Forum

Kuchenne porady

mrozony obiad?

  • Autor: malolata89 Data: 2005-08-24 11:56:35

    Co jest dobrze zrobic (gdy sie ma czas) a pozniej dac do zamrazarki... i jak sie nie ma czasu to sie tylko wyciagnie z zamrazarki i sie podgrzeje lub usmarzy?

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2005-08-24 13:06:21

     
      Ja mroże wszystko co mam w nadmiarze a później już prosto........

  • Autor: renataz36 Data: 2005-08-24 13:09:59

    Ja najczęściej mrożę fasolkę po bretońsku, bigos, krokiety (juz upieczone). czasem też gotowy sos mięsny który pozostał z obiadu, potem go rozmrażam dorabiam trochę np dodając pieczarki i mam jak znalazł np do placków ziemniaczanych. Oj jak tak piszę to przychodzi mi do głowy jeszcze wiele rzeczy, które można zamrozić juz gotowe, trzeba tylko uważać by już raz mrożone potrawy i rozmrożone ponownie nie zamrażać. Pozdrawiam

  • Autor: malolata89 Data: 2005-08-24 22:19:13

    Nie ma czegos, czego nie wolno zamrazac?

  • Autor: renataz36 Data: 2005-08-25 08:43:01

    właśnie, zgadzam się z Aną też nie smakują mi morżone gołąbki, wolę jeśli ich zostanie włażyć je gorące do litrowego słoja i zalać gorącym sosem zamknąć i odwrócić, słoik powinien chwycić i postaoi w lodówce kilka tyg. Narazie nic innego mi nie przychodzi do głowy ale jak sobie przypomnę to Ci napiszę. Pozdrawiam

  • Autor: matyldusia Data: 2005-08-25 22:11:44

    Ziemniaki są niedobre po rozmrożeniu, więc zupy jak najbardziej, ale bez ziemniaków
    dobre są:
    Klopsiki
    pieczeń rzymska (którą można spożytkować i do chleba i na obiad)
    pierogi (ale mrożone na surowo, z tym, że nie mogą się stykać, póki nie zamarzną, bo się skleją na jeden pierogowy kamień)
    gulasze rozmaite
    leczo i podobne
    pasztet
    bardzo dobrze mrożą się ciasta biszkoptowe, drożdżowe i ucierane - ja od razu porcjuję, w folię spożywczą i bach - jest na drugie śniadanie do pracy, tylko wyjąć przed wyjściem
    podsumowując : ZAMRAŻARKA TO JEST TO!
    mat.

  • Autor: emiloos Data: 2005-08-26 15:37:23

    Najgorsze co może być to mrożone ogórki zielone i sałatki... błeee... a tak poza tym to chyba większość rzeczy można mrozić tylko niektóre trzeba wcześniej specjalnie przygotować: patrz pierogi, gołąbki, zupa bez ziemniaków.
    Dobrze mrożą się flaczki, zupy w pudełeczkach po Ramie, bigos ale najlepiej taki niedogotowany, grzyby!!!!!!! świeże i obgotowane, znacznie lepsze niż suszone, kotlety wszelkiego rodzaju, kluski śląskie, fasolka szparagowa, świeża pietruszka i koperek, świeże zioła i wiele wiele innych.

  • Autor: Ana2005 Data: 2005-08-24 23:33:51

    Ja mroze ugotowane kopytka- rozkladam na tacce pojedyncza warstwa i przekladam warstwy fiola- potem odsmazam, sa b.dobre chrupiace. Nie polecam mrozic golabkow, chociaz ja to robie. Kapusta jest troche sflaczala, wiec najlepiej mrozic niedogotowane lub niedopieczone, za to doskonale mrozi sie bigos, pierogi (surowe) wszelkie pieczenie i mieso z grilla ktore w zimowych miesiacach smakuje rewelacyjnie.

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2005-08-26 12:38:53

     No i wszelkiego rodzaju ciasta łącznie z tortem...

Przejdź do pełnej wersji serwisu