Forum

Kuchenne porady

krupniak-ktos pomoże!

  • Autor: eviii Data: 2005-08-24 16:39:08

    interesuje mnie przepis na ciasto drożdżowe do krupniaka! krupniak z ziemniakami i kaszą gryczną!potrzebuję tego pilnie!pomoże ktos?

  • Autor: Uretan Data: 2005-08-24 21:57:36

    Przybliż może co to jest? Zupa? Ciasto? Pieczonka? Bo nazwa chyba bardzo regionalna...

  • Autor: eviii Data: 2005-08-24 22:33:13

    to jest ciasto takie!!chyba to nazywaja inaczej kartoflak!!chyba...! jest to słone ciasto drożdżowe a nadzienie z ziemniaków i kaszy!!

  • Autor: alman Data: 2005-08-24 22:52:19

    Jutro poszperam, coś mi chodzi po głowie, że kiedyś zapisywałam przepis od kogoś na coś podobnego, choć na pewno nie o takiej nazwie.

  • Autor: krista Data: 2005-08-25 00:47:28

    z dziecinstwa pamietam, ze krupniak byl pieczony w  skorce z ciasta, chyba z braku form/blaszek/, albo tradycji z dziada pradziada. Skorka robila za blaszke, gdyz "trzymala" ciasto, ale z czasem sie zmienilo, i teraz piecze sie go w blaszkach. Wg mnie aby piec go w skorce, to nalezaloby go piec w "prawdziwym" piecu, ta skorka nie byla w blaszce czy na jakiejs formie, ale bezposrednio na szamocie /czasami pomiedzy zebami zazgrzytal maly wegielek/, sadze, ze w obecnych piekarnikach nam sie nie uda, bedzie wysuszony a nie upieczony. Ale sprobowac warto. Jadlam buleczki drozdzowe nadziewane krupniakiem, ale to nie to, nawet nie ma co porownywac. A odnosnie ciasta, to nie wiem i nie pamietam, czy bylo drozdzowe, czy inne, ale najprawdopodobniej bardzo proste.

Przejdź do pełnej wersji serwisu