Forum

Kuchenne porady

Co jeść,gdy boli brzuch????

  • Autor: Agapis Data: 2005-09-08 15:48:22

    Mam nadzieję,ze mi pomożecie.Mojego syna (10 lat) cały dzień boli brzuch.Byłam u lekarza i na szczęście to nic groźnego,ale lekarz zalecił dietę beztłuszczową.I tu jest problem.Czy znacie jakieś przepisy na potrawy,które mogę podać synkowi?Oczywiście niezbyt wyszukane i szybkie w przygotowaniu.Liczę na was.Pozdrawiam.

  • Autor: inka21 Data: 2005-09-08 16:18:50

    ryż na mleczku, marchwianka,, platki ryzowe, kaszki dla dzieci, ale uważaj bo panuje straszna angina ropna objawiająca się bolami brzucha i wysoka gorączką pozdrawiam inka21

  • Autor: Agapis Data: 2005-09-08 16:49:01

    Właśnie dołączyła gorączka.Co prawda jeszcze nie wysoka ,ale...
    Mam nadzieję,ze to nic poważnego,chociaż moje dziecko śpi w dzień,a to mu się nie zdarza.Dzięki za potrawy,ale syncio mówi,że to nie jest zjadliwe.I co mam na to poradzić??? Taki Tadek Niejadek,nawet jak jest zdrowy.

  • Autor: ABA Data: 2005-09-08 17:25:03

    Jeżeli lekarz nie widzi nic niepokojącego to po prostu zrób synkowi dietetyczną głodówkę. Czyli tylko herbatka i sucharki. Jutro zapewniam ciebie, że bedzie zdrów. Nie wzbraniaj mu tylko picia herbatki. Jak najwiecej niech pije. Następnego dnia podaj bułeczke z szyneczką i herbatę, a na obiad zupę z ryżem bez drugiego dania. Na kolację biały serek. Trzeciego dnia może jeść już wszystko.
    Życzę szybciutkiego zdrowia. Jeżeli chodzi o to ,że jest niejadkiem to też jest na to sposób.Raz w tygodniu można podać coś ze słodyczy i to po zjedzonym obiedzie. Jeżeli w ciągu 2 tygodni sytuacja sie nie zmieni to przez tydzień podawaj mu po 1 tabletce kwasu foliowego. W aptece kupisz bez recepty. Sama swoje niejadki tym sposobem doprowadziłam do normalności.

  • Autor: Agapis Data: 2005-09-08 20:09:30

    Głodówka wyszła sama z siebie,bo syn gdy tylko coś zje,zaraz wymiotuje.Również gdy pije,niestety.Ale pić musi.
    Jeśli chodzi o słodkości to muszę przyznać,że moje dziecko nie przepada za nimi.owszem zje czasami ale nie codziennie.Po prostu jest mnóstwo rzeczy,których nie je,bo nie lubi.I nie ma sposobu,żeby go do nich przekonać.Mimo wszystko dzięki za rady.

  • Autor: ekkore Data: 2005-09-08 20:33:15

    To moze być angina - Inka21 ma rację. moje anginowe "zdechlatko"  (też 10- latek)częto tak reaguje - pewna pani doktor mówiła, że w brzuchu znajdują się węzły chłonne i one sie powiększają i dlatego boli

  • Autor: Agapis Data: 2005-09-08 20:38:53

    Jestem przerażona,bo moje dziecko nigdy nie miało anginy.Coraz bardziej wątpię czy to przejdzie szybko.A czy Twoje dziecko szybko miało objawy zwykłej anginy(o ile je miało),tzn,ból gardła,trudności w połykaniu itp?

  • Autor: ekkore Data: 2005-09-09 11:24:44

    Ból gardła przychodził zawsze później - o ile zdążył.Prędzej juz był ból brzucha (ale to nie zawsze). Ja anginę rozpoznaję po tarciu głowy - czoła (znak temperatury) oraz bardzo nieprzyjemnym zapachu z ust - choć gardło jeszcze nie boli migdały są już całe zaropiałe. jeżeli jest to angina - dostaniesz antybiotyk. A tym wypadku nie masz co się przed nim bronić - bez niego są marne szanse na zbicie temperatury. I ważne - mimo ustąpienia objawów (często język w połowie kuracji już ma normalny wygląd) antybiotyk trzeba wybrać do końca - inaczej nawrót w szybkim czasie murowany.

    A moze to jednak nie będzie angina tylko coś stanęło na żołądku - od tego też jest temperatura, boli głowa.

Przejdź do pełnej wersji serwisu