Forum

Kuchenne porady

klarowny rosół

  • Autor: slimm Data: 2005-08-28 12:04:33

    czemu moj rosół nigdy nie jest klarowny???wydaje mi sie ze nie robie nic zle tzn.gotuje umyte mieso 1 godz,potem dorzucam wloszczyzne i cebule i znow gotuje godzine,pod przykryciem, na wolnym ogniu,nie mieszam.a on znow jest nieprzejrzysty!!!ludzie prosze pomozcie mi!!!

  • Autor: renataz36 Data: 2005-08-28 12:31:02

    Zawsze mnie uczono, żeby rosołek gotować bardzoooo powoli ja zwykle robię tak: wkładam do garnka wszytskie składniki rosołku, czyli mięsko oraz włoszczyznę i zawsze pilnuję momentu zagotowania, NIE WOLNO żeby mocno się zagotował bo wtedy juz nie pomoże powolne gotowanko wszytsko nawet moment zagotowania musi odbyć sie bardzo powolutku, moja mama mówi "MA SIĘ TYLKO PYRTAC";)tzn tak zebyś widziała w garnku malutkie bańki i nigdy nie robię tak że najpierw gotuje mięsko a potem dodaje włoszczyznę. Temnerature wszystko powinno mieć jednakową. Nawte kiedy mam za mało wywaru to dolewam TYLKO wrzątek. Zawsze mi się udaje i jest klarowny i czysty, Pozdrawiam

  • Autor: Sweetya Data: 2005-08-28 12:31:31

    Słyszałam od mojej mamy,że po dodaniu cebuli-rosół zawsze mętnieje.Ja nie robię nic niezwykłego-gotuję na mięsku z kury rosołowej,czasem z dodatkiem szpondru wołowego,no i marchewka,pietruszka,seler,czasem kostka rosołowa do smaku i wychodzi ok.Tylko tak jak piszę nie dodaje cebuliPozdrowionka!!!!!

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2005-08-30 07:20:21

    Ja dodaję cebulkę opiekaną na gazie albo jak chcę mieć ładny kolorek to w łupince i też jest klarowny i pyszny :))

  • Autor: klarax Data: 2005-08-28 12:36:33

    Gotowany pod przykryciem będzie mętny.
    Na małym ogniu i bez przykrycia wyjdzie klarowny (możesz też sklarować białkiem albo mielonym mięsem).

  • Autor: klarax Data: 2005-08-28 17:46:38

    piątka z plusem

  • Autor: alman Data: 2005-08-28 18:26:55

    zawsze gotuję odkryty i pod koniec dodaję zimnej wody

  • Autor: klarax Data: 2005-08-28 18:48:28

    @alman
    też piątka z plusem (ale może być i bez zimnej wody)

Przejdź do pełnej wersji serwisu