Forum

Kuchenne porady

kociołek

  • Autor: pszczolka Data: 2005-08-10 20:53:26

    Mój znajomy prosi o ciekawe przepisy które można wykorzystać do przygotowania w kociołku ( takim do pieczenia ziemniaków).

  • Autor: zosia-k Data: 2005-08-10 21:38:10

    ale jaki to kociołek? taki jak się robi na działce na ognisku?

  • Autor: pszczolka Data: 2005-08-11 08:21:46

    tak własnie taki

  • Autor: kikaGD Data: 2005-08-11 13:49:05

    Moja rodzina z południa w takim kociołku przygotowuje potrawę o nazwie :"Prażonki". Oni to robią stawiając kociołek na ognisku. Ja ten przepis przeniosłam do domu i robię w brytfannie na płycie elektrycznej. Składniki są takie: ziemniaki pokrojone w ćwiartki /jak wielkie to w ósemki/, buraki pokrojone w półplasterki, marchewka pokrojona w talarki, cebula pokrojona w półplasterki, dowolna kiełbasa pokrojona w plasterki, trochę boczku pokrojonego w kosteczkę. Nie potrafię podać proporcji, bo wszyscy robią "na oko". W każdym bądź razie składniki trzeba ze sobą wymieszać, doprawić pieprzem i vegettą. Na dno trzeba wyłożyć kawałki tłuszczu /w oryginale jest to smalec, ja stosuję margarynę/, wyłożyć masę, dodać znowu pare kawałków tłuszczu, zamknąć i piec do miękkości. Ja robiąc w domu co jakiś czas muszę przemieszać, żeby za bardzo nie przywarło, a poza tym lubię jak kolor buraczków zwycięża z pozostałymi kolorami. Domowe pieczenie trwa ok.1,5 godz. Oczywiście smak "prażonek" domowych nie jest w stanie dorównać tym z kociołka, ale i tak je co jakiś czas robię na obiad.

  • Autor: pszczolka Data: 2005-08-11 14:22:34

    Dzieki za podpowiedż,mam pytanie czy ktoś robił jeszcze jakąś inną potrawę w takim kociołku oprócz ziemniaków.

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2005-08-11 17:57:32

    Nie robiłam,ale zajrzyj na stronę www.knieja.pl do przepisów kuchni myśliwskiej,ciekawe są

  • Autor: renataz36 Data: 2005-08-11 19:12:19

    w moich przepisach znajdziesz dokładny przepis na PRAŻONKI bo to potrawa własnie z mojego "powiatu" a co do róznych możliwości czasem dodajemy do środka np udka z kurczaka i też się upieką i są pycha. Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu