Forum

Kuchenne porady

poszukuję przepisu na czerninę

  • Autor: abdul Data: 2005-08-29 15:30:38

    Czy ktoś zna przepis na czerninę. Jak tak, to prosze mi podać. Będę wdzięczny bardzo.

  • Autor: maria Data: 2005-08-29 16:06:20

    gotuję wywar ze skrzydełek kaczki , szyjki i podrobów z włoszczyzną.osobno przygotowuję mocny kompot z suszonych owoców (jabłko, gruszka i śliwka) po ugotowaniu łączę rosołek z komptem. W osobnym naczynku rozprowadzam krew kaczki(zaprawioną octem) połączonym rosołkiem. Zagotowuję .Następnie mieszam mąkę ze śmietaną i wklewam do czerniny . Doprawiam do smaku , solą i cukrem. Dodaję owoce z kompotu , marchewkę ugotowaną w rosole. Podaję z makaronem.

  • Autor: teresa kosinska Data: 2005-08-29 23:51:45

    kaczka i krew zniej(czasem daja 2 porcje,bo nie wszyscy biora krew) .Wlozyc poporcjowane mieso do wrzacej wody w garnku,dodac sol isuszone owoce(sliwki,jabka,gruszki),gotowac,az mieso bedzie miekkie - wyjac z garnka ,.Do mniejszego garnuszka wlozyc ok.3 lyzki maki ,i dolewajac wode wymieszac na gladkie luzne ciasto,krew przecedzic przez geste sito i dolewac do tej maki ,energicznie mieszajac,zeby nie bylo grudek ,dolewac tego rosolu ,zeby nie bylo za geste,wlac do garnka powoli, zeby zupa sie zagescila.Dodac dosyc duzo majeranku /2 lyzki/ cukier do smaku ,ja dodaje jeszcze kompot z wisni/maly sloik/ i gotuje kluchy ziemiaczane lub makaron/swiderki ,rurki -najlepszy jest ,,malma,, Zycze smacznego! Dostalam takiego apetytu.,ze ide na rynek po kaczke! tygrysek

  • Autor: inka21 Data: 2005-08-30 15:17:53

    bbbbbbbbbbbbbrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  • Autor: maria Data: 2005-08-30 16:19:00

    kto tak nie lubi zupki !!!!

  • Autor: inka21 Data: 2005-08-30 16:20:47

    ja -inka21, zawsze kiedy moj mąż po przyjeździe na wieś do rodzinki zachwycal się tą zupką ja liczyłam do stu żeby nie wstac od stołu hahahha, pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu