ;)
    Pozdrowionka

  • Autor: fruzielka Data: 2005-07-21 23:23:31

    ja bym zrobiła makaron z łososiem i podała do tego czerwone wino. ewentualnie drugi wariant to >>Makaron z sosem rokpolowym>>
    Przygotowanie: 20 min
    Smażenie: 15 min
    Gotowanie: max 10
    Trudność: łatwe

    Składniki na 2 porcje
    • pół paczki makaronu Spaghetti/Penne/Pappardelle/ Rigatoni
    • 15 dag pieczarek
    • 1 cebula
    • 10 dag sera rokpol
    • pare oliwek czarnych
    • 1 łyżka śmietany
    • oliwa

    Etapy przygotowania
    1. Cebulę pokroić na połówki a te w krążki, oczyszczone pieczarki (obrane, nie umyte, bo wciagają całą wodę a potem na patelni wszystko pływa), usmażyć na patelni, dodac pokrojone w połówki oliwki. Makaron ugotować, tak jak sie lubi (byle nie na rozpadajacą sie paćkę). Dodać smietanę. Na sam koniec smażenia pokruszyć ser i mieszać aż sie roztopi. Sos ułożyć na makaronie. życzę udanej imprezy i SMACZNEGO

  • Autor: fruzielka Data: 2005-07-21 23:29:31

    Tortellini w sosie cytrynowym

    Przygotowanie: 20 min
    Gotowanie: 10-15 min
    Trudność: łatwy

    Składniki na 4 porcje
    • 30 dag pierożków tortellini,
    • 10 dag gotowanej szynki w normalnych plasterkach,
    • 200 ml kremówki,
    • 1 żółtko,
    • 1 szkl. mleka,
    • 1 cytryna,
    • 2 łyżki startego na grubej tarce ostrego żółtego sera (np. gouda),
    • 1 łyżka mąki,
    • sól, biały pieprz.

    Etapy przygotowania
    W garnku rozgrzać tłuszcz, dodać mąkę i zrobić zasmażkę. Jasną. Cienkim strumieniem wlać mleko wymieszane ze śmietaną energicznie mieszając tak, aby nie utworzyły się grudki. Cytrynę umyć, osuszyć (ja zawsze przelewam wrzątkiem), obrać cieniutko skórkę i pokroić ją w paseczki. Skórkę wrzucić do gotującego się sosu razem z sokiem z połowy cytryny. Sos doprawić solą i pieprzem, gotować jeszcze ok. 5 minut, mieszając od czasu do czasu. Tortellini ugotować wg przepisu. Jak się ma własnoręcznie zrobione, to też ugotować wg własnego widzimisię, ale zawsze w osolonej wodzie. Zdjąć sos z ognia i podprawić żółtkiem. Już nie gotować! Dodać pokrojoną w paseczki szynkę. Odsączone pierożki przełożyć na talerze, polać sosem, posypać startym serem i na dobicie ozdobić listkami melisy, co oczywiście nie jest konieczne. Ale ładnie wygląda. PYCHOTA. TO ZDOBIŁAM na swoją rocznicę ślubu w lutym tego roku. podałam do tego białe wytrawne winko. na derser - ciasto tiramisu. Polecam

  • Autor: rysiu Data: 2005-07-22 14:00:59

    Użytkownik fruzielka napisał w wiadomości:
    > Tortellini w sosie cytrynowym
    >
    > Przygotowanie: 20 min
    > Gotowanie: 10-15 min
    > Trudność: łatwy
    >
    > Składniki na 4 porcje
    > • 30 dag pierożków tortellini,
    > • 10 dag gotowanej szynki w normalnych plasterkach,
    > • 200 ml kremówki,
    > • 1 żółtko,
    > • 1 szkl. mleka,
    > • 1 cytryna,
    > • 2 łyżki startego na grubej tarce ostrego żółtego sera (np. gouda),
    > • 1 łyżka mąki,
    > • sól, biały pieprz.
    >
    > Etapy przygotowania
    > W garnku rozgrzać tłuszcz, dodać mąkę i zrobić zasmażkę. Jasną. Cienkim
    > strumieniem wlać mleko wymieszane ze śmietaną energicznie mieszając tak, aby
    > nie utworzyły się grudki. Cytrynę umyć, osuszyć (ja zawsze przelewam
    > wrzątkiem), obrać cieniutko skórkę i pokroić ją w paseczki. Skórkę wrzucić do
    > gotującego się sosu razem z sokiem z połowy cytryny. Sos doprawić solą i
    > pieprzem, gotować jeszcze ok. 5 minut, mieszając od czasu do czasu. Tortellini
    > ugotować wg przepisu. Jak się ma własnoręcznie zrobione, to też ugotować wg
    > własnego widzimisię, ale zawsze w osolonej wodzie. Zdjąć sos z ognia i
    > podprawić żółtkiem. Już nie gotować! Dodać pokrojoną w paseczki szynkę.
    > Odsączone pierożki przełożyć na talerze, polać sosem, posypać startym serem i
    > na dobicie ozdobić listkami melisy, co oczywiście nie jest konieczne. Ale
    > ładnie wygląda. PYCHOTA. TO ZDOBIŁAM na swoją rocznicę ślubu w lutym tego
    > roku. podałam do tego białe wytrawne winko. na derser - ciasto tiramisu.
    > Polecam
    Naprawdę natrudziłaś się wklepując to wszystko,a wystarczyło zaproponować" Tortellini w sosie cytrynowym" wg. przepisu borgii/przepis 4806/

Przejdź do pełnej wersji serwisu