Forum

Gawędy o jedzeniu

Uczta dla oka i ciala w Lublinie

  • Autor: Marla Data: 2005-08-04 14:17:55

    {daisy}Ostatnio byłam w Lublnie. Urzekło mnie stare miasto i wspaniałe knajpy, w których można dobrze zjeść i nacieszyć oko wysmakowanym wystrojem wnętrz. Szczególnie polecam oryginalną knajpkę ULICE MIASTA w centrum , obok Bramy Krakowskiej. Siedzi się tam niby na ulicy, a nie na ulicy i nie wiadomo czy jesć, czy się patrzeć na lokal i potrawy. Miejsce jest pelne zakamarków, pólmroków, półcieni...urządzone z klasą i pomysłem. Jedzonko jest rewelacyjne. Szczególnie polecam bar sałatkowy i mięsiwa grillowane z warzywami. Ceny umiarkowane, dobry obiad można zjeść już za około 15 zł ( ogromne porcje ).Polecane przezemnie mięsiwa kosztowały 30 zł i wystarczyły dla 2 bardzo głodnych osób, pełen talerz pysznych sałatek (samodzielnie wybieranych i nakładanych ) kosztowal około 6 zł.{dizzy2}

  • Autor: alman Data: 2005-08-04 18:21:51

    Och, mój Lublin. Tu studiowałam, kiedyś ...........

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2005-08-05 09:19:25

    polecam wspaniałe pierożki w żydowskiej knajpce na Starówce lubelskiej /i nie tylko......./
    Pozdrawiam z deszczowego Lublina Barbara

  • Autor: Paskuda Data: 2009-09-15 21:17:26

    W Lublinie, a szczególnie na Starym Mieście, jest naprawdę dużo miejsc, gdzie można pysznie zjeść. Polecam szczególnie Sielsko Anielsko znajdujące się przy Trybunale. Przed posiłkiem dostaje się niesamowicie smaczny chleb, do posmarowania smalec i twarożek. Z dań głównych polecam kurczaki z cieście naleśnikowym. Dobre jedzonko+ specyficzny wystrój z muzyką w tle, nienajgorsze ceny.
    Dla osób lubiących spróbować dań ze świata polecam knajpe Pueblo Desperados (naprzeciwko Trybunału) z meksykańskimi daniami i wystrojem. Duży wybór meksykańskich placków i piw o specyficznych smakach (np. z sokiem miętowym lub- moje ulubione- z sokiem truskawkowym).

  • Autor: as Data: 2009-09-16 09:25:26

    Ja tez kilka lat temu pożądnie zjadłam w Lublinie. Nie pamiętam dokładnie gdzie to było ale bar nazywał się chyba swojskie jadło.

  • Autor: beata88 Data: 2009-12-19 03:55:23

    Myślę, że Lublin jest w stanie zauroczyć niejedną osobę. Ja również miło wspominam pobyt w tym mieście. Pamiętam, że dość dobrze pojadłam w lokalu ,,Ceska Pivnica". Cudowną herbatę z restauracji ,,Magia" próbowaliśmy z narzeczonym zrobić sobie w domu. Do herbatki dodaje się pomarańczę, goździki, orzechy włoskie i chyba szczyptę cynamonu :) aaaa i jeszcze rodzynki! :)  Jedno jest pewne- do Lublina na pewno jeszcze powrócę!

  • Autor: pavett Data: 2010-03-18 11:21:19

    JA POLECAM KARCZMĘ BIDA WPRAWDZIE NIE JEST POLOZONA W SAMYM LUBLINIE TYLKO ODDALONYM O 17 KM W KIERUNKU W-WY BOGUCINIE,ALE WARTO SIĘ TAM WYBRAĆ.
    SAM LOKAL UTRZYMANY W IŚCIE ZAKOPIANSKIM STYLU A JEDZENIE WYBORNE NAPRAWDĘ I MEGA OGROMNE PORCJE.
    ATMOSFERA NIESAMOWITE SAME PLUSY.
    UWIELBIAM ICH SALATKI I POLEDWICZKI NADZIEWANE KURKAMI W SOSOE SLIWKOWYM,ZRESZTA TAM JEST WSZYSTO PYYYYSZNE!
    POLECAM

Przejdź do pełnej wersji serwisu