Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Najbardziej bezczelny plagiat...

  • Autor: bahus Data: 2005-07-23 20:17:21

    Przeglądając przepisy na naszym kochanym WŻ, natknąłem sie na użytkownika "Justyna 1970". Przeglądając jej przepisy kilka natychmiast poznałem, ale przy jednym "osłupiałem".....Sałatka "Ogniste sombrero". To mój autorski przepis ..od początku do końca (łącznie z tytułem) przeze mnie wymyślony. Od ponad roku znajduje się w mojej książce. Sprawdziłem jej kilkanaście przepisów...wszystkie są ściągnięte z innych stron. Znacie moje liberalne podejście do plagiatów, ale tutaj nastąpił "szczyt szczytów". Umieścić ten sam przepis o tak charakterystycznym tytule na tym samym portalu....... ...to już trzeba nie mieć wyobrażni Bahus

  • Autor: till Data: 2005-07-23 22:54:44

    Faktycznie Justyna przeszczepiła to i owo zywcem z grupy najpopularniejsze przepisy na "Smaczny.pl". Tam też widziałam twoje sombrero...I co teraz zrobicie?

  • Autor: kropka1976 Data: 2005-07-23 23:07:16

    ojj niedobrze i mało smacznie postąpiła..
    wydaje mi się, że "przepisy" takich osób powinny być zablokowane a kartoteka użytkownika również niedostepna. Nie można chyba czegoś takiego tolerować...
    Taki "użytkownik" może mieć możliwość czytania przepisów, ale nie powinien mieć mozliwości założenia swojej książki kucharskiej..
    :(
    zniesmaczona Bazylijka

  • Autor: Uretan Data: 2005-07-23 23:15:51

    To bardzo nieelegancko. Wybaczcie. O, K***a

  • Autor: Uretan Data: 2005-07-23 23:24:33

    Użytkownik bahus napisał w wiadomości:
    > ...to już trzeba nie mieć wyobrażni
    > Bahus
    Bahus. Chiba blondyna...

  • Autor: bahus Data: 2005-07-24 00:59:59

    Oj pewnie tak
    Bahus

  • Autor: Ifasia Data: 2005-07-24 09:20:59

    Nie stety to żeczywiście jest świństwo, powinniście się nad tą osoba głeboko zastanowić, czy nie wykluczyć ją z WZ!!!!!! tak sie nie robiii!!!!!!!!!!

  • Autor: kropka1976 Data: 2005-07-24 10:17:40

    hmmm..
    ja też jestem "blondina" i wcale tak nie robię...
    nie widzę związku...
    Znów zniesmaczona blondinowata Bazylijka

  • Autor: klarax Data: 2005-07-24 11:09:18

    jaaa byyym baaardzooo prooosił, żeeebyyy paaanooowieee pooowoooliii piiisaaaliii,
    booo jaaa teeeż jeeesteeem blooondyyyn i pooowoooliii czyyytaaam

  • Autor: jolus Data: 2005-07-24 11:59:05

    ja też blondina ale się nie obrażam !! swój rozum mam! :)))))))))))))))))

  • Autor: kikaGD Data: 2005-07-24 11:24:04

    Panowie, dajcie szansę innym blondynkom

  • Autor: madzina Data: 2005-07-24 09:55:46

    Bardzo nie ładnie , przykro !!!myślę ,że chyba nie zdaje sobie sprawy co zrobiła

  • Autor: Pampas Data: 2005-07-24 10:29:21

    No i co z taką osobą począć? Już dzień przed twoim postem miałem sygnał o plagiatach w wykonaniu tej osoby i napisałem maila, ale w świetle nowych faktów zaczynam skłaniać się do zbanowania. Niewykluczone, że cała książka jest jednym wielkim plagiatem.
    Banowac czy nie banować?

    pozdrawiam
    Pampas

  • Autor: kropka1976 Data: 2005-07-24 12:28:04

    wywalić.. skasować.. dać nauczkę...
    ja blondina za tym jestem!

    ps. nie obrażam się o uwagi dot. blondin a kawały o blondinkach lubie i sie z nich śmieję nawet...
    Blondina Bazyliowa

  • Autor: ekkore Data: 2005-07-25 13:36:08

    zgadzam się z Tobą w zupełności - wystarczy podać autora i stronę lub książkę z której to pochodzi - przepisy to takie cudaki, które lubią wędrować pod strzechy.

  • Autor: Pampas Data: 2005-07-25 09:07:04

    Na razie wyłączyłem udostępnianie tych przepisów i czekam co mi Justyna odpisze na mojego maila.

  • Autor: bahus Data: 2005-07-25 09:18:51

    Na mojego sprzed trzech dni nie odpisała :)))))
    Bahus

  • Autor: Pampas Data: 2005-07-25 09:21:21

    Jak nie będzie odpowiedzi to uznam to za przyznanie się do winy i blokuje konto. Z doświadczenia wiem, że ludzie nie odpisują w takich sytuacjach (przynajmniej mi nie odpisywali).

  • Autor: shoffix Data: 2005-07-25 13:38:14

    coś mówi żeby dać ostrą nauczkę i wykluczyć; ale coś inkszego podpowiada żeby dać szansę.
    Jeżeli osoba nie odpisze na emalię, nie zareaguje w żaden sposób - to może wpierwej usunąć wszystkie jej przepisy z książki... - takie ostrzeżenie, kara. I wziąć osobę pod lupę; jeżeli incydent się powtórzy - wówczas wykonać ban.
    Mimo wszystko dałbym szansę.

    A wobec tego w przyszłości podobne wybryki traktować identycznie.

    pozdrawiam,
    shiludek


    \/
    /..\
    ---o00- \-00o---
    == shoffix ==

  • Autor: jolus Data: 2005-07-25 16:41:48

    Ty masz jednak dobre serce.... ja bym taką pogoniła od razu :)))))

  • Autor: nutella Data: 2005-07-24 12:54:21

    hmm... nie wiem czy to można nazwać bezczelnością, do tego by trzeba było mieć choć trochę inteligencji a to jest po prostu szczyt głupoty i bezmyślnośći, aż ręce opadają.

  • Autor: dominiczka Data: 2005-07-24 17:14:58

    Justyna nie tylko przepisała przepisy od a do z ze strony smaczny pl. ale także innych stron. Może portal Mniam mniam dobrze
    robi , że wprowadził abonament miesięczny,bynajmniej nikt w bezczelny sposób nie przywłaszczy sobie autorstwa przepisów.

  • Autor: miaow Data: 2005-07-24 18:31:44

    ej spokojnie:)
    moze poprostu nasz przywodca by z nia ''porozmawial''
    i dowiedzial sie przyczyny ktore przyepisy sa jej a ktore nie
    moze nie znala zasad:)
    a pozniej jak sie nie wyjasni banowac niestety jakas odpoweidzialnosc musi byc

  • Autor: till Data: 2005-07-24 20:46:04

    a może wystarczy zablokować przepisy Justyny?

  • Autor: Ifasia Data: 2005-07-24 20:55:47

    Oczywiście że zablokować,chcałam jeszcze zauważyć że ona dobrze wiedziała co robi tylko udała greka, a może myślała że jej to ujdzie na sucho!!!! człowiek jak ma troszkę taktu i kultury nigdy by tego nie zrobił!!!!!!!!!!!!!!!

  • Autor: amator Data: 2005-07-24 22:50:35

    Ja mysle ze jest to totalny brak niewiedzy, z jej strony. Wcale sie nie dziwie ze jestes oburzony jak wszyscy, prawdopodobnie ja tez nie byla bym zachwycona tym co ona zrobila. Jednak mysle ze jesli juz to Pampas lub ktos z zarzadu powinien wyjasnic jej zasady i oswiecic ja w dziedzinie "udostepnij".
    Byc moze ze ona spisuje wszystkie przepisy jake lubi zeby jej nie zginely w swojej ksiazce i klika udostepnij nieswiadomie??????
    Ludzie przychodza tu z rozna wiedza i umiejetnosciami..........

  • Autor: bahus Data: 2005-07-24 23:12:32

    Wcale nie jestem oburzony...ubawiłem się setnie :DDDDD
    Bahus

  • Autor: amator Data: 2005-07-25 02:38:48

    To dobrze ze tak to odebrales , jednak pewne zasady powinny byc zachowane jak i respekt i szacunek dla innych.......... Sadze ze sie to wkrotce wyjasni.
    Pozdrawiam

  • Autor: alman Data: 2005-07-25 08:52:32


    zarzekała się żaba błota......zarzekała się alman, że już nigdy nie będzie zabierać głosu w takich dyskusjach, ale...nie wytrzymam - wybaczycie ?
    Myślę, że ta sprawa może mieć 2 aspekty:
    1/ Osoba wpada na stronę WŻ, widzi, że jest tu superowo, że mnóstwo fajnych przepisów, jest tak tym pochłonięta, że nie ma czasu czytać regulaminów /ja też nie zaczęłam od jego przeczytania/, patrzeć kto tu zamieszcza przepisy itp. Widzi, że niektórzy zamieścili ich mnóstwo, więc chce się też wykazać, zaznaczyć jakoś swoją obecność, więc bezmyślnie kopiuje i wkleja. Teraz już tego nie robi - może się zawstydziła, ale nie ma odwagi przyznać się i przeprosić? Ważna byłaby informacja, czy po zwróceniu jej uwagi przez Pampasa /pisał ponoć do niej/ robiła to dalej.
    lub
    2/Jest to osoba przyglądająca się temu co się tu dzieje i widząc że już dawno nie było zawieruchy, robi to z premedytacją /o tym świadczyłby fakt, gdyby mimo upomnienia Pampasa kopiowała nadal/, ma w tym cel /może skłócenie towarzystwa? może spowodowanie, żeby jakieś osoby "wyniosły się" stąd i zagościły na innej stronie?/

    Moim zdaniem to należy wnikliwie przeanalizować przed pojęciem jakiejkolwiek decyzji i jeżeli robiła to celowo - wyrzucić, jeśli nieumyślnie - pouczyć, a sama będzie wiedzieć co z tym zrobić.
    Jestem przeciwniczką kopiowania bezczelnego przepisów z innych stron /często z tymi samymi bykami, czy wyszukaną nazwą jak w przypadku sałatki Bahusa/, ale jestem też przeciwniczką zamieszczania cudzych przepisów /z innych stron/ z podaniem tylko autora /bez nazwy strony i bez -z pewnością- zgody autora. Co innego dla mnie jest zamieszczenie przepisu z gazety, książki i podanie źródła, a co innego ściągnięcie z innej strony i podanie, że autorem jest np. "baba jaga" /a ona o tym nic nie wie/.
    Poza tym nasuwa mi się jeszcze jedno spostrzeżenie - w każdym przypadku plagiatów postępować tak samo !!!
    Wybaczcie, ale wydaje mi się, że rozmiary "zawieruchy" zależą w dużym stopniu od tego, o czyj przepis chodzi. A tak nie powinno być. Są zasady i powinny być przestrzegane przez wszystkich w równym stopniu.
    Przepraszam za obszerność mojej wypowiedzi /ale jestem gadułą/ i za zbyt "analityczny" wywód, ale analizowanie wszystkiego mam we krwi /co czasem jest męczące dla otoczenia, które musi to znosić, ale jestem jedną z Was, członkiem tej rodziny żarłoków, więc też musicie to znieść.....na szczęście tylko czasem, a nie jak moja połowa bez przerwy/. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

  • Autor: alman Data: 2005-07-25 09:44:24

    Borgia, mam takie samo zdanie, czułabym się żle, co więcej nigdy nie przyszłoby mi to do głowy, bo i po co? Ale czort wie jakie miała zamiary, dlatego napisałam, że mogą być 2 strony medalu. Nie wiem czy zrozumiałaś moją wypowiedż inaczej? Widocznie mam problem z jasnym przekazywaniem swoich myśli. Może jednak nie powinnam się odzywać? Pozdrawiam Cię serdecznie!

  • Autor: amator Data: 2005-08-06 21:41:59

    Wybacz Borgia, nie czytalam wszystkich wypowiedzi i dokladnie nie bylam zorientowana w sytuacji. Przepraszam, nie powinnam wogole zabierac glosu w tym przypadku...

  • Autor: ekkore Data: 2005-07-25 13:38:45

    nieświadomie???? Nieświadomie to można zastawić przepis nieudostępniony (tak działa automat). Na funkcję udostępnij kliknąć trzeba ekstra. Na forum przewijają się problemy nie z tym, że przepis został udostępniony, ale co zrobić, aby udostępnić.

  • Autor: Pampas Data: 2005-07-25 17:05:57

    No i po problemie. Justyna skasowała swoje konto.

  • Autor: zosia-k Data: 2005-07-25 22:03:28

    i bardzo dobrze!!!!!

Przejdź do pełnej wersji serwisu