Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Pytanie do kobiet :)

  • Autor: Aga*26 Data: 2005-07-29 10:45:02

    Drobie kobietki, czy kwas foliowy jest na receptę czy dostanę go bez recepty?

  • Autor: sloninka Data: 2005-07-29 10:48:11

    Mysle ze dostaniesz go bez recepty.

  • Autor: BB. Data: 2005-07-29 11:01:17

    Dzięki za zadanie pytania. Sama jestem ciekawa, bo tez muślałam żeby już zacząć łykać kapsulki z kwasem foliowym.
    BB.

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2005-07-29 12:16:16

    Wriacja teraz mówią,ze kwas foliowy należy przyjmować nawet przed planowanym zajsciem w ciążę,tak,że to nie są żadne "babunie",tylko bardzo świadome dziewczyny

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2005-07-29 13:27:17

    Nie jest to takie proste wariacjo,człowiek swoja gospodarka tak przeobraził ziemie,że w roslinach nie ma już wszystkich składników,np.kobaltu.Pisałam juz kiedys,że ekologiczne jajka od kur grzebiacych w ziemi okazały sie bardziej szkodliwe dla zdrowia niz fermowe.Postęp cywilizacji doprowadził nas do tego,a brak kwasu foliowego jest przyczyna wad wrodzonych płodu,tak,że niech lepiej dziewczyny łykają to co pewne,w trosce o dzieciaczki swoje.

  • Autor: matyldusia Data: 2005-08-01 23:53:42

    Zgadzam się z Tobą, jakoś ludzie zdają się nie pamiętać, że witaminy zostały wyizolowane z pożywienia i "na obraz i podobieństwo" sztucznie (lub niekoniecznie, ale to drożej = rzadziej) otrzymywane na drodze syntez.
    Nikogo nie namawiam do niezażywania kwasu foliowego (nawiasem mówiąc jedynie w dawce 0.4 mg jest bez recepty, dawki 5 i 10 mg są na recepty), na pewno przy nieprawidłowo zbilansowanej diecie suplementacja to słuszne rozwiązanie, niemniej jednak i bez pigułek można się obejść w tym przypadku.
    Mam dwoje dzieci i przy żadnym nie stosowałam kw. foliowego a witaminy BARDZO niesystematycznie. I wszystko ok. No ale odżywiam się zdrowo.
    mat.

  • Autor: Animozja Data: 2005-08-02 12:06:50

    Ale nie wszyscy mają prawidłowe nawyki żywieniowe. Bardzo niedawno słyszałam w radio, że rozważany jest pomysł wprowadzenia obowiązku dodawania kwasu foliowego do mąki przeznaczonej do wypieku chleba. Widocznie gros kobiet ma problemy z przekazaniem "fasolce" wszystkich potrzebnych składników.

  • Autor: Aga*26 Data: 2005-07-29 15:09:13

    Wystarczająco dużo by zdecydować sie na maluszka w domu.
    Aga*26 było w zeszlym roku :) Teraz powinno być już Aga*27

Przejdź do pełnej wersji serwisu